Taryba pareiškė, kad Nobelio fondas turėtų įsikišti, jei Nobelio premijos komitetas, nuspręsdamas dėl premijos laureatų, nesilaiko nuostatų.
Tačiau taryba pažymi, kad fondų priežiūrą reglamentuojančiuose dokumentuose „nėra aiškių nuorodų, kaip turi būti gyvendinama tokia kokybės kontrolė“, todėl daugiau į šį reikalą nesigilins.
Stokholmo apygardos administracinė taryba prižiūri testamentais įkurtų fondų veiklą. Nobelio fondas veikia Stokholme, o Nobelio premijos komitetas – Osle.
Tyrimą inicijavo rašytojas ir teisės profesorius Fredrikas S. Heffermehlis. Jis jau daug metų rašo knygas ir straipsnius Norvegijos žiniasklaidoje, kuriuose teigia, kad Nobelio premijos komitetas nesilaiko premijos steigėjo testamento, parašyto metai prieš mirtį, 1895 metais.
Testamente rašoma, kad premija turi būti skiriama „asmeniui, kuris nuveikė daugiausia arba padarė geriausią darbą tautų brolybės labui, reguliariųjų kariuomenių panaikinimo arba sumažinimo vardan ir skatindamas taikos kongresus“.
Pasak F. S. Heffermehlo, skirdamas premiją tokiems politikams kaip Barackas Obama, Henry Kissingeris ar net Alas Gore'as, kuris dirba aplinkosaugos, o ne nusiginklavimo srityje, komitetas nesilaiko mirusio premijos įsteigėjo testamento.
Kritikui taip pat kliūva Taikos premijos skyrimas kinų disidentui Liu Xiaobo ar Motinai Teresei.
Kovo pradžioje Nobelio fondas, vykdantis A. Nobelio valią ir skiriantis prestižines premijas, atmetė kritiką dėl Taikos premijos skyrimo.
„Nepaisant to, kad dėl Taikos premijos laureatų parinkimo kilo daug gyvų ginčų, fondas nemano, kad Norvegijos Nobelio komiteto sprendimai dėl premijų skyrimo būtų nukrypę nuo testamento“, – sakoma fondo pareiškime.
Nobelio fondas pabrėžė, jog A. Nobelis norėjo, kad įvairių sričių premijų komitetai, priimdami sprendimus, būtų nepriklausomi ir kad visose premijų srityse yra vietos interpretacijoms ir ginčams, ką tinka įtraukti, o ko – ne.
2009 metais Stokholmo apygardos administracinė taryba jau yra atmetusi F. S. Heffermehlo kaltinimus kaip nepagrįstus.
Pirmosios Nobelio premijos paskirtos 1901 metais. Visas premijas, išskyrus Taikos, nuo 1902 metų Stokholme įteikia Švedijos karalius, o Taikos premija įteikiama Osle.