Gynybos ministerija taip pat ketina dislokuoti naikintuvus toje teritorijoje veikiančiose karinėse bazėse, rato dienraštis „Yomiuri Shimbun“, neįvardydamas savo šaltinių.
Šis pranešimas buvo paskelbtas po to, kai Kinija vienašališkai paskelbė kontroliuosianti oro erdvę virš didelės teritorijos, į kurią patenka Tokijo administruojamos salos, atsidūrusios jau dešimtmečius vykstančio ginčo tarp 2-osios ir 3-osios didžiausių pasaulio ekonomikų centre.
Be to, Pekino karinės jūrų pajėgos neseniai įgijo savo pirmąjį lėktuvnešį ir stiprina savo pozicijas Ramiojo vandenyno vakarinėje dalyje.
Japonijos gynybos ministerijos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad vyriausybė yra „pasiryžusi saugoti Japonijos teritoriją ... tačiau ... nesame tokioje padėtyje, kuri reikalautų išplėsti Japonijos OEGAZ (oro erdvės gynybos atpažinimo zoną)“.
1969 metais nustatyta Japonijos OEGAZ apima keturias pagrindines salas ir pietinį Okinavos salyną, įskaitant saleles, į kurias pretenzijas reiškia Kinija.
Japonija reikalauja, kad lėktuvai, kertantys tą zoną, iš anksto pateiktų skrydžio planus tik tuo atveju, jeigu jie skrenda į Japonijos teritoriją.
Ogasavaros salynas anksčiau nebuvo laikomas teritorija, kuriai gresia užsienio jėgų brovimasis, tačiau akivaizdžios Kinijos pastangos stiprinti savo pozicijas paskatino diskusijas tarp valdančiosios partijos pareigūnų, ar tas salas reikia įtraukti į Japonijos OEGAZ, rašo „Yomiuri Shimbun“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.