• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyjivo netenkina dabartinis naikintuvų F-16 pilotų rengimo tempas, publikacijoje rašo „Politico“. Leidinys praneša, kad Ukraina ne kartą siūlė JAV atsiųsti 30 pilotų mokymams, tačiau Amerika iki 2024 metų rugsėjo apmokys tik 12 pilotų. 

14

Kyjivo netenkina dabartinis naikintuvų F-16 pilotų rengimo tempas, publikacijoje rašo „Politico“. Leidinys praneša, kad Ukraina ne kartą siūlė JAV atsiųsti 30 pilotų mokymams, tačiau Amerika iki 2024 metų rugsėjo apmokys tik 12 pilotų. 

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

23:50 | Po smūgių elektrinėms Ukraina pratęsia elektros atjungimus

Kyjivas ketvirtadienį paskelbė, kad pratęs elektros atjungimus visoje Ukrainoje ir importuos elektrą iš Europos, siekdamas sušvelninti Rusijos smūgių ukrainiečių elektrinėms padarinius.

Pastarųjų savaičių atakos prieš Ukrainos šilumines elektrines ir hidroelektrines privertė pareigūnus imtis plataus masto priemonių, kad energetinė sistema visiškai nesugriūtų.

„Visą dieną, visoje Ukrainoje taikomi apribojimai namų ūkiams ir pramonės vartotojams“, – sakoma Energetikos ministerijos pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Ji paragino namų ūkius ir privačias firmas apriboti vartojimą, be to, pastaruoju metu padidino elektros importą iš kaimyninių šalių.

REKLAMA

Valdžia sostinėje siekia užtikrinti gyventojams tiekimą po keturias–šešias valandas kasdien, rodo internete paskelbti tvarkaraščiai.

Verslui per planuotus ir neplanuotus atjungimus elektrą tenka gamintis generatoriais.

Gyventojai praneša apie didelius sutrikimus, įskaitant neveikiančius liftus daugiaaukščiuose gyvenamuosiuose pastatuose ir šviesoforus svarbiose Kyjivo gatvėse.

Rusijos pastarojo meto oro smūgių kampanija buvo nukreipta į pačias elektrines, nors anksčiau rusai taikydavosi į paskirstymo centrus, kuriuos lengviau suremontuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai ir analitikai apskaičiavo, kad padariniams likviduoti gali prireikti daugelio metų ir milijardų dolerių (eurų).

Kremlius atkakliai neigia, kad jo pajėgos taikosi į civilinę infrastruktūrą, ir tvirtina, kad atakuojami tik su kariškiais susiję objektai.

23:47 | Pareigūnas: Rusijos kariškiai gali iš naujo apginkluoti savo povandeninius laivus Novorosijske

Rusijos kariškiai gali iš naujo apginkluoti savo povandeninius laivus raketomis Novorosijske.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai ketvirtadienį per nacionalinį televizijos maratoną pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Karinių jūrų pajėgų atstovas spaudai Dmytro Pletenčukas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Novorosijsko bazėje Rusijos kariškiams atsirado galimybė iš naujo apginkluoti savo povandeninius laivus raketomis, nes jau ne kartą matėme, kad jie buvo naudojami be apsilankymo Sevastopolyje. Tikriausiai rusai išsprendė šią problemą. To ir buvo galima tikėtis“, – sakė D. Pletenčukas.

REKLAMA

Anot pareigūno, Rusijos Juodosios jūros laivynas dar turi povandeninių laivų, sargybos laivų ir didžiųjų desanto laivų, taip pat sparnuotųjų raketų nešėjų.

„Grupuotė tebėra gana didelė. Dabar jie mažiau naudoja laivus ir katerius, iš esmės apsiribodami povandeniniais laivais. Tai arba sparnuotųjų raketų nešėjai, kurių jie dar turi tris, arba projekto „Paltus“ dyzelinis-elektrinis povandeninis laivas. Pastaruoju metu jūroje matome šiuos laivus. Tiesa, šiandien laivų skaičius jūroje yra didesnis nei paprastai, tačiau tai susiję su jų permetimu iš bazės į bazę saugumo tikslais. Jie imasi šių priemonių, kad išsaugotų savo laivus ir katerius“, – pridūrė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Karinių jūrų pajėgų atstovas.

REKLAMA

Jis pažymėjo, kad antvandeniniai laivai nenaudojami. Nuo praėjusių metų rudens vidurio patvirtintos penkios priešo atakos, ir tris iš jų surengė povandeniniai laivai.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, ketvirtadienio rytą Juodojoje jūroje buvo keturi Rusijos kariniai laivai, tarp jų – vienas sparnuotųjų raketų „Kalibr“ nešėjas, kurio bendra salvė – iki 8 raketų.

23:36 | Ukraina nurodė privalomai evakuoti vaikus ir jų globėjus iš dalies Donecko srities

Ukraina ketvirtadienį paskelbė nurodžiusi privalomai evakuoti vaikus ir jų globėjus iš kelių miestų ir kaimų rytinėje Donecko srityje, kur intensyvėja kovos su Rusija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai svarbus sprendimas, kuriuo visų pirma siekiama išsaugoti mūsų vaikų gyvybes. Saugumo padėtis regione nuolat blogėja, o apšaudymo intensyvumas didėja“, – socialiniuose tinkluose pareiškė Donecko srities gubernatorius Vadymas Filaškinas.

23:29 | Rusų lėktuvai per pastarąsias šimtą dienų numetė 84 bombas Rusijoje ir okupuotose Ukrainos teritorijose

Praėjusią parą Rusijos kariniai lėktuvai RF Belgorodo srityje numetė dvi aviacines bombas. Po šių incidentų bendras per pastarąjį šimtą dienų Rusijoje ir okupuotose Ukrainos teritorijose numestų aviacinių bombų skaičius pasiekė 84.

REKLAMA

Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Astra“, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

Birželio 5 d. lauke netoli Dobrojės kaimo buvo rasta aviacinė bomba FAB-500, kuri nukrito po „nenumatyto paleidimo“ iš Rusijos lėktuvo, pranešė Belgorodo gelbėjimo tarnybų atstovai. Tą pačią dieną netoli Krasnaja Polianos kaimo buvo rasta dar viena FAB. Žmonės nenukentėjo.

Gegužės 4 d. Rusijos lėktuvas numetė FAB-500 ant Belgorodo. Buvo sužeisti 7 žmonės, apgadintas 31 namas ir 10 automobilių. Valdžia nuslėpė bombos kritimo priežastis, taip pat tą faktą, kad ji buvo Rusijos.

REKLAMA

Tad per pastarąsias 100 dienų Rusijos aviacija mažiausiai 84 kartus netyčia bombardavo Belgorodo sritį ir okupuotas Ukrainos teritorijas.

Pranešama, kad rusai vis dar negali neutralizuoti  beveik keturių dešimčių aviacinių bombų, nukritusių okupuotoje Donecko srities teritorijoje.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, nuo kovo iki gegužės 21 d. Rusijos kariniai lėktuvai Rusijos regionuose ir okupuotose Ukrainos teritorijose numetė 53 aviacines bombas.

23:15 | Atsargos majoras gyrė Ukrainos laivyną: čia rusai pranašesni, bet ukrainiečiai pasiekė daugiau

Nors neturi galingo laivyno, Ukraina sugebėjo sunaikinti trečdalį Rusijos Juodosios jūros laivyno laivų, o likusius privertė pasitraukti į Novorosijską. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai Ukrainos televizijai „Kiev24“ kalbėjo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atsargos majoras Oleksijus Getmanas.

Pasak jo, galima manyti, kad ukrainiečiai turi pranašumą jūroje. 

„Neturėdami galingų laivų, su savo laivynu jau sunaikinome trečdalį Rusijos Juodosios jūros laivyno. Ir ne jie atsitraukė, o mes juos privertėme išsislapstyti uostuose ir įlankose“, – aiškino O. Getmanas. 

Anot jo, tai ukrainiečiams yra labai naudinga.

„Laivynas yra, bet jis neatlieka savo karinių funkcijų. <...> Galime daryti prielaidą, kad jūroje turime pranašumą, naudodami tik „Neptune“ ar „Harpoon“ raketas ir dronus nuskandinome laivyną už borto“, – kalbėjo O. Getmanas.

REKLAMA

23:03 | Preliminariais duomenimis, Kachovkos HE susprogdinimas padarė aplinkai 1,8 mlrd. eurų žalos

Preliminariais duomenimis, rusams susprogdinus Kachovkos hidroelektrinės užtvanką aplinkai padaryta žala siekia 78 mlrd. grivinų (1,8 mlrd. eurų). Visas patirtų nuostolių vaizdas bus matomas tik išvadavus Ukrainos pietus.

Ukrainos valstybinės ekologinės inspekcijos vadovo pirmasis pavaduotojas Dmytro Zaruba tai pareiškė ketvirtadienį per spaudos konferenciją „Po metų: Kachovkos HE užtvankos susprogdinimo padariniai“.

REKLAMA

„Apskaičiuota žala, susijusi su Kachovkos HE užtvankos susprogdinimu, sudaro apie 78 mlrd. grivinų. Laukiame deokupacijos, kad galėtume suskaičiuoti visus nuostolius“, – sakė D. Zaruba.

Anot Ukrainos aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių ministro pirmojo pavaduotojo Oleksandro Krasnoluckio, daugiausia žalos patyrė kairiajame Dnipro krante esančios teritorijos – 60 proc. Šiuo metu didelė jų dalis yra okupuota.

„Tik visapusiškai įvertinę turėsime išsamų vaizdą, kas atsitiko, ką praradome ar nepraradome amžiams ir ką darysime su Kachovkos HE po karo“, – sakė O. Krasnoluckis.

REKLAMA
REKLAMA

22:52 | Nikopolio rajone per rusų apšaudymą sužeisti trys civiliai

Ketvirtadienį Dnipropetrovsko srityje per rusų apšaudymą buvo sužeisti trys Nikopolio srities gyventojai – du vyrai ir pagyvenusi moteris, nukentėjo aštuoni gyvenamieji namai.

Tai „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities tarybos vadovas Mykola Lukašukas, kuriuo remiasi  „Ukrinform“.

„Priešas vėl terorizavo Nikopolio rajono gyventojus. Nukentėjo du 47 ir 49 metų amžiaus vyrai, taip pat 85 metų moteris. Bet viskas gerai, jie bus gydomi namuose... Apgadinti 8 gyvenamieji namai, 5 ūkiniai pastatai, šiltnamiai, daugiau kaip 25 saulės baterijos, elektros perdavimo linija. Sunaikintas ekskavatorius, dar vienas – apgadintas“, – parašė M. Lukašukas.

Jis pažymėjo, kad ketvirtadienį Rusijos kariuomenė paleido septynis dronus kamikadzes į Nikopolio ir Mirovės bendruomenes, taip pat apšaudė rajono centrą iš artilerijos.

Pasak pareigūno, Novomoskovsko rajone numušto rusų drono nuolaužos apgadino privatų namą. Vienoje iš Synelnykovės rajono bendruomenių rytą taip pat buvo triukšminga, tačiau kitose srities bendruomenėse diena praėjo ramiai.

Kaip jau buvo pranešta, Rusijos kariuomenė apšaudo Dnipropetrovsko sritį, ypač Nikopolio miestą ir aplinkines gyvenvietes, priešas beveik kasdien terorizuoja civilius, naikina namus, energetikos ir  infrastruktūros objektus.

REKLAMA

22:28 | Prancūzija perduos Kyjivui naikintuvus „Mirage 2000“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paskelbė, kad šalis perduos Ukrainai naikintuvus  „Mirage 2000“. 

Apie tai praneša UNIAN. 

Pradės bendradarbiavimą

E. Macronas teigė, kad jau rytoj dėl šių naikintuvų perdavimo pradės bendradarbiavimą. 

„Rytoj pradėsime naują bendradarbiavimo programą ir paskelbsime apie prancūzų kovinių lėktuvų „Mirage 2000-5“ perdavimą, kad Ukraina galėtų apginti savo žemę ir oro erdvę“, – pažymėjo E. Macronas.

22:06 | Šveicarijos NVO siekia išlaisvinti Rusijoje sulaikytą patarėją

Ženevoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija (NVO) ketvirtadienį pranešė, kad Rusijoje buvo sulaikytas patarėjas po to, kai Maskvos pareigūnai pranešė apie sulaikytą Prancūzijos pilietį, pažeidusį „užsienio agentų“ įstatymą. 

„Žinome, kad Rusijoje buvo sulaikytas Humanitarinio dialogo centro (HD) patarėjas Laurentas Vinatier. Dirbame, kad gautume daugiau informacijos apie aplinkybes ir užtikrintume, kad Laurentas būtų paleistas“, – sakoma naujienų agentūrai AFP elektroniniu paštu atsiųstame konfliktų tarpininkavimo institucijos atstovo spaudai pareiškime.

21:40 | O. Syrskis: Generaliniame štabe tęsiasi personalo struktūros optimizavimas

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis informavo, kad Generaliniame štabe tęsiasi personalo struktūros optimizavimas.

REKLAMA

Kaip praneša „Ukrinform“, O. Syrskis tai parašė „Facebook“ paskyroje.

„Karas netrukdo pokyčiams Ukrainos ginkluotosiose pajėgose. Toliau tobuliname karinio valdymo struktūras. Mūsų pagrindinis uždavinys – padaryti karinio vadovavimo sistemą efektyvesnę ir pašalinti funkcijų dubliavimą. Šių priemonių imamasi realizuojant Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atskirų kariuomenės rūšių plėtros strategiją iki 2035 metų“, – teigė O. Syrskis.

Pasak jo, pirmą kartą Ukrainos ginkluotosiose pajėgose planuojama dešimčiai metų į priekį. Tame pačiame kontekste formuojamos Bepiločių sistemų pajėgos.

„Be to, tęsiamas Generalinio štabo skyrių personalo struktūros optimizavimas. Pirmiausia mažinamas jų skaičius, atsisakoma jiems nebūdingų funkcijų. Tai jau leido sustiprinti karinio valdymo organus, vadovaujančius kariuomenei karo veiksmų rajonuose.  Mūsų tikslas, nepaisant Rusijos agresijos, – sukurti   perspektyvią Ukrainos ginkluotųjų pajėgų struktūrą laikotarpiui iki įstojimo į NATO“, – pabrėžė O. Syrskis.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, O. Sirskis surengė darbo grupės bepiločių sistemų klausimams posėdį, kuriame buvo numatyti sausumos, jūrų ir oro gynybos bepiločių sistemų plėtros prioritetai ir svarbiausi uždaviniai visais lygmenimis.

REKLAMA

21:22 Rusų lėktuvai per pastarąsias šimtą dienų numetė 84 bombas Rusijoje ir okupuotose Ukrainos teritorijose

Praėjusią parą Rusijos kariniai lėktuvai RF Belgorodo srityje numetė dvi aviacines bombas. Po šių incidentų bendras per pastarąjį šimtą dienų Rusijoje ir okupuotose Ukrainos teritorijose numestų aviacinių bombų skaičius pasiekė 84.

Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Astra“, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

Birželio 5 d. lauke netoli Dobrojės kaimo buvo rasta aviacinė bomba FAB-500, kuri nukrito po „nenumatyto paleidimo“ iš Rusijos lėktuvo, pranešė Belgorodo gelbėjimo tarnybų atstovai. Tą pačią dieną netoli Krasnaja Polianos kaimo buvo rasta dar viena FAB. Žmonės nenukentėjo.

Gegužės 4 d. Rusijos lėktuvas numetė FAB-500 ant Belgorodo. Buvo sužeisti 7 žmonės, apgadintas 31 namas ir 10 automobilių. Valdžia nuslėpė bombos kritimo priežastis, taip pat tą faktą, kad ji buvo Rusijos.

Tad per pastarąsias 100 dienų Rusijos aviacija mažiausiai 84 kartus netyčia bombardavo Belgorodo sritį ir okupuotas Ukrainos teritorijas.

Pranešama, kad rusai vis dar negali neutralizuoti  beveik keturių dešimčių aviacinių bombų, nukritusių okupuotoje Donecko srities teritorijoje.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, nuo kovo iki gegužės 21 d. Rusijos kariniai lėktuvai Rusijos regionuose ir okupuotose Ukrainos teritorijose numetė 53 aviacines bombas.

REKLAMA

21:04 | Rusai apšaudė Chersono srities Priozernės gyvenvietę, sužeisti du žmonės

Rusijos kariuomenė iš artilerijos apšaudė Chersono srities Priozernės gyvenvietę, sužeisti du žmonės.

Tai ketvirtadienį pranešė Chersono srities karinė administracija, kuria remiasi „Ukrinform“.

„Vidurdienį Rusijos kariuomenė iš artilerijos apšaudė Priozernės gyvenvietę. Nuo priešo smūgio nukentėjo du žmonės, buvę gatvėje“, – rašoma pranešime.

Administracijos duomenimis, 45 metų moteris patyrė sprogimo sukeltą traumą ir buvo sužeista į pilvą, 49 metų vyrą skeveldros sužeidė į ranką ir koją.

Abiejų nukentėjusiųjų būklė yra vidutinio sunkumo, jie nugabenti į ligoninę.

20:45 | Latvijos prezidentas: Ukrainos pergalė kare – jos narystė Europos Sąjungoje ir NATO

Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius mano, kad Ukrainos pergalė turi būti grindžiama Ukrainos „Taikos formule“ ir apimti šalies narystę Europos Sąjungoje ir NATO.

Jis tai pareiškė per Rygoje vykusį saugumo forumą „Riga StratCom Dialogue“, atsakydamas į žurnalistų klausimus, praneša portalas „eurointegration“.

Žurnalistai pasiteiravo Latvijos prezidento, ką konkrečiai jis turi omenyje, kalbėdamas apie Ukrainos pergalę.

„Turiu labai paprastą atsakymą į jūsų klausimą. Mes remiame prezidento Volodymyro Zelenskio „Taikos formulę“, – pažymėjo E. Rinkevičius.

