REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrai trečiadienį griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos vykdomą ginklų perdavimą Rusijai, pranešė Japonija po Tokijuje vykusių derybų.

Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrai trečiadienį griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos vykdomą ginklų perdavimą Rusijai, pranešė Japonija po Tokijuje vykusių derybų.

REKLAMA

„G-7 užsienio reikalų ministrai griežtai pasmerkė nuolatinius Šiaurės Korėjos balistinių raketų paleidimus ir ginklų perdavimą iš Šiaurės Korėjos į Rusiją, kurie tiesiogiai pažeidžia atitinkamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas“, – sakoma Japonijos užsienio reikalų ministerijos išplatiname pareiškime.

Teigiama, kad Šiaurės Korėja Maskvai perdavė daugiau kaip milijoną artilerijos sviedinių, skirtų naudoti jos kare Ukrainoje. Be to, manoma, kad Pchenjanas mainais gavo patarimų dėl palydovų technologijų, anksčiau šį mėnesį nurodė Pietų Korėjos įstatymų leidėjas, remdamasis Seulo šnipinėjimo agentūra.

Rugsėjį Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė aukščiausiojo lygio susitikimą Rusijos Tolimuosiuose Rytuose. 

REKLAMA
REKLAMA

Šis susitikimas pakurstė Vakarų nuogąstavimus, kad Pchenjanas gali aprūpinti Maskvą ginklais užsitęsusiam karui Ukrainoje.

Spalį JAV pranešė, kad ginklų siuntos jau gabenamos ir kad Šiaurės Korėja pastarosiomis savaitėmis į Rusiją pristatė daugiau kaip 1 tūkst. konteinerių su karine įranga ir šaudmenimis.

REKLAMA

Baltųjų rūmų turimais duomenimis, nuo rugsėjo 1 iki spalio 1 dienos jūrų keliu iš Šiaurės Korėjos į Rusiją buvo gabenamas konteinerių krovinys.

Po to tie konteineriai geležinkeliu buvo atgabenti į šaudmenų sandėlį, esantį maždaug už 290 km nuo Ukrainos sienos.

Praėjusį mėnesį Maskva paneigė šiuos kaltinimus, tvirtindama, kad Vašingtonas neturi įrodymų, jog Šiaurės Korėja siunčia ginklus į Rusiją.

G-7 užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė, kaip geriausiai palaikyti ryšius su vis labiau įsitvirtinančia Kinija.

Japonija nurodė, kad ministrai „dar kartą patvirtino, kad pripažįsta, jog svarbu atvirai bendrauti su Kinija ir tiesiogiai jai išsakyti susirūpinimą keliančius klausimus, pripažįstant, kad su Kinija reikia bendradarbiauti sprendžiant pasaulinius iššūkius ir sprendžiant bendrų interesų sritis“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų