Straipsnyje kalbama apie kaltinimus dvylikai UNRWA darbuotojų, daugiau nei pusė jų spalio 7 d., kai „Hamas“ užpuolė Izraelį, dirbo mokytojais ar atliko kitas pareigas UNRWA mokyklose.
10 iš 12 kaltinamųjų yra palestiniečių organizacijos „Hamas“, Izraelio, JAV ir Europos Sąjungos laikomos teroristine, nariai. Darbuotojai kaltinami dalyvavę „Hamas“ išpuolyje spalio 7 d. arba parėmę teroristus po jo.
Kol kas JAV vyriausybė kaltinimų nepatvirtino, tačiau informacija sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje, JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Japonija ir kitos šalys sustabdė UNRWA finansavimą. Vašingtono teigimu, kaltinimai patikimi.
„The New York Times“ susekė šešių UNRWA darbuotojų judėjimą Izraelyje spalio 7 d. pagal jų naudotus telefonus. Buvo stebimi kitų asmenų pokalbiai telefonu, per kuriuos buvo aptartas jų dalyvavimas „Hamas“ išpuolyje. Vienas iš jų trumpąja žinute buvo paprašytas atnešti granatsvaidžius arba artilerijos sviedinius, kurie buvo saugomi jo namuose, sakoma straipsnyje.
Jungtinės Tautos įkūrė UNRWA 1949 m., kad padėtų palestiniečiams pabėgėliams. 1948 m. pabėgę arba išvaryti palestiniečiai ir jų palikuonys turi teisę į organizacijos paslaugas. Palestiniečiai pabėgėliai yra vienintelė grupė, kurių palikuonis JT pripažįsta pabėgėliais, todėl visame pasaulyje priskaičiuojama milijonai palestiniečių pabėgėlių. UNRWA duomenimis, palestiniečių pabėgėlių skaičius dabar siekia maždaug 5,9 mln. žmonių.
UNRWA turi daugiau nei 30 tūkst. darbuotojų, dauguma jų yra palestiniečiai. Pagalbos organizacijoje vien Gazos Ruože dirba apie 13 tūkst. žmonių. UNRWA taip pat veikia Jordanijoje ir Libane.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!