Šios sankcijos, kurios yra mėnesį truksiančio „vienybės ir gedulo laikotarpio“ dalis, buvo paskelbtos po to, kai JAV prezidentas Barackas Obama išreiškė „nuoširdžiausią apgailestavimą“ dėl tos žmogžudystės.
Visuomenė įtūžo, kai praeitą savaitę Japonijos policija suėmė buvusį JAV jūrų pėstininką, dabar dirbantį vienoje bazėje, kilus įtarimų, kad jis nužudė vieną 20-metę, dingusią balandžio pabaigoje.
Okinavos policija suėmė Kennethą Frankliną Shinzato, kuris, kaip manoma, išmetė moters lavoną vienoje dykvietėje salos pietuose. Vietos žiniasklaida nurodė, kad tas JAV pilietis, buvęs jūrų pėstininkas, gyvena Okinavos pietuose ir dirba JAV Kadenos oro pajėgų bazėje.
Policija įtaria, kad moteris, įvardyta kaip 20-metė Rina Shimabukuro (Rina Šimabukuro), dingusi balandžio pabaigoje, buvo nužudyta. JAV pajėgų Okinavoje vyriausiasis vadas Lawrence'as Nicholsonas paskelbė, kad per 30 dienų laikotarpį galios draudimas vakarais išeiti iš bazių ir kiti „modifikuoti laisvės suvaržymai“.
„Per šį vienybės ir gedulo laikotarpį bus atšauktos visos šventės, iškilmės ir koncertai mūsų bazėse ir stadionuose“, – jis sakė per spaudos konferenciją Okinavoje. Pietinė Okinavos sala per Antrąjį pasaulinį karą buvo įnirtingų mūšių arena, bet dabar joje įsikūrusios kelios strategiškai svarbios JAV karinės bazės, padedančios palaikyti dešimtmečius abi šalis siejantį saugumo aljansą, kurį temdydavo reguliariai pasitaikantys su amerikiečių pajėgomis susiję ekscesai.
Okinavoje veikia dauguma Japonijos teritorijoje įkurtų JAV karinių bazių, kuriose dislokuota daugiau negu pusė iš 47 tūkst. šio kontingento karių ir pagalbinio personalo narių.
Virtinė nusikaltimų, tarp jų išžaginimų, užpuolimų, eismo įvykiu, susijusių su JAV kariškiais ir civiliais darbuotojais, jau seniai kursto vietos gyventojų protestus toje itin tankiai apgyventoje saloje.