Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas (Ban Kimunas) pareiškė susirūpinimą dėl to, kad vis daugiau žurnalistų tampa taikiniais dėl savo profesinės veiklos.
"Kuo didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad siekdami papasakoti apie kitų sunkią padėtį žurnalistai patys gali būti užpulti", sakė JT generalinis sekretorius.
"Ir tai pasitaiko ne tik vykstant ginkluotiems konfliktams, bet taip pat tiriant bylas dėl korupcijos, skurdo ir piktnaudžiavimo valdžia", - sakė Ban Ki-Moonas.
Jis taip pat paragino nedelsiant paleisti į laisvę BBC korespondentą Alaną Johnstoną (Alaną Džonstoną), kuris buvo pagrobtas Gazos Ruože prieš maždaug šešias savaites. A.Johnstonas buvo vienintelis užsienio korespondentas, kuris nuolat gyveno Palestinos savivaldoje.
Žurnalistų gynimo komitetas trečiadienį paskelbė 10 šalių, kur situacija, susijusi su žiniasklaidos priemonių laisve, smarkiai pablogėjo per pastaruosius dešimt metų, pridurdamas, kad situacija yra "pavojaus signalas visam pasauliui".
Drauge su Rusija į šį sąrašą pateko Etiopija, Gambija, Kongo demokratinė respublika, Kuba, Pakistanas, Egiptas, Azerbaidžanas, Marokas ir Tailandas.
Komitetas vertina šalis valstybės cenzūros, teisinio persekiojimo, ieškinių skaičiaus, žurnalistų mirčių skaičiaus, smurto prieš spaudą, žurnalistų įkalimo ir grasinimų žiniasklaidos priemonių atstovams skaičiaus požiūriu.
"Būti žurnalistu darosi vis pavojingiau, ypač būti užsienio korespondentu", - sakė Robertas Mahoney (Robertas Mahonėjus), komiteto vadovo pavaduotojas.
"Anksčiau žurnalisto pažymėjimas buvo leidimas į šalį ir suteikė tam tikrą statusą, o dabar šis pažymėjimas yra kliūtis", - sakė R.Mahoney.
"Per pastaruosius kelerius metus mes matėme, kaip žurnalistai buvo žudomi ir grobiami vien už tai, kad jie buvo žurnalistai", - pridūrė jis.
Pasak jo, septyni iš 10 žuvusių žurnalistų buvo nužudyti, o ne žuvo dėl to, kad pateko į kryžminę ugnį ar atsidūrė ne toje vietoje ir ne tuo laiku.
"Ir 85 proc. tų septynių iš 10-ies žmogžudysčių tyrimai niekada nebuvo teisingi, o nužudytų žurnalistų šeimoms taip ir nepavyko išsireikalauti teisingo teismo", - pridūrė R.Mahoney.