Apie tai praneša „RBK-Ukraina“, remdamasi „Breaking Defence“.
Rollas: „Vyksta diskusijos“
Pasak M. Rollo, šalies vykdomoji valdžia šiuo metu analizuoja tokį galimą žingsnį.
„Vyksta diskusijos. Turime apsvarstyti visas galimybes. Neturėtume apriboti savo mąstymo“, – sakė M. Rollas.
Jis taip pat pridūrė manantis, kad tokiam žingsniui nepritariančios NATO šalys laikui bėgant pakeis savo nuomonę.
Kaip pažymi leidinys, M. Rollo komentarai pasirodė po to, kai praėjusią savaitę Estijos gynybos pajėgų vadas Martinas Heremas pareiškė, kad prieš kelis mėnesius kariuomenė svarstė galimybę siųsti karius į Vakarų Ukrainą, kad šie atliktų tokias funkcijas kaip medicinos priežiūra, logistika ar kai kurių vakarinių miestų priešlėktuvinė gynyba.
Tačiau po to, kai ši idėja sukėlė visuomenės pasipiktinimą, šios diskusijos nutrūko.
Rusija atsakė į Šimonytės ryžtą siųsti Lietuvos karius į Ukrainą
Lietuvai pareiškus, kad šalies kariai gali būti siunčiami į Ukrainą šiai to paprašius, bet tik į mokomąsias misijas, situaciją pakomentavo Rusijos valdžios atstovai. Vieno Rusijos Dūmos deputato teigimu, „situacijos tai nekeistų, o Lietuvai pridarytų papildomų problemų“.
„Galimas Lietuvos karių siuntimas į Ukrainą niekaip neapsunkintų spec. operacijos (taip Rusijoje vadinamas karas Ukrainoje, – red. past.) užduočių įvykdymo, o tik pridėtų problemų Lietuvai“, – „RIA Novosti“ cituojamas Rusijos Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas Andrejus Kartapolovas.
„Čia jų sprendimas. Jeigu jiems paskui kažkas nutiktų, tai viskas kristų ant atitinkamų politikų ir vadovų sąžinės“, – cituojamas įtakingas okupacinės Rusijos politikas.
Andrei Kartapolov (nuotr. SCANPIX)Anksčiau britų leidinyje „Financial Times“ pasirodė Lietuvos premjerės Ingridos Šimonytės teiginiai, kad Lietuva yra pasirengusi siųsti savo karius į Ukrainą, tačiau tik treniruočių misijoms ir tik pačiai Ukrainai to paprašius.
Šimonytė: Rusija nuolat gąsdina ką nors sunaikinti branduoliniu ginklu
Pirmadienį Generalinis štabas Vladimiro Putino nurodymu pradėjo rengtis artimiausiu metu vyksiančioms pratyboms, per kurias bus treniruojamasi parengti ir panaudoti nestrateginius branduolinius ginklus. Anot Kremliaus propagandos, šiuos manevrus reikėtų vertinti atsižvelgiant į pastarojo meto tariamai karingus Vakarų pareigūnų pareiškimus ir destabilizuojančius NATO veiksmus.
I. Šimonytė, atsakydama į „Financial Times“ klausimą, ar nesibaiminama karių siuntimu į Ukrainą eskaluoti situaciją, pareiškė, jog „kiekvieną savaitę iš Rusijos girdime, kaip ką nors sunaikins branduoliniu ginklu“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!