• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Žmogaus Teisų Teismas (EŽTT) antradienį priėmė sprendimą, kuris jau pakrikštytas spaudos laisvės pergale, rašo „International Herald Tribune".

REKLAMA
REKLAMA

Teismas priteisė žalos atlyginimą vokiečių žurnalistui, kurio kompiuteriai buvo konfikskuoti, o namuose atlikta krata po jo straipsnių apie galimą sukčiavimą Europos Sąjungos (ES) institucijose.

REKLAMA

Nors žurnalistui Hansui Martinui Tillackui palankų sprendimą EŽTT priėmė byloje prieš Belgiją, o ne ES, teismo verdiktas gali sugėdinti visą bendriją, besistengusią pagerinti savo įvaizdį po 1999 m. skandalo. Tuomet dėl įtarimų, jog ES yra per pažintis įdarbinamų darbuotojų, buvo priversta atsistatydinti visa Europos Komisija.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį H. M. Tillackas sakė, jog EŽTT sprendimas patvirtino jo kaltinimus, kad Belgijos ir ES institucijos labiau rūpinosi, kaip atskleisti jo informacijos šaltinį nei tuo, kaip paneigti pasirodžiusius įtarimus. Vokiečių žurnalo "Stern" korespondentu Briuselyje dirbęs H. M. Tillackas 2004 m. buvo kelioms valandos sulaikytas Belgijos policijos, kuri taip pat konfiskaco 16 dėžių su jo dokumentais, archyvus, du kompiuterius ir mobilų telefoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša „International Herald Tribune“, Minėtas reidas į vokiečio namus buvo susijęs su žurnalisto publikacijomis 2002 m., kuriuose H. M. Tillackas metė įtarimus sukčiavimu ES statistikos agentūrai, įsikūrusiai Liuksemburge - Eurostat.

REKLAMA

Belgijos pareigūnai tvirtino, jog veiksmų prieš žurnalistą ėmėsi įtardamas, jog šis iš ES darbuotojo pirko konfidencialią informaciją, o tai Belgijos įstatymuose laikoma nusikaltimu. Vokiečių reporteris tokius įtarimus tvirtai neigė.

EŽTT, kuris yra Europos Tarybos teisminė institucija, savo sprendime konstatavo, jog žurnalisto teisė neatskleisti informacijos šaltinio nėra tik paprasta privilegija, kurią galima suteikti arba atimti. Sprendime taip pat tvirtinama, kad įtarimai H. M. Tillackui buvo neapibrėžti ir paremti gandais.

Teismas įpareigojo Belgiją žurnalistui sumokėti 10 tūkst. eurų už padarytą žalą ir 30 tūkst. eurų už turėtas išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų