• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės Lietuvoje gali suprasti Ukrainos ryžtą kovoti už savo laisvę, pažymima CNN laidoje „Amanpour“, kurioje sveičiavosi ir buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Buvusios Lietuvos prezidentės teigimu, V. Putiną reikia stabdyti čia ir dabar, nelaukiant, kol jis žengs tolyn į Europą.

Žmonės Lietuvoje gali suprasti Ukrainos ryžtą kovoti už savo laisvę, pažymima CNN laidoje „Amanpour“, kurioje sveičiavosi ir buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Buvusios Lietuvos prezidentės teigimu, V. Putiną reikia stabdyti čia ir dabar, nelaukiant, kol jis žengs tolyn į Europą.

REKLAMA

Kalbėdama apie pirminę reakciją dėl Ukrainos kovos už laisvę, buvusios Lietuvos prezidentė teigė, kad Europa penkta diena reaguoja į atsiradusius iššūkius, tačiau „net ir to vis dar negana“.

„Aš nesu nustebusi, tai yra skausminga, tačiau visa širdimi palaikome Ukrainos galimybes ginti savo šalį ir Europoje mes visi  jais labai didžiuojamės. Tai yra mūsų pareiga palaikyti juos visais įmanomais būdais, tiek kiek galime“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, jeigu Rusija nebus sustabdyta dabar, bus kraujo praliejimas ir kitose šalyse.

„Labai aišku, kad kova Ukrainoje, yra mūsų Europoje kova taip pat. Ir tai yra jau visos Europos karas. Ir jeigu mes nesugebėsime sustabdyti Putino ir Lukašenkos, nes jie jau yra kartu, tai jie bus prie mūsų sienų ir jie pradės puolimą. Tai yra visiškai aišku iš to, ką Putinas kalba ir iš to, kaip jis elgiasi. Žmonių gyvybės jam nėra svarbios – jis palieka savo karius pakelėse. Jam jokios gyvybės nėra svarbios“, – teigė D. Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

V. Putino sprendimą padidinti Rusijos branduolinių pajėgų parengtį D. Grybauskaitė aiškino „prastėjančia psichine būkle“: „Per tuos 12 metų, kiek aš turėjau galimybių tai stebėti, šis pablogėjimas, beprotystė yra augantys, tampa aišku, kad jis gyvena tam tikrame paranojiškame burbule. Ne tik jis vienas, Kremlius irgi gyvena paranojiškame burbule ir tai yra pavojinga visiems – ne tik Europai, bet ir visam pasauliui. Šios 5 dienos buvo pabudimas mums visiems, tačiau to neužtenka. Sankcijos (paskelbtos) su spragomis, čia mes turime padaryti gerokai daugiau, ir mes turime būti pasirengę su juo kovoti. Kovoti ant žemės. Nes sankcijos jo nesustabdys, jos tik pridarys jam žalos, tačiau tik kovos lauke mes galime sustabdyti karo nusikaltėlius“.

REKLAMA

Komentuodama, ar tiki NATO galimybėmis „ginti kiekvieną aljanso narių žemės pėdą“ D. Grybauskaitė pažymėjo, kad „šiandien nėra svarbu, kas bus rytoj, šiandien yra svarbu padėti kovoti Ukrainai išlikti, nes po Ukrainos bus labai sunku kovoti savo žemėse, o Europai gal ir išvis per vėlu“.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad Rusijai palaužus Ukrainą ir „prarijus“ Baltarusiją, „naujas Šaltasis karas“ nebūtų prasčiausias scenarijus, prasčiausias scenarijus gali būti „karštasis karas“. Buvusi Lietuvos prezidentė taip pat pažymėjo būtinybę padėti Ukrainai ir moraliniu palaikymų, įskaitant skubų stojimą į ES.

Atsakydama į klausimą, tai kaip dabar reikėtų elgtis, kaip reiktų stabdyti V. Putino agresiją, D. Grybauskaitė pateikė istorinį pavyzdį: „1940-aisiais Lietuva nusileido Rusijos ultimatumui ir įsileido rusų karinius dalinius į savo teritoriją nesipriešinant jiems. Už tai gavo ir karą, ir 50 metų trukusią okupaciją“. „Atsižvelgiant į dabartines realijas, jeigu karas yra neišvengiamas, neatidėliokime rimtų problemų sprendimo, – aiškino D. Grybauskaitė. – Geriau susitaikykime su tuo kaip įmanoma anksčiau, o ne atidėliokime ir laukime. Jeigu nesustabdysime Putino dabar Ukrainoje, jis ateis pas mus“.

Putka eik na ..x iš Ukrainos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų