Britanijos karalienė atidarys naują kibernetinio saugumo centrą

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II antradienį atidarys Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą (NCSC) prisidėsiantį prie šalies pastangų kovoti su augančia kibernetinių atakų banga, kurias daugiausia vykdo rusų programišiai.

90-metė monarchė drauge su 95 metų sutuoktiniu princu Philipu dalyvaus oficialioje Londono centro atidarymo ceremonijoje, o tarp kitų garbingų svečių bus ir Britanijos finansų ministras Philipas Hammondas.

„Kibernetinės atakos, su kuriomis susiduriame, dažnėja, jos tampa didesnės ir sudėtingesnės “, – sakoma iš anksto paskelbtame Ph.Hammondo kalbos tekste.

„Per pirmuosius tris savo veiklos mėnesius NCSC jau atrėmė 188 atakas“, – sakoma jame.

Šis centras yra vienas iš lapkritį atskleistos 1,9 mlrd. svarų (2,24 mlrd. eurų) vertės vyriausybės strategijos elementų, padėsiančių kovoti su kibernetinėmis grėsmėmis.

Siekdama sustiprinti saugumą, vyriausybė naujajame centre taip pat sukūrė 100 darbo vietų, kurias užims komandiruoti nuolatinius darbus turintys privačiojo sektoriaus darbuotojai.

REKLAMA

Šis Londono centras yra Britanijos žvalgybos agentūros GCHQ dalis. Naujosios įstaigos tikslas yra įdiegti prevencines priemones, tokias kaip didesnė valstybinių tinklapių ir elektroninio pašto paskyrų apsauga.

Centro darbuotojai taip pat ruošiasi atremti didelę „1-os kategorijos“ kibernetinę ataką kuri anksčiau ar vėliau bus įvykdyta, interviu laikraščiui „The Sunday Times“ sakė jo vadovas Ciaranas Martinas.

Jis apkaltino Maskvą besitaikant į politines institucijas ir parlamentines organizacijas per incidentus, „kuriuos puikiai įrodė mūsų tarptautiniai partneriai“.

„Per pastaruosius dvejus metus būta kardinalaus Rusijos agresijos pokyčio kibernetinėje erdvėje“, – sakė jis laikraščiui.

C.Martino komentarai pasirodė po to, kai JAV žvalgybos agentūros apkaltino Maskvą įsikišus į lapkritį vykusius prezidento rinkimus, o dėl to buvusi administracija Rusijos agentūroms paskelbė sankcijų paketą.

Kibernetinėmis atakomis prieš vyriausybių departamentus siekiama išgauti informacijos apie politiką, įskaitant energetikos bei diplomatijos sferas, o valstybių remiamomis atakomis prieš kompanijas gali būti bandoma pavogti intelektinės nuosavybės, C.Martinas sakė „The Sunday Times“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų