elizabeth ii

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elizabeth ii“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elizabeth ii“.

Karalienė Elžbieta po mirties paliko du laiškus: ar ji žinojo, kad artėja pabaiga?

Savo raudonoje dėžutėje monarchė karalienė Elžbieta II paliko du privačius laiškus, kuriuos parašė savo sūnui karaliui Karoliui III, o kitą – savo vyriausiajam padėjėjui.
2024-01-15

Gitanas Nausėda vyks į Elžbietos II laidotuves

Prezidentas Gitanas Nausėda vyks į Jungtinės Karalystės monarchės Elžbietos II laidotuves. Šalies vadovą į laidotuves rugsėjo 19 dieną lydės pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, pirmadienį pranešė Prezidentūra. Nuo 1952 metų Jungtinę Karalystę valdžiusi Elžbieta II mirė ketvirtadienį Balmorale, eidama 97-uosius.  Kaip šeštadienį pranešė karališkųjų rūmų pareigūnai, valstybinės karalienės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val.

Britai turės pirmą galimybę atsisveikint su karaliene Elizabeth II

Gedintys britai pirmadienį turės pirmąją galimybę atiduoti pagarbą velionei karalienei Elizabeth II (Elžbietai II) priešais jos karstą Edinburgo katedroje, kur vyks pamaldos, dalyvaujant naujajam karaliui Charlesui III (Karoliui III). Likus savaitei iki Elizabeth II laidotuvių Londone, spėjama, kad tūkstančiai žmonių išsirikiuos į eilę, kad galėtų pamatyti vėliava uždengtą karstą Šv. Egidijaus katedroje Škotijos sostinėje.
2022-09-12

Princas Harry atvyko apraudoti karalienės: neslėpė emocijų

Princas Harry atvyko į Balmoralą – praėjus beveik pusantros valandos po to, kai buvo paskelbta apie jo močiutės, karalienės Elžbietos II mirtį. Bekingemo rūmai šį vakarą, 18.30 val. vietos laiku, paskelbė apie ilgiausiai pareigas atlikusios 96 metų amžiaus Didžiosios Britanijos monarchės mirtį, rašo dailymail.co.uk. Tačiau skrydžio duomenys rodo, kad Sasekso hercogo princo Harry lėktuvas tuo metu vis dar buvo ore ir oro uoste nusileido tik po 15 minučių. Galiausiai 19.52 val.
177
2022-09-08

Kortos atverstos: paaiškėjo, kiek uždirba karališkosios šeimos nariai

Vienintelei karalienės Elžbietos II dukrai, princesei Anne sukako 72 metai. Ji pradėjo dirbti būdama 18 metų ir dirba iki šiol, neskubėdama išeiti į pensiją. Sklando gandai, kad po motinos Elizabeth II mirties karališkoji princesė išeis atostogų, o jos vyresnysis brolis princas Charlesas taps naujuoju karaliumi. Taip yra dėl to, kad kol karalienė yra gyva, jos dukra prisiėmė maksimalų skaičių pareigų ir yra karališkosios šeimos, kuri dirba daugiau nei kitos, narė.
2022-08-16

Diena, kai numirs karalienė: paviešintas planas, kas vyks po Elžbietos II netekties

2021 metų balandį Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo brangaus vyro princo Philipo. Vyras ramiai mirė sulaukęs 99 metų, likus vos dviem mėnesiams iki 100-ojo gimtadienio. Toks įvykis ne vieną privertė susimąstyti, kad monarchė taip pat nėra nemirtinga. Negana to, jau yra parengtas planas dienai, kai Elžbieta II paliks šį pasaulį. Pakilimas į sostą Karalienė Elžbieta II į sostą įžengė 1952 m. vasario 6 d., tą dieną, kai mirė jos tėvas karalius George'as VI.
2022-08-14

Britanijos karalienė skyrė aukščiausią apdovanojimą šalies sveikatos tarnybai

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II antradienį apdovanojo Šv. Jurgio kryžiumi Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą (NHS) už jos darbą per pastaruosius 74 metus, taip pat pagyrė šios valstybinės institucijos organizuotą skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją. Šv. Jurgio kryžius yra aukščiausias nekarinis apdovanojimas, skiriamas britų vyriausybės už narsumą. Monarchė medalį įteikė gydymo įstaigų vadovams iš visos Jungtinės Karalystės.
2022-07-13

Dėl ligos karalienė Elizabeth II atšaukė net virtualius susitikimus

Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II dėl COVID-19 atšaukė du ketvirtadieniui suplanuotus virtualius susitikimus, pranešė Bakingamo rūmai. 95 metų karalienei koronavirusinė infekcija buvo nustatyta sekmadienį. „Du virtualūs susitikimai, anksčiau suplanuoti ketvirtadieniui, bus perkelti vėlesniam laikui“, – sakė Bakingamo rūmų atstovas.
2022-02-24

Princas Andrew susitarė su išnaudojimu jį kaltinančia moterimi: sumokės milijoninę kompensaciją

Antradienį buvo pranešta, jog karalienės Elžbietos II sūnus princas Andrew pasiekė neteisminį susitarimą su jį seksualiniu priekabiavimu kaltinusia moterimi ir turės jai sumokėti kompensaciją.  Dabar britų žiniasklaida atskleidžia ir daugiau detalių – įskaitant ir tai, kokią sumą princas turės pakloti.  Didžiosios Britanijos naujienų portalas mirror.co.uk trečiadienį pranešė, jog Andrew Virginia‘i Giuffre privalės sumokėti 14 milijonų eurų kompensaciją.
2022-02-16

Kunigaikštienė Camilla susirgo koronavirusu: užsikrėtė nuo vyro

Kornvalio kunigaikštienė Camilla sulaukė COVID-19 testo teigiamo atsakymo, praėjus kelioms dienoms po to, kai koronavirusinė infekcija buvo patvirtina jos sutuoktiniui, Britanijos sosto įpėdiniui princui Čarlzui, pirmadienį pranešė jų biuras Londone. 74 metų Camilla izoliavosi, informavo Klarenso rūmų atstovė. Praėjusį ketvirtadienį rūmai paskelbė, kad COVID-19 liga buvo patvirtinta princui Čarlzui ir kad jis izoliuojasi.
2022-02-14
REKLAMA
REKLAMA

Princas Čarlzas antrą kartą susirgo koronavirusu: atšaukia pasirodymus viešumoje

Britų karalienės Elžbietos II vyriausias sūnus ir sosto įpėdinis princas Čarlzas izoliuojasi, antrą kartą sulaukęs teigiamo COVID-19 testo rezultato, ketvirtadienį pranešė jo biuras.
2022-02-10

TV3 Žinios. Tautiečių santaupos auga; NATO stiprina pozicija rytuose; Elizabeth II mini 70-ąsias valdymo metines

Kol vieni skundžiasi didėjančiomis kainomis, kitų sąskaitos bankuose auga kaip ant mielių. Tautiečių indėliai viršija 20 milijardų eurų. Daugiau aktualiausių Lietuvos ir pasaulio naujienų – TV3 Žiniose arba transliacijoje.
2022-02-06

Paviešintas karalienės laiškas tėvui, kurio jis taip ir neperskaitė: parašė likus valandai iki jo mirties

Šią dieną, prieš septyniasdešimt metų karalienė mėgavosi Kenijos laukinės gamtos vaizdais ir garsais. Ji net nenumanė, kad jos gyvenimas pasikeis amžiams ir iš tuometinės princesės ji taps monarche. Kitą dieną, 1952-ųjų vasario 6-ąją, jos mylimas tėvas George'as VI mirė miegodamas, būdamas vos 56 metų. Tą dieną Elizabeth ir jos dabar jau velionis vyras princas Philipas keliavo po Keniją.
2022-02-05

„Vyno penktadieniai“ – naujas galvasopis Britanijos premjerui

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pro pirštus žiūrėdavo į pandemijos metu savo darbuotojų kas savaitę darbe rengtus pasilinksminimus, per kuriuos būdavo vartojamas alkoholis, sakoma šeštadienį paskelbtame pranešime, paskatinusiame net ir kai kuriuos paties lyderio partijos narius raginti jį atsistatydinti.
Aktualijos 2022-01-15

JK uždrausti skrydžiai virš karalienės pilies

Jungtinės Karalystės policija antradienį pranešė po naujo saugumo įvertinimo uždraudusi skrydžius virš Vindzoro pilies, vienos svarbiausių karalienės Elizabeth II rezidencijų. Pranešimas pasirodė po pirmosios Kalėdų dienos incidento, kai dėl įsibrovimo į pilies teritoriją buvo areštuotas arbaletu ginkluotas 19-metis. Monarchė Kalėdas leido Vindzore.
2022-01-12

Policija karalienės Elžbietos II namų teritorijoje sulaikė arbaletu ginkluotą vyrą

Jungtinės Karalystės policija areštavo arbaletu ginkluotą vyrą, įsibrovusį į Vindzoro pilies teritoriją, karalienei Elizabeth II šioje pilyje leidžiant Kalėdas. „Po incidento atliekamas tyrimas, dirbame su kolegomis iš Londono policijos“, – vėlai šeštadienį paskelbė vietos policija. Pranešime sakoma, kad 19-metis įtariamasis buvo pastebėtas pirmąją Kalėdų dieną 8 val. 30 min. Grinvičo (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku.
2021-12-26

Karalienė sulaužė ilgametę Kalėdų tradiciją: pirmos šventės be vyro – kitokios

Jungtinės Karalystės monarchė Elžbieta II nusprendė sulaužyti tradiciją ir Kalėdas sutiks ne Sandringamo dvare, o Vindzoro pilyje, pirmadienį pranešė britų žiniasklaida. Šį sprendimą karalienė priėmė šalyje sparčiai daugėjant užsikrėtimo pandeminio koronaviruso omikron atmaina atvejų. Dėl naujos susirgimų bangos gali būti imtasi naujų suvaržymų.
2021-12-21

Britanijos karalienė prarado respublika tapusio Barbadoso valstybės vadovės statusą

Barbadosas antradienio vidurnaktį oficialiai pasiskelbė naujausia respublika pasaulyje ir panaikino karalienės Elizabeth II turėtą valstybės vadovės statusą per iškilmingą ceremoniją, kurioje dalyvauja monarchės sūnus princas Charlesas. Per ceremoniją buvo nuleista Barbadoso karališkoji vėliava, karalienės simbolis, o generalgubernatorė Sandra Mason buvo prisaikdinta šios Karibų salų valstybės pirmąja prezidente.
2021-11-30

Šio produkto ant karalienės stalo niekada nebus: tai valgyti uždrausta nuo senų laikų

Kiekvienas iš mūsų, net ir didžiausias gurmanas, turi maisto produktų ar patiekalų, kurių savo lėkštėje matyti nepageidauja. Arba atvirkščiai – turi tokių kulinarinių silpnybių, kurioms negaili tūkstančių. Įvairių valgymo keistenybių turi ir garsiausi planetos žmonės. Turbūt nė vienas su karališkąja šeima nesusietas žmogus negalėtų pasakyti mėgstamiausio Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II patiekalo.
2021-11-19

Didžiausios šių metų netektys: nuo karališkosios šeimos narių iki legendinių aktorių

Šie metai pramogų pasaulyje buvo paženklinti netektimis – nuo karališkosios šeimos narių iki televizijos legendų. Naujienų portalas tv3.lt kviečia prisiminti 2021-aisiais mus palikusias garsenybes.  Larry Kingas Sausio 23-ią dieną žiniasklaidą supurtė netikėta žinia – mirė legendinis televizijos laidų vedėjas Larry Kingas. Vyrui buvo 87-eri. Apie tai pranešė užsienio portalas thesun.co.uk.
2021-11-02

Karalienės planai ir toliau griūva: dėl sveikatos nedalyvaus dar viename renginyje

Karalienė Elizabeth II nebepriims pasaulio lyderių COP26 klimato viršūnių susitikime Glazge, vadovaudamasi gydytojų patarimu pailsėti. Bakingamo rūmai pranešė, kad Jos Didenybė „apgailestaudama nusprendė“ nedalyvauti. Rūmų pranešime sakoma: „Besilaikydama patarimo pailsėti, karalienė Windsoro pilyje atliks lengvas pareigas.
2021-10-27

Karalienei gali apkarsti svarbi šventė: sūnus stos prieš teismą

Kitais metais karalienė Elžbieta II švęs Platininį jubiliejų – 70 metų soste. Visgi, panašu, jog šventė gali būti sugadinta – karalienės sūnus princas Andrew galimai tuo metu stos prieš teisėją. Niujorko teismo teisėjas Lewis Kaplan nurodė, jog seksualine prievarta įtariamo princo teismo procese visi parodymai turi būti duoti iki 2022 metų liepos 14-osios. Tą pačią vasarą  yra numatytos karalienės Platininio jubiliejaus iškilmės.
2021-10-26

Karališkosios šeimos nariai stojo į pagalbą karalienei: perėmė dalį jos pareigų

Artimiausi šeimos nariai – pirmieji, kurie padės ištikus bėdai. Ne išimtis ir karališkoji šeima. Karalienei trečiadienio naktį praleidus ligoninėje, vyresnieji šeimos nariai šoko į pagalbą 95-erių monarchei.  Karalienės vaikai laikinai perėmė savo mamos karališkąsias pareigas ir darbus. Teigiama, jog princas Čarlzas, kuris yra pirmasis eilėje į sostą po savo motinos, šiuo metu praleidžia daugiau laiko Vindzoro pilyje.
2021-10-24

Pateikė paaiškinimą staiga suprastėjusiai Elžbietos II sveikatai: monarchė persidirbo

Pastarąją savaitę Didžiojoje Britanijoje vis dažniau pasigirsta nuogastavimų dėl karalienės Elžbietos II sveikatos. Tinklalaidės apie karališkąją šeimą vedėja pateikė paaiškinimą, kodėl karalienė pastaruoju metu jaučiasi prasčiau nei įprastai.  Pasak Gertrude Daly, 95-erių monarchė galimai paprasčiausiai persidirbo.  Elžbieta II visą spalio mėnesį ypač intensyviai dirbo. Pirmasias tris spatio savaites karalienė nuolat bendravo su žmonėmis ir užsiėmė kitais karališkais reikalais.
2021-10-23

Karalienė Elizabeth II naktį praleido ligoninėje

Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II, atšaukusi planuotą kelionę į Šiaurės Airiją,  praleido naktį ligoninėje tyrimams atlikti, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.    „Gydytojams rekomendavus kelias dienas pailsėti, trečiadienio popietę karalienė nuvyko į ligoninę atlikti tam tikrų pirminių tyrimų.  Šiandien (ketvirtadienį) perpiet ji sugrįžo į Vindzoro pilį ir yra gerai nusiteikusi“, – rašoma rūmų išplatintame pranešime.
2021-10-22

Karalienė Elizabeth II turi sveikatos problemų: monarchė priversta atšaukti kelionę

Karalienė Elizabeth II trečiadienį atšaukė oficialų vizitą Šiaurės Airijoje dėl sveikatos problemų, skelbia žiniasklaida. 95-erių monarchė „nenoromis priėmė gydytojų patarimus pailsėti ateinančias kelias dienas“, išplatintame pranešime skelbia Buckinghamo rūmai. „Jos Didenybė yra nusivylusi, kad negalės aplankyti Šiaurės Airijos, kur šiandien ir rytoj turėjo eilę susitikimų.
2021-10-20

Prabilo buvęs karališkosios šeimos liokajus: Harry ir Meghan suvarė peilį jiems į nugarą

Prabilo buvęs karališkosios šeimos liokajus Paulas Burrellis. Vienas paskutiniųjų princesę Dianą gyvą mačiusių žmonių kaltina Harry ir Meghan „suvarius peilį į šeimos nugarą“.  Buvęs princesės Dianos ir karalienės Elizabeth II liokajus Paulas Burrellis pareiškė, jog buvusi karališkoji pora bando „ištrinti liniją tarp karališkosios šeimos nario ir įžymybės“.  P. Burrellis kaltina Harry ir Meghan „suvarius peilį į nugarą Harry šeimai“ ir taip pagilinus jau ne vieną mėnesį trunkantį kon...
2021-10-15

Karalienė Elizabeth II netikėtai viešumoje pasirodė su lazdele

Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II antradienį pirmą kartą į svarbų viešą renginį – pamaldas Londono Vestminsterio abatijoje – atvyko pasiramsčiuodama lazdele.  95 metų karalienė išlipo iš automobilio, kurio atvažiavo drauge su savo dukra princese Ann (En), laikydama juodą lazdelę. Išvysti ilgiausiai soste esančią britų monarchę su lazdele buvo itin retas reginys.  Paskutinį kartą su lazdele ji buvo nufotografuota po kelio sąnario operacijos 2004 metais.
2021-10-12

Karalienės garbei – ilgiausias nedarbo dienų maratonas, koncertai ir susibūrimai

Spalio 5-ąją atskleistos platininio karalienės Elizabeth II valdymo jubiliejaus detalės. Jau aišku, kad tai bus ilgiausias šventinių dienų laikotarpis Jungtinės Karalystės istorijoje. 70 metų karalienės valdymo minėjimas turėtų vykti kitą vasarą, planuojama, jog jis tęsis 4 dienas. Šventė prasidėtų birželio 2-ąją (ketvirtadienį), o pasibaigtų sulig birželio 5-ąja. Visos šios dienos būtų išeiginės – prie specialios progos būtų prijungta ir gegužės pabaigos nedarbo diena.
2021-10-06

Princas Harry sulaukė malonaus gesto iš karališkosios šeimos: pasidalijo archyviniais kadrais

Rugsėjo 15-ąją Sussexo kunigaikštis princas Harry šventė savo gimtadienį savo 37-ąjį gimtadienį. Princas Harry, oficialiai žinomas kaip Henry Charles Albert David, gimė 1984-ųjų rugsėjo 15 dieną. Princą Harry su gimtadieniu savo socialinių tinklų paskyrose pasveikino visa karališkoji šeima – Jungtinės Karalystės (JK) monarchė Elizabeth II, Cambridge‘o kunigaikštis ir kunigaikštienė, Velso princas ir Cornwall‘io kunigaikštienė.
2021-09-17

Harry ir Meghan apsisprendė grįžti į Jungtinę Karalystę: čia įvyks svarbi šventė

Pirmą kartą nuo persikraustymo į JAV princas Harry ir jo žmona Meghan grįžta į Jungtinę Karalystę – šeima čia krikštys savo dukrelę. Žurnalas „Marie Claire“ skelbia, kad pora su abiem savo vaikais į JK žada atvykti artimiausiu metu. Spaudos turimais duomenimis, tarp vizito tikslų yra ir apsilankymas pas karalienę Elizabeth II ir prašymas jai susitikti su proanūke Lilibet Diana, kuri pasaulį išvydo šių metų birželio 4-ąją. Mažylė taip pat turėtų būti pakrikštyta JK.
2021-09-10

Princesės Margaret anūkas – tikras sekso simbolis: Arthur Chatto nėra tradicinis karališkosios šeimos narys

Prieš beveik du dešimtmečius mirusi princesė Margaret taip ir nepamatė, į kokį žavų jaunuolį išaugo vienas jos anūkų – Arthur Chatto. 22-ejų karališkosios šeimos narys ne tik kaitina gerbėjų kraują karštomis nuotraukomis, bet ir neseniai tapo pirmuoju šeimos nariu, prisijungusiu prie jūrų pėstininkų būrio. Kaip skelbia „The Sun“, apie tokius karjeros pokyčius vaikino mama, 57-erių ledi Sarah Chatto, jau informavo ir karalienę Elizabeth II.
2021-09-01

Karalienės aplinkoje – koronaviruso atvejis: teko nedelsiant palikti pilį

Škotijoje atostogaujančios Jungtinės Karalystės monarchės Elizabeth II artimoje aplinkoje nustatytas koronavirusu užsikrėtęs žmogus. 95 metų karalienė šiuo metu vieši savo Balmoral pilyje, ji yra paskiepyta nuo Covid-19 ir tęsia ten savo atostogas po to, kai infekcija užsikrėtė vienas aptarnaujančio personalo narys. Teigiama, kad šis faktas paaiškėjo šeštadienį, kai jo PCR testas parodė teigiamą ženklą, žmogus iš darbo vietos išsiųstas namo.
2021-08-18

Taisykles laužantys Harry bei Meghan ir toliau laikysis savo principų: pradėjo planuoti visai kitokias dukters krikštynas

Po to, kai pasirodė kalbos, kad iš karališkųjų pareigų pasitraukę princas Harry ir Meghan Markle dukrai nori karališkų krikštynų, šias žinias suskubo paneigti rūmų ekspertas. Manoma, kad vasarą gimusios Lilibet krikštynos bus slaptos ir organizuojamos Kalifornijoje, kur, labai tikėtina, karališkosios šeimos nariai nedalyvaus.
2021-08-18

Karalienės sūnui teks aiškintis teisme: mergina kaltina seksualiniu užpuolimu, kai ši buvo nepilnametė

Amerikietė Virginia Giuffre JAV teismui pateikė civilinį ieškinį, nukreiptą prieš Jungtinės Karalystės (JK) princą Andrew, kuris kaltinamas seksualiniu užpuolimu dar tuomet, kai ji buvo nepilnametė. Nors JK monarchės Elizabeth II sūnus ir Jorko kunigaikštis neigia bet kokius jam pateiktus kaltinimus, tačiau byloje teigiama, kad princas Andrew prieš 20 metų lytiškai santykiavo su nepilnamete auka be jos sutikimo ir žinodamas jos amžių.
2021-08-12

Karalienė išvyko į pirmąsias atostogas tapus našle: nenori girdėti užuojautos ir gedulo apraiškų

Karalienė Elizabeth II rugpjūčio 9 d. oficialiai pradėjo savo atostogas Škotijoje. Tai – pirmasis monarchės vizitas rezidencijoje ir pirmosios atostogos tapus našle. Nors į Balmoralės pilį ji atvyko dar liepos pabaigoje ir joje viešės iki pat spalio, iškilmingas priėmimas karalienei surengtas tik šiandien. Tai – tradicinė pasitikimo ceremonija, kuri kasmet būdavo rengiama karalienei ir sutuoktiniui princui Philipui.
2021-08-10

Karalienės laukia itin svarbi šventė: prie jos prisidės ir vos 19-os vaikinas

Jau kitų metų vasarą Jungtinėje Karalystėje bus surengta ypatinga šventė – 70-osios karalienės Elizabeth II valdymo metinės. Prie birželio 2-5 dienomis suplanuotos šventės organizavimo, kaip paaiškėjo, prisidės ir vos 19-metis vaikinas, kuris laimėjo Buckinghamo rūmų skelbtą konkursą. Grafikos dizaineris Edwardas Robertsas nurungė šimtus konkurentų.
2021-08-04

Kirtis karalienei: princas Harry „viską atskleis“ tik po jos mirties

Nuo britų karališkosios šeimos atsiskyręs ir Amerikoje gyvenantis princas Harry beveik metus slapta rašė knygą ir apie jos egzistavimą savo šeimai pranešė prieš pat pasirodant šiai žiniai. Tačiau dabar pasirodė informacijos, kuri neabejotinai sukels nerimą Bukinghamo rūmams, kad princas iš viso susiderėjo dėl keturių knygų išleidimo. Viena jų bus išleista tik po Britanijos karalienės Elizabeth II mirties.
2021-07-28

Karalienė siunčia žinią: laukia didžiausia ir svarbiausia kova per pastaruosius 55 metus

Sekmadienio vakarą įvyks lemiamos futbolo čempionato finalinės varžybos, kuriose susirungs Anglijos ir Italijos rinktinės. JK gyventojai su nekantrumu laukia finalo ir savo komandai linki pergalės. Jos palinkėjo ir karalienė Elizabeth II, Borisas Johnsonas ir princas Williamas. Anglijos futbolo rinktinė liepos 11 d. stovi tie istoriniu slenksčiu.
2021-07-11

Sumažėjus išlaikytinių princui Charlesui palengvėjo: atskleista, kokią sumą skyrė princui Williamui ir Harry

Jungtinės Karalystės (JK) būsimo monarcho artimos aplinkos teigimu, princui Charlesui labai „palengvėjo“, kai karališkųjų pareigų atsisakę Sussexo kunigaikščiai, princas Harry su žmona Meghan Markle, tapo finansiškai nepriklausomais. Princas Charlesas Sussexo kunigaikščiams ilgus mėnesius skyrė ženklias pinigų sumas po to, kai 2020-ųjų sausį princas Harry ir M. Markle paskelbė, kad traukiasi iš karališkosios šeimos oficialių pareigų ir ketina persikelti į JAV.
2021-07-08

Karalienė pakeitė anūkės vardą: tėvai susidūrė su keblumais

Jungtinės Karalystės karališkojoje šeimoje karalienė diktuoja daugybę taisyklių. Paaiškėjo, kad be jos pritarimo pagrindiniai šeimos nariai netgi negali savarankiškai sugalvoti savo atžalų vardų. Esą viena Elizabeth II anūkių originaliai turėjo kitą vardą, kuriam karalienė nepritarė, todėl mergaitė tik po dviejų savaičių nuo gimimo oficialiai buvo pristatyta kaip princesė Beatrice.
2021-07-07

Middleton teko izoliuotis po kontakto su sergančiuoju COVID-19: prabilo apie moters būklę

Kembridžo kunigaikštienė Kate dešimčiai dienų izoliavosi po kontakto su asmeniu, kuriam vėliau buvo nustatyta koronavirusinė infekcija, pirmadienį pranešė Kensnigtono rūmai.  Princo Williamo žmona „nejaučia jokių simptomų, bet laikosi visų atitinkamų vyriausybės rekomendacijų ir izoliuojasi namuose“, rašoma pranešime.     Kate pirmadienį ketino dalyvauti padėkos pamaldose, skirtose 73-osioms Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) įsteigimo metinėms.
2021-07-05

Charleso karūnavimas – iš mokesčių mokėtojų kišenės: šventės kaina gali žaibiškai išaugti

Karališkosios šeimos ekspertas ir knygų autorius Ianas Lloydas tikina, kad princo Charleso karūnavimo iškilmės bus žymiai kuklesnės ir pigesnės, nei kadaise skirtos karalienei Elizabeth II. Pagrindinis būsimojo karaliaus tikslas ir siekis – sumažinti mokesčių mokėtojų išlaidas, skirtas karališkajai šeimai išlaikyti.
2021-06-30

Princesė Eugenie neseka karališkosios šeimos pėdomis: asmeninį gyvenimą rodo visiems

Prieš keturis mėnesius mama tapusi princesė Eugenie paviešino keletą nuotraukų, kuroje atskleidė, kad ir karališkosios šeimos nariai išgyvena bemieges naktis ir nuovargį. Karalienės Elizabeth II anūkė – viena nedaugelio karališkosios šeimos narių, kurie laisvai naudojasi socialiniais tinklais. Savo paskyroje princesė nevengia viešinti asmeninio gyvenimo akimirkų. Ne išimtis – ir birželio 20-ąją JK paminėta Tėvo diena.
2021-06-22

Filmas „Spragtukas ir keturios karalystės“ talentingąją Mirren atskleis naujomis spalvomis: ko apie aktorę dar nežinojote?

Pasaulyje žinoma aktorė Helen Mirren puikiai pažįstama ir lietuviams – moteris čia yra ne kartą viešėjusi. O šį vakarą talentingą ir daugybę apdovanojimų pelniusią aktorę TV3 žiūrovai išvys kitokiame amplua – H. Mirren pasirodys fantastiniame filme visai šeimai „Spragtukas ir keturios karalystės“. Į kino ekranus persikėlusi pasaka atskleis magišką pasaulį. Filme pasakojama jaunosios Klaros istorija. Mergina svajoja apie vienintelį dalyką – specialų raktą, kuris padėtų atrakinti vieną dėžę.
2021-06-20

Princo Williamo ir žmonos gyvenime – svarbūs pokyčiai: neteks vienos iš savo privilegijų

Karališkosios šeimos narių jau visai netrukus laukia svarbūs pokyčiai. Šaltinių duomenimis, princas Williamas ir Catherine Middleton neteks vienos iš savo privilegijų – Kembridžo kunigaikščių titulo, rašo „Mirror“. Pasak britų žiniasklaidos, po 2011-aisiais įvykusios vestuvių ceremonijos Westminsterio vienuolyne, Williamas ir Catherine jau daugiau nei dešimtmetį puikiai žinomi kaip Kembridžo kunigaikščiai.
2021-06-14

Antrus metus iš eilės karalienė gimtadienį mini kitaip: atskleidė priežastį

Šeštadienį Didžiojoje Britanijoje jau antrus metus iš eilės gerokai kukliau paminėtas oficialusis šalies karalienės Elizabeth II gimtadienis. Kaip ir pernai, dėl koronaviruso pandemijos minėjimas buvo smarkiai apribotas. Šiemet karalienės gimtadienio proga rengiamas tradicinis „Trooping the Colour“ paradas vyko ne Londono centre, bet Windsoro pilyje, kur šiuo metu gyvena monarchė. Praėjusiais metais dėl pandemijos paradas taip pat vyko čia.
2021-06-13

Karalienė neliko abejinga su COVID-19 kovojusiems asmenims: skirs apdovanojimą

Į britų karalienės Elizabeth II gimtadienio proga apdovanojamųjų sąrašą šiemet pateko nemažai žmonių, įnešusių reikšmingą indėlį į Jungtinės Karalystės sėkmingą skiepijimo nuo koronaviruso kampaniją, penktadienį pranešė Bakingamo rūmai. Vyresnioji Oksfordo universiteto ir bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos kūrėja Sarah Gilbert, taip pat buvusi JK kovos su COVID-19 darbo grupės pirmininkė Kate Bingham bus įšventintos į damas – tai yra vienas aukščiausių monarchės skiriamų apdovanojimų.
2021-06-12

Harry ir Meghan vėl meluoja: karalienė jaučiasi įžeista

Birželio 4 d. gimusi princo Harry ir Meghan Markle dukrelė akimirksniu atsidūrė dėmesio centre. Po to, kai buvo paskelbtas mažylės vardas, sujudo ne tik poros gerbėjai, bet ir karališkieji rūmai. Tvirtinama, kad dukrai karalienės vaikystės pravardę suteikę Meghan ir Harry neturėjo jos leidimo tokiam žingsniui.
2021-06-09

Karališkoji šeima pasveikino Harry ir Meghan su dukros gimimu: pasidalino šiltais kadrais

Sekmadienio vakarą princas Harry ir Meghan Markle pranešė apie savo šeimos pagausėjimą – porai gimė dukra Lilibet Diana. Džiugia naujiena džiaugėsi ne tik laimingi tėvai – juos sveikino ir karališkosios šeimos nariai.  Socialiniuose tinkluose buvo išplatinta jungtinė žinutė nuo karalienės Elizabeth II, princo Čarlzo ir Kembridžo hercogų – Kate ir princo Williamo.
2021-06-07
Į viršų