REKLAMA

„Antra, Ukraina turi tapti ES nare ir NATO nare. Štai ką mums reikš visiška Ukrainos pergalė šiame kare“, – pridūrė Latvijos prezidentas.

20:27 | Vakarams – Ukrainos priekaištai: Kyjivas nepatenkintas F-16 pilotų rengimo tempu

Kyjivas nėra patenkintas naikintuvų F-16 pilotų rengimo tempu, kurį turėtų užtikrinti Vakarų sąjungininkai. 

Apie tai rašo leidinys „Politico“.

Anot publikacijos, Ukraina ne kartą informavo JAV, kad yra pasirengusi nedelsiant siųsti 30 pilotų mokymams. Tačiau JAV pusė buvo pasirengusi iki 2024 metų rugsėjo apmokyti tik 12 pilotų. 

Vašingtonas tokį sprendimą pagrindė tuo, kad kitos sąjungininkės taip pat ruošiasi skraidyti F-16 naikintuvais, o JAV negali pažeisti savo įsipareigojimų.

Iki 2024 metų vasaros pabaigos Ukraina turėtų gauti daugiau nei 60 naikintuvų F-16 iš Belgijos, Danijos, Nyderlandų ir Norvegijos.

20:04 | E. Macronas: Paryžiaus parama Ukrainai nesumažės

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį per išsilaipinimo Normandijoje per Antrąjį pasaulinį karą metinių iškilmes pareiškė, kad Paryžiaus parama Ukrainai nesumažės. 

„Dėkoju Ukrainos žmonėms už jų drąsą. Mes esame čia ir nesiliausime“, – sakė E. Macronas. 

Prancūzijos Normandijos paplūdimiuose, kur lygiai prieš 80 metų kovėsi ir žuvo kariai, ketvirtadienį vyksta D dienos metinių minėjimai šių laikų karo Ukrainoje akivaizdoje.

REKLAMA

1944 metų birželio 6-ąją įvykęs išsilaipinimas Normandijos paplūdimiuose buvo Antrojo pasaulinio karo kursą pakeitusi operacija.

Daugelio ji laikoma didžiu transatlantinio bendradarbiavimo simboliu. Per ją jauni Sąjungininkų kariai, įskaitant amerikiečius ir kanadiečius, aukojo savo gyvybes, kad užbaigtų Trečiojo reicho viešpatavimą Europoje.

19:50 | Rusai apšaudė gyvenvietę Donecko srityje, žuvo žmogus

Rusijos kariškiai apšaudė Donecko srities Bachmuto rajono Pivničnės gyvenvietę, vienas žmogus žuvo, dar keturi buvo sužeisti.

Tai pranešė Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba, kuria remiasi „Ukrinform“.

„Bachmuto rajono Pivničnės gyvenvietėje, kuri yra tik už kelių kilometrų nuo fronto linijos, per priešo ataką vienas žmogus žuvo, o dar keturi buvo sužeisti“, – rašoma pranešime.

Gelbėtojai vietoje suteikė pirmąją pagalbą dviem sužeistiems piliečiams ir išvežė juos į ligoninę.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, birželio 5 d. okupantai rusai pražudė keturis Donecko srities gyventojus ir dar 14 žmonių sužeidė.

19:42 | „Ukrenerho“: deficitas energetikos sistemoje penktadienį prognozuojamas visą parą

Penktadienį, birželio 7-ąją, deficitas Ukrainos energetikos sistemoje prognozuojamas visą parą.

REKLAMA

Tai feisbuke pranešė Nacionalinė energetikos kompanija „Ukrenerho“, kuria remiasi „Ukrinform“.

Vartojimo limitai bus taikomi visoms sritims nuo 00:00 iki 24:00.

Viršijus limitus, galimi avariniai išjungimai.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, ketvirtadienį, birželio 6-ąją, elektros vartojimo limitai galioja visą parą visuose Ukrainos regionuose.

19:20 | Vengrija dalyvaus Ukrainos taikos konferencijoje Šveicarijoje

Sankt Peterburge viešintis Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto ketvirtadienį patvirtino, kad dalyvaus šį mėnesį Šveicarijoje vyksiančiame pasauliniame Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikime.

Apie tai pranešė ukrainiečių portalas „The Kyiv Independent“.

P. Szijjarto anksčiau išreiškė abejonių dėl dalyvavimo pasauliniame taikos aukščiausiojo lygio susitikime, į kurį nepakviesta Rusija.

„Vengrija pasisako už taiką ir dalyvaus visuose renginiuose, kurių darbotvarkėje numatyta taika“, – sakė P. Szijjarto ir pridūrė apgailestaujantis, kad renginyje dalyvaus ne visos kariaujančios valstybės.

„Šį kartą taip nėra. Bet kadangi gerbiame šveicarų taikos pastangas, dalyvausime užsienio reikalų ministro lygiu“, – teigė jis. 

Sankt Peterburge šiuo metu vyksta tarptautinis ekonomikos forumas. 

Ukrainos taikos viršūnių susitikimas vyks birželio 15–16 dienomis.

18:53 | Rusijoje sulaikytas prancūzas, kaltinamas pažeidęs „užsienio agentų“ taisykles

Rusija ketvirtadienį pranešė, kad Maskvoje buvo sulaikytas Prancūzijos pilietis, kuriam pareikšti kaltinimai rinkus karinę informaciją ir neprisiregistravus kaip „užsienio agentui“.

Rusijoje pagal įstatymus reikalaujama, kad visi, gaunantys paramą iš užsienio arba yra veikiami „užsienio įtakos“ užsiregistruotų kaip „užsienio agentai“, o šiuo įstatymu jau yra pasinaudota kaip pretekstu areštuoti asmenis, kuriems vėliau būdavo pareiškiami rimti kaltinimai.

„Maskvoje sulaikytas Prancūzijos pilietis, įtariamas rinkęs informaciją apie Rusijos kariuomenės veiksmus. Jei šią informaciją gautų užsienio šalių šaltiniai, ji galėtų būti panaudota prieš mūsų valstybę“, – pranešė Rusijos tyrimų komitetas.

„Tuo tikslu jis ne kartą lankėsi Rusijoje, įskaitant Maskvą, kur susitikinėjo su Rusijos piliečiais“, – pridūrė jis.

Vyriškio vardo nei pavardės komitetas nenurodė, tik pasakė, kad jis yra kaltinamas tuo, kad nepateikė dokumentų, reikalingų tam, kad būtų „įtrauktas į užsienio agentų sąrašą“.

Jis taip pat paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti restorano terasoje sėdintis vyriškis neryškiu veidu, prie kurio prieina teisėsaugos pareigūnai ir jį nusiveda į policijos automobilį.

Už tokius kaltinimus gali būti skirta didžiausia penkerių metų kalėjimo bausmė.

Praėjusiais metais pareiškus panašius kaltinimus buvo sulaikyta ir JAV bei Rusijos žurnalistė Alsu Kurmaševa, vėliau jos atžvilgiu pradėta rimtesnė byla dėl „melagingos informacijos“ apie kariuomenę skleidimo.

18:29 | WSJ: Putinas turi didžiulę problemą – ekspertai įvardijo priežastis

Gimstamumas Rusijoje ir toliau mažėją nuo plataus masto karo pradžios. 2024 m. sausio-kovo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šis skaičius sumažėjo 3,5 proc. Be to, daugelis žmonių bėga į užsienį. 

Apie tai rašo „The Wall Street Journal“.

Leidinyje rašoma, kad keliose srityse gimstamumo rodikliai ypač didėjo. 

„Rosstat“ duomenimis, Belgorodo srityje, kuri ribojasi su Ukraina, [gimstamumas] sumažėjo 10,2 proc., o kai kuriuose kituose regionuose, taip pat ir laikinai okupuotame Kryme, gimstamumo kritimas taip pat buvo didesnis nei šalies vidurkis“, – rašo WSJ.

Plačiau skaitykite tv3.lt publikacijoje.

17:54 | Ukraina pranešė Kryme sunaikinusi rusų buksyrą

Ukrainiečių pajėgos ketvirtadienį ryte netoli Maskvos aneksuoto Krymo pusiasalio krantų sunaikino rusų buksyrą, pranešė Kyjivo karinės žvalgybos agentūra GUR.

GUR paviešintoje pilkos spalvos atspalvių filmuotoje medžiagoje manomai matyti nepilotuojamas aparatas, vandens telkinio paviršiumi greitai artėjantis prie laivo, po to ryšys nutrūko.

„Specialusis Ukrainos karinės žvalgybos devintojo skyriaus dalinys sėkmingai atakavo rusų buksyrą netoli laikinai okupuoto Krymo krantų“, – nurodė GUR.

Jos teigimu, laivas vadinosi „Saturnas“ arba „Protėjas“, o ataka buvo įvykdyta Pansko mariose – su Juodąja jūra besijungiančioje įlankoje Krymo šiaurės vakarinėje pakrantėje.

Priešui galia nusileidžiantis Kyjivo karinis jūrų laivynas Juodojoje jūroje Rusijai yra sudavęs seriją sėkmingų smūgių, nors sausumoje ukrainiečių kariuomenei sekasi ne taip gerai ir tenka trauktis.

Panašūs sėkmingi išpuoliai daro gėdą Maskvai, kuri buvo priversta laivus iš senosios Sevastopolio karinio jūrų laivyno bazės Kryme patraukti į toliau rytuose esantį Novorosijsko uostą.

17:34 | Generolas: NATO šalys turi gaminti daugiau karinės įrangos

NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas JAV generolas Christopheris Cavoli ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, jog Aljanso narės turi gaminti daugiau karinės įrangos, kad galėtų atremti didėjančią grėsmę iš Rusijos.

„Kalbant apie karinę įrangą [...] mums reikia gaminti daugiau, turime plėsti savo pramoninę bazę“, – išsilaipinimo Normandijoje per Antrąjį pasaulinį karą metinių minėjime teigė Ch. Cavoli.

Jis pridūrė, kad NATO yra pasirengusi vykdyti kolektyvinę teritorinę gynybą.

17:20 | V. Zelenskis atvyko į D dienos minėjimą Normandijoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvyko į Normandiją, kur ketvirtadienį minimos 80-osios D dienos metinės. 

„Šis įvykis ir ši diena primena apie drąsą ir ryžtą, parodytą siekiant laisvės ir demokratijos. Tuomet sąjungininkai gynė Europos laisvę, o dabar tai daro ukrainiečiai. Vienybė nugalėjo tada, ir tikra vienybė gali nugalėti šiandien“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė prezidentas. 

Prancūzijos Normandijos paplūdimiuose, kur lygiai prieš 80 metų kovėsi ir žuvo kariai, ketvirtadienį vyksta D dienos metinių minėjimai šių laikų karo Ukrainoje akivaizdoje.

1944 metų birželio 6-ąją įvykęs išsilaipinimas Normandijos paplūdimiuose buvo Antrojo pasaulinio karo kursą pakeitusi operacija.

Daugelio ji laikoma didžiu transatlantinio bendradarbiavimo simboliu. Per ją jauni Sąjungininkų kariai, įskaitant amerikiečius ir kanadiečius, aukojo savo gyvybes, kad užbaigtų Trečiojo reicho viešpatavimą Europoje.

17:02 | Ukraina ragina Kinijos bendroves investuoti į karo draskomą šalį

Kinijoje viešintis Ukrainos diplomatas valstybines ir privačias kinų bendroves paragino glaudžiau bendradarbiauti su karo draskoma šalimi ir didinti prekybą bei investicijas, trečiadienį pranešė Kyjivo užsienio reikalų ministerija.

Užsienio reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Andrijus Sybiha Šanchajuje susitiko su 13 valstybinių ir privačių bendrovių atstovais, pranešė ministerija.

A. Sybiha „paragino Kinijos bendroves aktyviau dalyvauti padedant Ukrainai, ypač plėtojant prekybos ir investicijų ryšius“, rašoma ministerijos pranešime.

