REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gatvėmis lakstantys monstrai, spalvingi persirengėlių paradai ir paslaptingų altorių statybos mirusiesiems. Taip pasaulis pasitinka šiurpiausią metų šventę – Heloviną.

Gatvėmis lakstantys monstrai, spalvingi persirengėlių paradai ir paslaptingų altorių statybos mirusiesiems. Taip pasaulis pasitinka šiurpiausią metų šventę – Heloviną.

REKLAMA

Grandininiais pjūklais ginkluoti monstrai, gyvi numirėliai ir vampyrai žmones čia gąsdina Pietų Vokietijoje Helovino proga duris atvėrusioje Frankenšteino pilyje.

Kiekvienais metais šventės proga Miultalio mieste ji duris atveria jau 40 metų. Adrenalino ištroškę lankytojai, kurie dažnai ir patys į pilį žengia vilkėdami įvariais kostiumais, čia gali pasijusti kaip baisiausiame košmare.

„Mes įtraukiame žmones į žaidimą. Čia vaikšto be galo baisūs personažai, kurie taip išgąsdina ne vieną lankytoją, kad kartais jie net nežengia per pilies vartus“, – sakė Frankenšteino pilies organizatorė Petra Kaemmerer.

Įžengę į pilį lankytojai turi būti pasiruošę, kad Helovino šventės metu gali tekti gerokai išsipurvinti, persirengę aktoriai nevengia žiūrovus patampyti ir po tamsius pilies rūsius. Kai kurie vaizdai jautresnius lankytojus gali ir sukrėsti.

REKLAMA
REKLAMA

„Smagu, kad visi švenčia kartu, o ne kas sau. Žmonės čia susipažįsta ir bendrauja. Tai nuostabu“, –kalbėjo Helovino gerbėja Annabele Zehe.

REKLAMA

Pernai dėl pandemijos šventė pilyje neįvyko. Atverti duris šiemet pasak organizatorių taip pat buvo nelegva. Toli gražu ne visi palaikė idėją, nes Vokietijoje pandeminė padėtis ėmė vėl prastėti.

Taivane – kostiumai iš žiūrimumo rekordus mušančio serialo

Taivane Helovino proga kasmet rengiamame parade šiemet naujausias mados klyksmas – kostiumai iš žiūrimumo rekordus mušančio serialo „Squid game“. Nors dėl žiaurumo jį leidžiama žiūrėti tik suaugsiesiems, tačiau tematiniais kostiumais labiausiai puoštis akivaizdžiai nori mažieji šventės dalyviai.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai tik dėl juoko. Mano vaikai nelabai žino apie ką šis serialas. Kostiumo sūnus užsinorėjo internete pamatęs trumpą ištrauką“, – parado dalyvė Yeh Jin-Ping.

Paradas surengtas Taivane galiausiai atlaisvinus kai kuriuos dėl koronaviruso įvestus ribojimus. Žmonėms kai kuriose vietose leista nubedėvėti kaukių. Tiesa, Helovino parade tai, žinoma visai neaktualu.

Meksikos gatvėse – didžiulės kaukolės

Savo giliomis mirusiųjų dienos tradicijomis garsėjančioje Meksikoje, sostinėje gatves išpuošė didžiulės kaukolės. Jos žinomos ne tik šioje šalyje, bet ir visame pasaulyje. Šventė, kurioje susipina krikščioniškos ir senovės actekų tradicijos viena svarbiausių meksikiečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena tokių tradicijų  — štai tokie altoriai skirti, prisiminti išėjusius Anapilin. Įprastai žmonės juose vėlėms palieka maisto ir gėrimų. Meksikiečiai tiki, kad per mirusiųjų dieną jos trumpam grįžta aplankyti mylimųjų.

„Man jie tikrai patinka. Jie tokie spalvingi, nes skirti prisiminti mirusiuosius, tačiau kartu ir švęsti gyvenimą“, – turistė iš Europos Alina Boaca.

Meksikiečiai mirusiųjų dieną mini net tris dienas. Lanko kapus, susitinka su šeimos nariai ir dažnai švenčia gatvėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų