• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega iš Baltarusijos Aliaksandras Lukašenka susitiko su minia žmonių Rusijos Kronštato mieste, esančiame Kotlino saloje, o buvęs Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius prakalbo apie šalies gynėjų vykdomą kontrpuolimą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega iš Baltarusijos Aliaksandras Lukašenka susitiko su minia žmonių Rusijos Kronštato mieste, esančiame Kotlino saloje, o buvęs Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius prakalbo apie šalies gynėjų vykdomą kontrpuolimą.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai Ukrainoje:

20:31| UNESCO smerkia Rusijos raketų smūgį Odesoje

UNESCO sekmadienį pasmerkė įžūlų Rusijos išpuolį prieš Odesą, per kurį nukentėjo keli Ukrainos uostamiesčio pasaulio paveldo objektai.

„UNESCO labai sunerimusi ir griežtai smerkia įžūlų Rusijos pajėgų išpuolį, per kurį nukentėjo keli kultūros objektai Odesos istoriniame centre, laikomame pasaulio paveldo vertybe“, – sakoma Paryžiuje įsikūrusios organizacijos pareiškime.

Naujausias Rusijos išpuolis prieš Juodosios jūros miestą ir vieną svarbiausių Ukrainos uostų surengtas po to, kai Maskva nutraukė susitarimą dėl grūdų, pagal kurį Kyjivas galėjo eksportuoti savo grūdus.

REKLAMA
REKLAMA

Per šią rusų ataką žuvo mažiausiai du žmonės.

UNESCO generalinė direktorė Audrey Azoulay teigė, kad tai reiškia „smurto prieš Ukrainos kultūros paveldą eskalavimą“.

REKLAMA

Per smūgį ypač nukentėjo Atsimainymo katedra.

Katedra pastatyta 1794 metais carinės Rusijos laikais, 1936 metais, atėjus į valdžią J. Stalinui, nugriauta, o XX amžiaus 9-e dešimtmetyje, žlugus Sovietų Sąjungai, atstatyta.

18.04 | Erdoganas vis dar bando įtikinti Putiną grįžti prie susitarimo dėl Ukrainos grūdų

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį pareiškė, kad nori įtikinti Rusijos vadovą Vladimirą Putiną vėl prisijungti prie susitarimo dėl Ukrainos grūdų eksporto per Juodąją jūrą, kurį Maskva atsisakė pratęsti.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad išsamiai pasikalbėję su V. Putinu galėsime užtikrinti (humanitarinio koridoriaus) tęstinumą“, – R. T. Erdogano žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Turkijos vadovas, kuris anksčiau paragino „Vakarų šalis atsižvelgti į Putino lūkesčius“, sakė, kad su Kremliaus šeimininku aptars šį klausimą, pastarajam atsisakius pratęsti 2022 metų liepą Stambule, tarpininkaujant Turkijai ir Jungtinėms Tautoms, pasirašytą, o po to nekart pratęstą susitarimą su Ukraina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija pareiškė esanti pasirengusi grįžti prie susitarimo, pagal kurį iš Ukrainos uostų pavyko saugiai eksportuoti beveik 33 mln. tonų grūdų, jei bus įvykdyti visi jos reikalavimai.

Maskva teigia, kad jos pačios žemės ūkio produktų ir trąšų tiekimą stabdo Vakarų sankcijos.

Abu lyderiai aptars susitarimą dėl grūdų rugpjūtį Turkijoje, „jei (Putino) vizitas įvyks“, sakė jis.

Trečiadienį Rusija pareiškė, kad visi krovininiai laivai, plaukiantys į Ukrainos uostus Juodojoje jūroje, nuo šiol bus laikomi potencialiais kariniais laivais, o valstybės, su kurių vėliavomis šie laivai plaukioja, bus laikomos konflikto dalyvėmis.

REKLAMA

JT ketvirtadienį išreiškė susirūpinimą dėl „neigiamo poveikio pasaulinėms kviečių ir kukurūzų kainoms, dėl kurio nukenčia visi, bet ypač – pažeidžiami žmonės globaliuosiuose Pietuose“.

15:57 | Į Baltarusijos teritoriją atvyko dar daugiau smogikų

Stebėjimo grupė „Belarusian Gayun“  sekmadienį pranešė, kad į Baltarusijos teritoriją atvyko jau dešimta karinės bendrovės „Wagner“ smogikų kolona.

Pastebima, kad konvojuje pastebėta mažiausiai 10 technikos vienetų.

15:39 | O. Arestovyčius: „Netrukus bus gerų naujienų“

UNIAN skelbia, kad buvęs Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius apibūdino, kokioje šiuo metu stadijoje yra Ukrainos kontrpuolimas, ir teigė, kad „netrukus bus gerų naujienų“.

REKLAMA

„Amerikiečiai teigė, kad vos tik Ukrainos pajėgos pradės puolimą, situacija gali drastiškai pasikeisti. Be to, jie taip pat tvirtino, kad [puolimo operacijoms] neskyrėme didelės dalies savo pajėgų, kadangi nesudarėme tinkamų sąlygų. Šias sąlygas sukuria priekinėje fronto linijoje esančios karių brigados, dabar vyksta formaimo operacija“, – kalbėjo jis.

Be to, O. Arestovyčius pastebėjo, kad rusų kariuomenė susiduria su rezervų trūkumu, o ukrainiečių kontrpuolimas vyksta pagal planą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stebėtojai sako, kad nuostolių santykis yra didelis, Ukrainos naudai. Puolimą vykdančiai pusei tai nutinka retai – pagal klasikinę situaciją įprastai turėtų patirti daugiau nuostolių.

Tad mes sprendžiama problemą, kurią galėtų išspręsti nedaugelis šiuolaikinių kariuomenių. <...> Rusija patiria nuostolių, šie nuostoliai didėja ir vieną dieną [kariuomenės pajėgos] žlugs – tada ateis laikas įvesti į mūšį naujas pajėgas, darysime tai atsargiai, netrukus bus gerų naujienų“, – teigė jis.

REKLAMA

14:41 | Praėjus mėnesiui po „Wagner“ maišto, V. Putinas ir A. Lukašenka kartu pasveikino minią

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega iš Baltarusijos Aliaksandras Lukašenka susitiko su minia žmonių Rusijos Kronštato mieste, esančiame Kotlino saloje.

Tai buvo retas ilgamečių savo šalių lyderių pasivaikščiojimas praėjus mėnesiui po to, kai Rusijoje, tarpininkaujat A. Lukašenkai, buvo sudarytas susitarimas nutraukti dramatišką Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės „Wagner“ maištą prieš šalies karinę vadovybę.

REKLAMA

Rusijos laikraštis „Kommersant“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame V. Putinas ir A. Lukašenka matomi pozuojantys fotografuodamiesi su žmonėmis, šalia stovint asmens sargybiniams.

Paklaustas apie karantino taisykles, kurių Rusijos vadovas laikosi nuo pat pandemijos pradžios, V. Putinas atsakė: „Žmonės yra svarbiau už karantiną.“

14:09 | Skelbia, kad V. Putinas pradėjo telkti naujas pajėgas

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas, reaguodamas į „Wagner“ karinės bendrovės įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino veiksmus Rusijoje, diktatorius stiprina Nacionalinę gvardiją ir iš esmės kuria savo „vidaus kariuomenę“, rašo „Obozrevatel“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Publikacijoje Rusijos opozicijos žurnalistas Igoris Jakovenka teigia, kad de facto Rusijoje prasidėjo kova tarp dviejų mafijos klano atstovų – V. Putino ir J. Prigožino,

„Rusijos gvardija smarkiai stiprėja. Ten važiuoja šarvuočiai. Putinas siekia sukurti vidaus kariuomenę, kuri karių ir ginkluotės skaičiumi būtų gerokai pranašesnė už okupacinę kariuomenę, [vykdančią invaziją] Ukrainoje“, – kalbėjo jis.

I. Jakovenka primena, kad būtent dėl šios priežasties Rusijos Valstybės Dūma paskubomis priėmė įstatymą, įpareigojantį perduoti sunkiąją ginkluotę ir šarvuotąją techniką, įskaitant tankus Rusijos gvardijai.

REKLAMA

Be to, atkreipiamas dėmesys, kad „vidaus kariuomenės“ finansavimas vyksta iš mokesčių mokėtojų pinigų.

I. Jakovenkos pastebėjimu, J. Priogžinas taip pat ruošiasi „karui“, nors jo paties turimi ištekliai yra kiek mažesni. Nepaisant to, „patirties turintis nusikaltėlis“, žurnalisto manymu, ras išeičių, kaip finansuoti savo karinę bendrovę.

„Jis turi pakankamai daug skirtingų [finansavimo] šaltinių. Pavyzdžiui, jis gali nusiųsti keletą savo bandytų į Afriką, įvykdyti vagystes ir parsivežti pagrobtą turtą atgal. Tai klasikinis piratų užpuolimas. 

REKLAMA

Galbūt jis [J. Prigožinas] bandys iš Putino gauti kelias dešimtis milijardų rublių, kad galėtų finansuoti savo gaują. Suprantama, kad Lukašenka savo ruožtu neduos nė cento. Tačiau iš jo galima paimti šarvuotąją techniką“, – kalbėjo I. Jakovenka.

13:26 | Baltarusijos diktatorius: „Wagner“ smogikai yra centrinėje dalyje

Baltarusijos autokratinis lyderis Aliaksandras Lukašenka sekmadienį pareiškė, kad laiko Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ samdinius šalies centrinėje dalyje ir kad Minskas kontroliuoja situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes kontroliuojame tai, kas vyksta (su „Wagner“), – sakė jis ir pridūrė: „Jie yra prastos nuotaikos.“

12:55 | A. Lukašenka: „Wagner“ nori vykti į Lenkiją

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas Sankt Peterburge susitiko su savo artimiausiu sąjungininku, Baltarusijos autokratiniu vadovu Aliaksandru Lukašenka. Savo ruožtu A. Lukašenka teigė neva nerimaujantis, kad „Wagner“ karinės bendrovės smogikai nori pulti Lenkiją.

Diktatoriaus A. Lukašenkos spaudos tarnybos atstovai, cituodami diktatoriaus žodžius, teigė, kad „Wagner“ smogikai neva nori žengti į Vakarus.

„Keliaukime į ekskursiją po Varšuvą ir Žešuvą“, – teigė A. Lukašenka.

12:09 | V. Putinas susitiko su A. Lukašenka

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiko su savo artimiausiu sąjungininku, Baltarusijos autokratiniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.

Tai pirmas jų susitikimas po to, kai pastarasis padėjo tarpininkauti sudarant susitarimą, kuriuo praėjusį mėnesį buvo nutrauktas privačios karinės bendrovės „Wagner“ kovotojų maištas Rusijoje.

A. Lukašenkos spaudos tarnybos sekmadienį paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip abu ilgamečiai savo šalių lyderiai prieš numatytas derybas kartu atvyksta į Sankt Peterburgo Konstantinovskio rūmus.

Kiek anksčiau UNIAN teigė, kad darbotvarkėje buvo numatyta aptarti saugumo, tarptautinės politikos, ekonomikos, „sąjunginių“ programų įgyvendinimo, pasipriešinimo sankcijų spaudimui klausimus.

REKLAMA

„Yra daugybė klausimų, kuriuos reikia aptarti“, – tąkart sakė A. Lukašenka.

11:43 | Kyjivas: Rusijos smūgiai sunaikino į UNESCO sąrašą įtrauktą Odesos katedrą

Kyjivas sekmadienį pareiškė, kad Rusijos smūgiai sunaikino UNESCO saugomą stačiatikių katedrą istoriniame Odesos miesto centre, ir pavadino tai karo nusikaltimu.

„Odesos istoriniame centre esanti Atsimainymo katedra, saugoma UNESCO, buvo sugriauta. Karo nusikaltimas, kuris niekada nebus pamirštas ir atleistas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministerija.

11:19 | Rusų naktinių smūgių Odesoje aukų skaičius padidėjo iki 2

Ukraina sekmadienį pranešė, kad per naktinius Rusijos smūgius Odesos uostamiestyje žuvo du, sužeisti 22 žmonės, įskaitant keturis vaikus.

Prieš tai buvo pranešta apie vieną žūtį ir 19 sužeistųjų.

„Per naktinį apšaudymą žuvo 1974 metais gimęs vyras“, – per „Telegram“ pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenko.

„Dvidešimt du žmonės buvo sužeisti. Tarp jų yra keturi vaikai: 11, 12 [metų amžiaus] ir du septyniolikmečiai“, – pridūrė jis.

10:50 | Per parą – 630 nukautų rusų karių

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, kad mūšio lauke per pastarąją parą buvo nukauta 630 rusų okupantų.

REKLAMA

Be to, Ukrainos gynėjai taip pat per praėjusią parą sunaikino 11 rusų kariuomenės tankų (4151 iš viso – red. past.), 29 artilerijos sistemas (4658), 3  oro gynybos sistemas (451) ir kitos karinės įrangos.

Skaičiuojama, kad nuo invazijos pradžios ukrainiečiai nukovė beveik 242 tūkst. rusų okupantų.

10:38 | V. Zelenskis po 19 Rusijos raketų smūgių Odesoje pažadėjo atsakomąjį smūgį

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pažadėjo atkeršyti Rusijos pajėgoms po to, kai Maskva raketomis atakavo istorinį Odesos uostamiestį, nužudydamos vieną žmogų ir apgadindamos stačiatikių katedrą.

„Raketos nukreiptos į taikius miestus, gyvenamuosius namus, katedrą, – sakė V. Zelenskis. – Rusijos teroristams už Odesą tikrai bus atkeršyta. Jie pajus šį atsakomąjį smūgį.“

Ukraina sekmadienį pranešė, kad Maskva naktį iš sausumos, oro ir jūros į Odesą paleido 19 raketų – tai dar viena atakų banga prieš šį istorinį miestą po to, kai Rusija pasitraukė iš ukrainietiškų grūdų eksporto Juodąja jūra iniciatyvos.

„Iš viso priešas panaudojo 19 įvairaus tipo raketų“, – „Telegram“ pranešė Ukrainos oro pajėgos ir nurodė, kad devynios jų buvo sunaikintos. Pranešime teigiama, kad tarp jų buvo sparnuotosios raketos „Oniks“, iš jūros paleidžiamos raketos „Kalibr“ ir balistinės raketos „Iskander“.

REKLAMA

10:15 | Rusijos specialiosios pajėgos nukovė šaulį, įsiveržusį į privatų namą netoli Maskvos

Rusijos saugumo pajėgos šeštadienį pranešė nukovusios sunkiai ginkluotą šaulį, kuris įsiveržė į privatų namą Maskvos priemiestyje ir jas atakavo, neva grasindamas surengti žygį į Kremlių.

Po to, kai įsibrovė į negyvenamą namą, esantį elitiniame kotedžų rajone Istros mieste, maždaug už 45 km į vakarus nuo Maskvos, užpuolikas buvo pastebėtas sargybinių. Jis juos laikė grasindamas ginklu, tačiau jiems pavyko pabėgti, pranešė Rusijos žiniasklaida.

Kelias valandas valdžios institucijos derėjosi su užpuoliku, kuris buvo apsirengęs koviniais drabužiais ir turėjo Kalašnikovo automatą. Vyras teigė, kad atvyko iš fronto linijos Ukrainoje ir buvo Dievo paragintas žygiuoti į Kremlių.

Jis atsisakė pasiduoti, šaudė į specialiąsias pajėgas ir žuvo, kai jos įsiveržė į namą, pranešė Rusijos nacionalinė gvardija, nurodžiusi, kad užpuolikas turėjo kelis automatinius ginklus ir rankines granatas.

09:46 | V. Zelenskis: taika bus atkurta

Sekmadienį Rusijai surengus naują ataką Odesoje, situaciją pakomentavo ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris teigė, kad „Rusijos blogiui negali būti jokio pateisinimo“.

Be to, V. Zelenskis pridūrė, kad visiems nukentėjusiems asmenims bus skubiai suteikta reikalinga pagalba, o taika bus atkurta.

REKLAMA

„Mes tai įveiksime. Mes atkursime taiką. Ir šiam tikslui pasiekti mes turime įveikti Rusijos blogį“, – kalbėjo V. Zelenskis.

09:18 | JAV žvalgybos atstovas: „Jeigu būčiau prigožinas, neatleisčiau savo maisto degustatoriaus“

JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius sako, kad jeigu Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nesurengs keršto už „Wagner“ įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino surengtą maištą, jis bus labai nustebęs.

Žvalgybos atstovas Williamas Burnsas, kalbėdamas apie tvyrančią įtampą Rusijoje, V. Putiną pavadino „didžiausiu keršto šalininku“, todėl, pasak W. Burnso, jis būtų labai nustebęs, jeigu maištą sukėlęs J. Prigožinas išvengtų tolesnio atpildo.

W. Burnsas mano, kad šiuo metu V. Putinas siekia „išlošti laiko“ tam, kad galiausiai nuspręstų, ar imtis papildomų veiksmų prieš J. Prigožiną, taip pat svarsto, kokiu būdu tai būtų galima padaryti.

REKLAMA

„Jeigu būčiau Prigožinas, neatleisčiau savo maisto degustatoriaus“, – pridūrė žvalgybos atstovas.

08:29 | Per naktinį Rusijos išpuolį Odesoje žuvo vienas žmogus – gubernatorius

Per Rusijos išpuolį Odesoje, Ukrainos pietiniame uostamiestyje, žuvo mažiausiai vienas žmogus ir daugiau kaip 15 buvo sužeista, anksti sekmadienį pranešė regiono gubernatorius.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas po išpuolio Odesoje pakartojo Kyjivo raginimą gauti daugiau raketų ir gynybos sistemų.

„Iš priešo turi būti atimta galimybė smogti civiliams gyventojams ir infrastruktūrai. Daugiau priešraketinės gynybos sistemų, taip pat ATACMS – tai padės Ukrainai“, – sakė jis „Telegram“, turėdamas omenyje ilgojo nuotolio taktines raketas, kurių Kyjivas tikisi iš Vašingtono.

Nuo Maskvos invazijos pradžios Odesa buvo kelis kartus bombarduota, o sausį Jungtinių Tautų kultūros agentūra UNESCO miesto istorinį centrą įtraukė į pasaulio paveldo sąrašą.

Praėjusią savaitę Maskvai pasitraukus iš ukrainietiškų grūdų eksporto Juodąją jūra susitarimo, miestas ne kartą buvo puolamas.

Ukraina kaltina Rusiją kėsinantis į grūdų tiekimą ir šiam susitarimui gyvybiškai svarbią infrastruktūrą.

07:44 | Rusai smogė Odesai

Rusų okupantai sekmadienio naktį surengė kruviną ataką ir smogė Odesos miestui Ukrainoje, dešimtys sužeistų, skelbia „Ukrainska Pravda“.

REKLAMA

Odesos srities karinės administracijos vadovas Olehas Kiperas teigė, kad 14 žmonių buvo skubiai nugabenti į miesto ligonines, tarp nukentėjusių buvo trys vaikai.

Kiek vėliau O. Kiperas, patikslindamas rusų kariuomenės atakos smūgių padarinius, teigė, kad okupantai pražudė vieną žmogų.

Tuo metu Ukrainos policijos pareigūnai skelbia, kad buvo sužeisti mažiausiai 22 žmonės, tarp jų – 4 vaikai.

UNIAN taip pat skelbia, kad dėl okupantų išpuolio išpuolio buvo sugriauta Spaso-Preobraženskio katedra, esanti Odesos istoriniame centre ir yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, taip pat suniokoti aplink esantys namai, kita infrastruktūra.

07:20 | Kryme nugriaudėjo sprogimai

Ukrainos kariuomenė patvirtino surengusi ataką, per kurią aneksuotame Krymo pusiasalyje šeštadienį sprogo šaudmenų sandėlis.

„Smūgį kariniams objektams laikinai okupuotoje Krymo teritorijoje sudavė Ukrainos pajėgos“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė kariuomenės šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Maskvos primestos Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas anksčiau šeštadienį paskelbė, kad per Ukrainos dronų ataką pusiasalyje šeštadienį sprogo šaudmenų sandėlis.

Jis tuomet nurodė evakuoti žmones, gyvenančius 5 km spinduliu nuo atakos vietos, ir sustabdyti eismą geležinkeliais, kuris vakare buvo atnaujintas.

REKLAMA

Atakos prieš Krymą pastarosiomis savaitėmis suintensyvėjo, Kyjivui pradėjus kontrpuolimą Rusijos okupuotoms savo žemėms, įskaitant Krymą, atsiimti. 

Prieš penkias dienas buvo smogta Krymo tiltui, žuvo du žmonės. 

Penktadienį vaizdo ryšiu kalbėdamas JAV vykusiam Aspeno saugumo forumui, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos Krymo tiltas turi būti neutralizuotas.

Pasak jo, šiuo tiltu, kurį 2018-aisiais atidarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, į Krymą vežami šaudmenys. Kyjivas šį tiltą laiko priešo objektu, pastatytu pažeidžiant tarptautinę teisę.

Svarbiausi šeštadienio įvykiai:

  • Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu aptarė galimybes nutraukti Juodosios jūros grūdų koridoriaus blokavimą po to, kai Maskva pasitraukė iš itin svarbaus susitarimo, kuriuo siekiama užtikrinti saugų laivų eismą;
  • Lenkijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį skubiai iškvietė Rusijos ambasadorių, norėdama pareikšti protestą dėl rusų prezidento Vladimiro Putino provokuojamų pareiškimų;
  • Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono patarėjas diplomatiniais klausimais Emmanuelis Bonne'as sakė, kad Kinija tiekia Rusijai dalykų, kurie gali būti naudojami kaip karinė įranga;
  • Bulgarija pirmą kartą nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios sutiko perduoti ukrainiečių kariuomenei maždaug 100 šarvuočių, visiškai pakeisdama savo politiką dėl karinės įrangos siuntimo Kyjivui;
  • Per Rusijos atakas 11-oje Ukrainos regionų praėjusią naktį žuvo mažiausiai aštuoni civiliai, šeštadienį pranešė pareigūnai, tęsiantis įnirtingiems mūšiams šalies rytuose ir pietuose;
  • Automobilių eismas Krymo tiltu šeštadienį buvo laikinai sustabdytas po ukrainiečių dronų atakos šiame Rusijos aneksuotame pusiasalyje, pranešė Maskvos primesta vietos administracija.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų