Tiesa, nors Prancūzija išsaugojo pirmaujančias pozicijas, šalį praėjusiais metais aplankiusių turistų skaičius sumažėjo daugiau nei dviem procentais iki 82,6 mln. žmonių, lyginant su ankstesniais metais.
Keli didelio masto teroro aktai sukėlė nuogąstavimų, kad turistų skaičius Prancūzijoje ženkliai sumažės. Tačiau naujausi duomenys rodo, kad daugumos lankytojų tai neatbaidė.
Jungtinėse Valstijose praėjusiais metais apsilankė 75,61 mln. turistų (-3 proc.) Šalis tik per plauką išsaugojo antrąją vietą, nes ją galėjo aplenkti Ispanija, kur turistų skaičius šoktelėjo 10 proc. iki 75,56 mln. žmonių.
Ekspertai sako, kad tam didelės įtakos turėjo tai, kad paprastai į Turkiją, Egiptą ar Šiaurės Afriką vykstantys poilsiautojai, nerimavę dėl saugumo, rinkosi atostogas Ispanijoje.
Ketvirtoje vietoje pagal turistų skaičių yra Kinija (kiek mažiau nei 60 mln. turistų), o penktoje – Italijoje, kur turistų skaičius, lyginant su 2015 metais, nepakito).
Tokie turistų duomenys parengti skaičiuojant lankytojus, kurie šalyje praleidžia bent vieną naktį. O skaičiuojant pagal turistų išlaidas, tai pirmoje vietoje pernai buvo Jungtinės Valstijos, kur turistai išleido 206 mlrd. JAV dolerių, rodo PTO duomenys.
Antroje vietoje atsidūrė Ispanija su maždaug 60 mlrd. JAV dolerių. Po jos seka Tailandas ir Kinija.
Beje, Didžioji Britanija pagal pajamas iš turizmo krito iš trečiosios pozicijos į septintąją su 34 mlrd. JAV dolerių. Daugiausia tam įtakos turėjo dėl „Brexit“ JAV dolerio atžvilgiu kritęs svaro kursas.