• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas trečiadienį išbandė naujos kartos žemė-žemė raketą, informavo šalies žiniasklaida. Prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas dar kartą pakartojo, jog valstybė sunaikins bet kokį agresorių, pasikėsinsiantį į Iraną.

REKLAMA
REKLAMA

Irano raketos bandymas buvo įvykdytas tuo metu, kai pasklido gandai, jog JAV bei Izraelis gal rengti išpuolius prieš šalies branduolinius įrenginius. Vakarų įsitikimu, Iranas slapta gaminasi branduolinį ginklą. Tokius kaltinimus Teheranas neigia, tvirtindamas, jog branduolinė programa yra skirta elektros gamybai.

REKLAMA

Išrinktasis JAV prezidentas Barackas Obama, kaip ir kadenciją baigiantis prezidentas George`as W. Bushas, nepritaria kariniams veiksmams Irano atžvilgiu.

Irano gynybos ministras Mostafa Mohammadas Najjaras sakė, jog Irane pagaminta raketa „Sejil“ yra itin galinga ir gali pasiekti už daugiau nei 2 tūkst. kilometrų esantį taikinį. To teigimu, ši žemė-žemė tipo raketa skirta gynybos tikslams.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis raketos bandymas yra skirtas atbaidyti galimus Irano priešus“, – IRNA naujienų agentūrai sakė politikas bei pridūrė, jog šis bandymas visai nesusijęs su jokiais tarptautiniais reikalais.

Iranas sakė, jog esant reikalui atsakys į bet kokią ataką, kurią surengs JAV arba jos sąjungininkas Izraelis. Iranas liepos mėnesį išbandė devynias raketas, viena kurių gali pasiekti Izraelio bei JAV bazes Artimuosiuose Rytuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Irano prezidentas M. Ahmadinejadas, kuris dažnai pasisako prieš Vakarų vykdomą politiką, susirinkusiems šalininkams teigė, jog Iranas yra pasirengęs sunaikinti savo priešus.

„Irano tauta gins savo garbę nuo bet kokios jėgos, kuri sieks stoti skersai kelio šalies žmonėms. Teheranas parklupdys savo priešus ant kelių ir privers atsiprašyti“, – interviu vienai televizijai sakė Irano prezidentas.

REKLAMA

Vidutinio nuotolio žemė-žemė tipo balistinę raketą trečiadienį sėkmingai išbandė ir Indija, informavo šalies Gynybos tyrimų bei plėtros departamentas.

„Shaurya“ raketa su vienos tonos raketiniu užtaisu gali pasiekti taikinius, esančius už 600-700 kilometrų, pavyzdžiui, Pakistane bei Kinijoje.

Departamento teigimu, raketa buvo paleista iš Čandipūro, esančio Rytų Indijoje.

Nors buvo manoma, jog ši raketa yra „K-19“ povandeninio laivo balistinių raketų, kurios vis dar tobulinamos, žemyninė versija, Gynybos tyrimų bei plėtros departamentas teigia, jog „Shaurya“ su „Sagarika K-15“ projektu yra nesusijusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų