Kai kurių rūšių gyvūnų, kurie 2019 m. buvo parduodami turgaus prekyvietėse, genetiniuose mėginiuose nustatyta COVID-19 viruso pėdsakų, skelbia portalas „Mirror“.
Tyrimo autorius Kristianas Andersenas iš „Scripps Research“ sakė dokumente: „Tai dar vienas sluoksnis prie besikaupiančių įrodymų, kurie visi rodo tą patį scenarijų: 2019 m. lapkričio viduryje ar pabaigoje į turgų pateko užkrėstų gyvūnų, kurie sukėlė pandemiją“.
Kurie gyvūnai kalti dėl pandemijos?
Mokslininkai teigia, kad tai pirmas kartas, kai pavyko tiksliai nurodyti gyvūnus, kurie galėjo būti atsakingi už viruso perdavimą žmonėms. Buvo manoma, kad didžiausias viruso nešiotojas buvo meškėnas – į lapę panašus gyvūnas, paplitęs Rytų Azijoje.
Nustatyta, kad kiti gyvūnai, pavyzdžiui, kaukėtosios palmių civetos, bambukinės žiurkės ir Malajų porakanopiai, taip pat nešiojo COVID-19, kol šis virusas išplito tarp žmonių.
Tai nėra galutinis sąrašas, nes daugelis pagrindinių gyvūnų rūšių buvo pašalintos iš rinkos dar prieš atvykstant Kinijos sveikatos priežiūros komandai, sakė tyrimui vadovavusi Florence Débarre iš Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro.
Pirmiausiai užsikrėtė turgaus prekeiviai
Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad daugelis pirmųjų susirgimų Uhano mieste, kuriame gyvena 12 mln. žmonių, buvo užfiksuoti turgaus darbuotojams. Diskusijos dėl pandemijos, nusinešusios septynis milijonus gyvybių visame pasaulyje, šaltinio įsiplieskė.
Alternatyvi teorija teigia, kad pandemiją sukėlė virusas iš vienos iš Uhano virusologijos instituto laboratorijų. Ši teorija įgavo pagreitį tada, kai FTB direktorius Christopheris Wray pareiškė, kad biuras mano, jog COVID-19 greičiausiai atsirado „Kinijos vyriausybės kontroliuojamoje laboratorijoje“.
Prezidentui J. Bidenui nepavyko užkardyti sąmokslo dėl viruso ištrūkimo iš laboratorijos, kai jis nurodė atlikti šios teorijos tyrimą. Paskelbus šį naujausią tyrimą, mokslininkai dabar primygtinai tvirtina, kad pandemija tikrai kilo turguje, kaip buvo pranešta iš pradžių. Tyrimas pagrįstas nauja Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) paskelbtų duomenų analize.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!