Viena iš aptartų temų buvo galimas tarptautinio verslo dalyvavimas atstatant karo apgadintą infrastruktūrą.

Pasak Ukrainos ministerijos, Kinijos bendrovės pareiškė, jog norėtų glaudžiau bendradarbiauti ir investuoti į konkrečius projektus.

Trečiadienį A. Sybiha dalyvavo konsultacijose su savo Kinijos kolega ir Pekino pareigūnų paprašė dalyvauti šį mėnesį Šveicarijoje vyksiančiame Ukrainos taikos viršūnių susitikime.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savaitgalį papriekaištavo Kinijai, kad ši „deda pastangas, siekdama neleisti šalims atvykti į taikos aukščiausiojo lygio susitikimą“, po to, kai jis asmeniškai pakvietė prezidentą Xi Jinpingą dalyvauti šiame renginyje.

Kinija laikosi neutralios pozicijos šiame konflikte, kurio taip ir nepasmerkė ir kuriame stengiasi save vaizduoti kaip tarpininkę.

Kinija yra sakiusi, kad netiekia ginklų nė vienai iš šalių, tačiau po to, kai Maskvai buvo paskelbtos plačios Vakarų sankcijos, per pastaruosius dvejus metus ji tapo pagrindine Rusijos ekonomine partnere.

16:46 | J. Bidenas: JAV neapleis Ukrainos

Prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos neapleis Ukrainos, kurioje jau trečius metus tęsiasi karas su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis. 

„Mes nesitrauksime, nes jei taip padarytume, Ukraina bus pavergta ir tuo viskas nesibaigs“, –  išsilaipinimo Normandijoje per Antrąjį pasaulinį karą metinių minėjime teigė J. Bidenas. 

„Ukrainos kaimynėms kils pavojus, kils grėsmė visai Europai“, – pridūrė jis, pavadindamas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „tironu, siekiančiu dominuoti“.

15:53 | Bidenas: neleidžiame naudoti mūsų ginkluotės Maskvos apšaudymui, Putinas nėra doras žmogus

„Ją (ginkluote) leidžiama naudoti pasienyje, kuomet jie (Rusijos pajėgos) kitoje sienos pusėje atakuoja konkrečius taikinius Ukrainoje, – atsakydamas į žurnalisto klausimą pareiškė J. Bidenas. – Mes neleidžiame smogti 200 mylių (apie 320 kilometrų, – red. past.) gilyn Rusijos teritorijoje ir neleidžiame smogti Maskvą, Kremliui“.

ABC paklausus, ar JAV prezidentą neramina V. Putino pareiškimai, kad tolimojo nuotolio ginkluotės tiekimas su leidimu naudoti ją Rusijos teritorijoje yra tiesioginis įsitraukimas į karą, J. Bidenas akcentavo Rusijos vadovo nesąžiningumą.

„Aš jį žinau jau daugiau nei 40 metų. Jis neramina mane jau 40 metų. Jis nėra doras žmogus. Jis diktatorius ir iš visų jėgų stengiasi išlaikyti savo šalį, tuo pat metu tęsdamas šį puolimą. Mes (juk) nekalbame apie tai, kad suteiktume ginkluotės smūgiuoti Maskvai, smogti Kremliui… Tiesiog kitoje sienos pusėje, kur jie (ukrainiečiai) patiria stiprų apšaudymą iš konvencinės ginkluotės, kurią rusai naudoja veržtis į Ukrainą ir žudyti ukrainiečius“, – atsakė J. Bidenas.

15:12 | V. Zelenskis: Kachovkos užtvankos susprogdinimas buvo vienas skaudžiausių nusikaltimų

 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį minint pernai Rusijos įvykdyto Kachovkos užtvankos susprogdinimo metines pareiškė, kad tai buvo vienas didžiausių nusikaltimų prieš aplinką ir ukrainiečius. 

„Tai buvo sąmoningas ir iš anksto apgalvotas nusikaltimas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė V. Zelenskis. 

14:46 | Putino pažade „nepulti NATO“ aptiko kabliuką – tokius pat žodžius kartojo prieš puldamas Ukrainą

Trečiadienį vykusiame susitikime su užsienio žurnalistais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas emocingai, vartodamas aštrius posakius, pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina pulti NATO šalių. Įdomu tai, kad tuos pačius žodžius Rusijos vadovas vartojo prieš penkerius metus aukščiausiojo lygio susitikime, neigdamas tariamai rengiamą Kremliaus išpuolį prieš Ukrainą. Abu kartus jis sakė, kad Rusija neketina nieko pulti.

„Agentstvo. Novosti“ išanalizavo abi V. Putino kalbas. Šiemet diktatorius aštriais posakiai ir gestais kategoriškai paneigė daugelio ekspertų ir politikų pareiškimus, kad Rusijos Federacija planuoja pulti NATO šalis.

„Jie sugalvojo, kad Rusija nori pulti NATO. Ar jūs visiškai išprotėjote, ar ką? Ar jūs tokie pat kvaili kaip šis stalas? Kas tai sugalvojo? Tai nesąmonė, ar suprantate? Jūs pažiūrėkite į NATO potencialą, pažiūrėkite į Rusijos potencialą“, – trečiadienį sakė Putinas, daužydamas kumščiu sau į galvą ir į stalą, prie kurio sėdėjo.

Iš esmės lygiai tą patį V. Putinas pareiškė 2019 m. investicijų forume, kai atsakė į klausimą apie galimą Ukrainos puolimą.

„Nepaisant visų problemų su Ukraina, spekuliacijų dėl Krymo ir Donbaso, visi puikiai supranta, kad Rusija nesiruošia nieko pulti. Kiek žmonių yra Europos Sąjungoje ir NATO? Koks yra bendras ekonominis ir karinis potencialas? Tai tiesiog nesąmonė. Rusijos grėsmė – tai prasimanymas tų, kurie nori pasipelnyti iš savo, kaip kovotojų su Rusija, vaidmens“, – anuomet kalbėjo V. Putinas.

14:07 | Generolas: NATO šalys turi gaminti daugiau karinės įrangos

NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas JAV generolas Christopheris Cavoli ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, jog Aljanso narės turi gaminti daugiau karinės įrangos, kad galėtų atremti didėjančią grėsmę iš Rusijos.

„Kalbant apie karinę įrangą [...] mums reikia gaminti daugiau, turime plėsti savo pramoninę bazę“, – išsilaipinimo Normandijoje per Antrąjį pasaulinį karą metinių minėjime teigė Ch. Cavoli.

Jis pridūrė, kad NATO yra pasirengusi vykdyti kolektyvinę teritorinę gynybą.

13:41 | J. Stoltenbergas: NATO neturi planų siųsti pajėgas į Ukrainą

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad Aljansas neturi planų siųsti pajėgas į Ukrainą, jau trečius metus kovojančią su Rusijos invazija.

„NATO neplanuoja dislokuoti pajėgų Ukrainoje“, – sakė J. Stoltenbergas per vizitą Suomijoje ir pridūrė, kad Aljansas siekia „prisiimti ilgalaikius finansinius įsipareigojimus, kad užtikrintų, jog palaikysime Ukrainą tiek, kiek reikės“.

Helsinkyje viešintis J. Stoltenbergas taip pat sakė, kad Ukrainai reikia „nuspėjamumo ir atskaitomybės“ iš sąjungininkių karinės paramos klausimu.

„Pastaraisiais mėnesiais matėme tam tikrų spragų, tam tikrų vėlavimų teikiant karinę paramą Ukrainai“, – sakė jis per spaudos konferenciją kartu su Suomijos prezidentu Alexander'u Stubbu.

„Turime užtikrinti, kad tai nepasikartotų“, – nurodė J. Stoltenbergas.

13:25 | O. Scholzas kartoja darysiantis viską, kad Vokietija nebūtų įtraukta į karą

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas patikino savo šalies piliečius, jog darys viską, kad Vokietija nebūtų įtraukta į Rusijos karą prieš Ukrainą – ypač turint omenyje tai, kad Ukrainai buvo duotas leidimas naudoti vokiškus ginklus atakoms prieš Rusijos teritoriją.

„Glaudžiai derinome pozicijas su savo sąjungininkais (...). Taip, kaip darome visuomet“, – kalbėjo socialdemokratų politikas Bundestage, komentuodamas pasikeitusį vyriausybės kursą.

12:53 | Putinas iškėlė Vakarams naujas „raudonąsias linijas“

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas paaiškino, kokius Vakarų ginkluotės smūgius Rusijos teritorijoje laikytų „raudonųjų linijų peržengimu“ Maskva. Jo teigimu, tam tikro Rusijos atsako sulauktų tolimojo nuotolio Vakarų gamybos sistemų ATACAMS ir „Storm Shadow“ raketų panaudojimas.

12:06 | Šaltiniai: Ukrainos pajėgos smogė Krymui, sunaikino rusų laivą

Birželio 6 d. rytą Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdyba surengė jūrinę ataką rusų laikinai okupuotame Kryme. Nusitaikytą į specializuotą jūrų uostą Čornomorsko rajone. Kaip skelbia „Ukrainska Pravda“, remdamasi savo šaltiniu žvalgyboje, atakos metu buvo sunaikintas rusų laivas.

„Naktį, 3.45 val. įvyko sprogimas. Dėl HUR operacijos buvo sunaikintas priešo laivas, tikriausiai reidinis vilkikas“, – teigia šaltinis.

11:12 | Vokietijos gynybos įmonė KNDS artimiausiu metu negalės pasiųsti ginklų Ukrainai

Vokietijos ginklų gamybos įmonė KNDS artimiausiu metu negalės pristatyti daugiau ginklų Ukrainai, sakė jos generalinis direktorius Ralfas Ketzelis.

KNDS, anksčiau „Krauss-Maffei Wegmann“ (KMW), gamina ginklus, įskaitant kovinius tankus „Leopard 2“, nuo 2023 m. pradžios Vokietijos tiekiamus Kyjivui.

„Gebėjimas greitai pristatyti jau išsemtas“, – ketvirtadienį internetiniam leidiniui web.de sakė R. Ketzelis. „Prieš dvejus metus turėjo būti priimtas strateginis sprendimas, jog karas truks kelerius metus. Tokiu atveju šiandien galėtume pristatyti naują techniką“, – sakė R. Ketzelis, turėdamas galvoje 2022 m. vasarį Rusijos pradėtą ​​plataus masto invaziją į Ukrainą. Tiesa, jis pridūrė, kad tuo metu nebuvo įmanoma numatyti karo trukmės.

10:30 | Rusija praneša virš Krymo numušusi 13 Ukrainos dronų

Rusija praneša naktį į  ketvirtadienį virš aneksuoto Krymo pusiasalio numušusi 13 Ukrainos bepiločių. Be to, dar šeši objektai sunaikinti virš Belgorodo srities, o prešlaivinė raketa – virš Rostovo srities, pareiškė Rusijos gynybos ministerija.

Šių duomenų nepriklausomai patikrinti nėra galimybės.

09:43 | Ukrainiečių rašytojas S. Žadanas prisijungė prie Ukrainos Nacionalinės gvardijos

Žinomas ukrainiečių rašytojas Serhijus Žadanas ketvirtadienį pranešė prisijungęs prie Ukrainos Nacionalinės gvardijos.

„Įstojau į Nacionalinės gvardijos 13-osios brigados „Chartija“ gretas. Man vyksta mokymai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė S. Žadanas.

Apie tokius ketinimus poetas, prozininkas, eseistas, vertėjas, tarptautinių premijų laureatas kalbėjo dar kovo mėnesį: „Nėra rašytojų ar nerašytojų, muzikantų ar nemuzikantų – yra Ukrainos piliečiai, kurie jaučia atsakomybę už savo šalį.“

09:24 | Putinas iškėlė vieną sąlygą „baigti“ karą Ukrainoje

Jei JAV nori, kad baigtųsi karas Ukrainoje, jos turi baigti ginklais aprūpinti šalį. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pranešė „RIA Novosti“.

Pasak V. Putino, Vašingtonui nustojus siųsti ginklus Kyjivui, kovos baigsis per „du ar tris mėnesius“.

„Ką reikia padaryti, kad kovos Ukrainoje liautųsi. Kaip Jungtinių Valstijų atstovui, galiu jums pasakyti tai, ką kartą pasakiau ponui Bidenui. Kartą jis atsiuntė man laišką, ir aš jam atsakiau raštu: jei norite sustabdyti kovas Ukrainoje, nustokite tiekti ginklus. 

Ir šie veiksmai bus nutraukti per du, daugiausia tris mėnesius. Štai ir viskas“, – blefuodamas sakė V. Putinas, atsakydamas į AP Europos ir Afrikos naujienų tarnybos vyriausiojo redaktoriaus Jameso Jordano klausimą.

Rusija visais įmanomais būdais bando nutraukti Ukrainos aprūpinimą Vakarų ginklais. Vienas populiariausių tokių bandymų – grasinimas branduoliniais ginklais. Vien šią savaitę Rusija, išsigandusi Nyderlandų leidimo Ukrainai atakuoti Rusijos teritoriją naikintuvais F-16 ir Lenkijos statomos gynybinės sienos, pagrasino subombarduoti abi šalis.

08:46 | V. Putinas: Rusijos nelaisvėje yra tūkstančiai Ukrainos karių

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad praėjus daugiau kaip dvejiems invazijos į Ukrainą metams rusų pajėgos yra paėmusios per 6 000 ukrainiečių karo belaisvių. Šis skaičius yra daug didesnis nei Ukrainos nelaisvėje esančių rusų skaičius, sakė jis trečiadienį Sankt Peterburge susitikime su didelių tarptautinių naujienų agentūrų atstovais. Ukraina, V. Putino duomenimis, nelaisvėje laiko 1 348 rusų karius, o Rusija – 6 365 ukrainiečius. Nepriklausomai patikrinti šių duomenų nėra galimybės.

08:11 | Ukrainos oro pajėgos naktį sunaikino 17 rusų dronų

Ukrainos oro pajėgos ketvirtadienį paskelbė praėjusią naktį sunaikinusios 17 rusų dronų.

Jų pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ sakoma, kad rusai naktį atakavo Dnipropetrovsko sritį dviem balistinėmis raketomis „Iskander-M“, paleistomis iš Taganrogo Rusijoje, ir paleido į Ukrainą 18 dronų „Shahed-131/136“ iš Rusijos Primorsko Achtarsko rajono ir okupuoto Krymo.

Ukrainiečiai numušė 17 dronų virš Mykolajivo, Chersono, Zaporižios ir Chmelnyckio sričių.

07:37 | V. Putinas: Rusija neturi imperinių ambicijų, neplanuoja pulti NATO

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį per susitikimą su užsienio žiniasklaidos atstovais pareiškė, kad Maskva nepuoselėja imperinių ambicijų, ir atmetė mintį, kad Rusija galėtų pulti NATO.

„Nėra reikalo ieškoti kokių nors mūsų imperinių ambicijų. Jų nėra“, – teigė V. Putinas, atsakydamas į naujienų agentūros AFP klausimą dėl sovietinių ir Rusijos imperijos vėliavų prie rusų energetikos milžinės „Gazprom“ būstinės, kur vyko susitikimas.

„Nekurkite Rusijos, kaip priešės, įvaizdžio. Tik pakenksite patys sau“, – kalbėjo V. Putinas.

„Jie sugalvojo šitą mintį, kad Rusija nori pulti NATO. Ar išprotėjote? Ar esat kvaili per visą pilvą? Kas tai išgalvojo? Tai nesąmonė“, – reporteriams sakė jis.

Prieš tai, kai 2022 metų vasario 24-ąją įsiveržė į Ukrainą, Rusija ištisus mėnesius neigė, kad rengia karinį puolimą šioje kaimyninėje valstybėje, ir kaltino Vakarų šalis bandant pasinaudoti Ukraina prieš Rusiją.

07:00 | Po ukrainiečių drono smūgio Rusijoje sustojo naftos perdirbimo gamyklos darbas

Po ukrainiečių drono smūgio kilo gaisras Rusijos pietuose esančioje naftos perdirbimo gamykloje, jos darbas sustabdytas, anksti ketvirtadienį pranešė regiono gubernatorius, nurodydamas, kad žmonės nenukentėjo.

Dešimtys ugniagesių gesino gaisrą Novošachtinsko naftos perdirbimo gamykloje Rostovo prie Dono regione, sakė gubernatorius Vasilijus Golubevas.

„Po drono smūgio Novošachtinsko naftos perdirbimo gamykloje kilo gaisras, – platformoje „Telegram“ rašė jis. – Darbas sustabdytas dėl pakartotinės atakos, personalas atitrauktas saugiu atstumu.“

Vėliau jis paaiškino, kad gaisras lokalizuotas maždaug 100 kv. m plote ir kad informacijos apie nukentėjusius žmones nėra.

Novošachtinsko gamykla Rostovo srityje laikoma viena svarbiausių naftos perdirbimo gamyklų Pietų Rusijoje. Už maždaug 10 km į rytus nuo Ukrainos sienos esanti gamykla nuolat tampa ukrainiečių atakų taikiniu.

Visos ribos yra peržengtos. Karas baigsis tik Kremliaus žlugimu. Europa turi dar labiau susivienyti ir visais įmanomais būdais padėti Ukrainai.
Nesuprantu, kodel ruskiams vis kazko truksta, vis ne taip, vis reikalauja kazko…. Kodel savo taigu nepavercia fabrikais, jei jau gyvenamos teritorijos pritruko, kodel ten nepriziurimu teritoriju daugiau nei gana. Susitvarkytu savo viduje korupcija ir gyventu gal net geriau uz visa europa, bet ne, jiems reik apsisikti o paskui mojuoti kumsciais…. Kas per liaudis….
Nutraukti ginklų tiekimą.. Rusija okupuoja Ukrainą.. Po kelių metų- ar net anksčiau.. sekanti šalis.. ateis laikas ir NATO šalims... Na .. kaip ir visada.. melagių melagis tas putkinas. ..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų