REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elonas Muskas paragino Europą paspartinti savo branduolinės energijos produkciją tam, kad būtų galima atsisakyti rusų iškastinio kuro.

Elonas Muskas paragino Europą paspartinti savo branduolinės energijos produkciją tam, kad būtų galima atsisakyti rusų iškastinio kuro.

REKLAMA

Per pastarąsias savaites Ukrainos konfliktas ir tolimesnės sankcijos prieš Rusiją parodė, kaip stipriai Europa priklauso nuo Rusijos eksportuojamos energijos, labiausiai naftos ir gamtinių dujų. Musko nuomone, branduolinė energija yra akivaizdus būdas Europai nebesinaudoti Rusijos gamtinėmis dujomis ir savarankiškai gaminti savo energiją, rašo iflscience.com.

„Tikiuosi, kad akivaizdu, jog Europa turėtų vėl paleisti neveikiančias branduolines jėgaines ir padidinti esamų elektrinių kiekį. Tai yra absoliučiai būtina nacionaliniam bei tarptautiniam saugumui”, – savo „Twitter” paskyroje pasidalino „Tesla” ir „SpaceX” generalinis direktorius.

Žinodamas, kad žmonės reikš susirūpinimą dėl radiacijos, Muskas netgi pasisiūlė savo žodžius pagrįsti veiksmais: „Tiems, kurie (klaidingai) galvoja, kad tai kelia pavojų dėl radiacijos, siūlau išsirinkti, jūsų manymu, blogiausią lokaciją. Aš ten nukeliausiu ir transliuosiu per televiziją, kaip valgau vietoje užaugintą maistą. Prieš daug metų aš taip dariau Fukušimoje, Japonijoje. Radiacijos pavojus yra daug, daug mažesnis, negu daugelis mano”.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios Europos šalys, įskaitant Vokietiją, Italiją, Šveicariją ir Ispaniją, per paskutinius metus bandė palaipsniui mažinti savo branduolinės energijos infrastruktūrą. Tuo pačiu metu daugelis šių šalių šiuo metu turi persvarstyti, kiek gamtinių dujų ir naftos jos importuoja iš Rusijos dėl politinių nesutarimų ir sankcijos dėl Ukrainos invazijos. Lengvo atsakymo nėra, tačiau turint omenyje tai, kad JAV bei Europos sąjungininkės planuoja uždrausti Rusijos naftos importą, sprendimo reikia kaip galima greičiau.

REKLAMA

„Be to, branduolinė energija globalinio atšilimo atžvilgiu yra žymiai geriau, nei angliavandenilių deginimas energijai”, – pridėjo Muskas

Paskutinis punktas dėl klimato kaitos yra teisingas. Branduolinė energija turi nekokią reputaciją dėl savo poveikio aplinkai, gal ir dėl akivaizdžių priežasčių, tačiau branduolinės jėgainės neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų eksploatacijos metu bei gali sukurti didžiulius energijos kiekius.

Per savo gyvavimo laikotarpį branduolinė jėgainė pagamina šiek tiek anglies, tačiau kiekis vis tiek mažesnis negu daug kitų atsinaujinančių energijos šaltinių. Dėl savo nedidelio anglies dioksido išskyrimo kai kurie mano, kad branduolinė energija gali padėti sparčiai sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukuriančių dujų kiekį.

Deja, Rusijos ir Ukrainos konfliktas taip pat pabrėžė didesnius branduolinės energijos pavojus. Praėjusią savaitę Ukrainoje, Zaporožės atominėje elektrinėje kilo gaisras, kuris, kaip manoma, buvo Rusijos pajėgų sušaudymo rezultatas. Taip pat per pirmas invazijos dienas Rusijos kariuomenė apgadino dvi radioaktyvių atliekų vietas. Biologai taip pat pareiškė susirūpinimą, kad kovos draudžiamoje zonoje, supančioje Černobylio atominę elektrinę, esančią šiaurės Ukrainoje, gali sukelti tikras problemas ir žmonėms, ir laukinei gamtai netoliese.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų