Kalbėdamas apie Rusijos dabartinius tikslus kare su Ukraina D. Medvedevas aiškino, jog „būtina sukurti gynybinį buferį“, kuris turėtų „apsaugoti nuo apšaudymų ir puolamųjų veiksmų“.
Primename, kad 2022 m. Rusija užpuolė Ukrainą, vasario 24-ąją sueis du metai nuo šio plataus masto karo pradžios. Iki tol Rusijos teritorijoje nebuvo jokių apšaudymų ar kitos karinės grėsmės, įskaitant ir pasienio su Ukraina regionus, nepaisant to, kad dar 2014-aisiais Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir išprovokavo karinius veiksmus Ukrainos rytuose.
„Visų pirma, reikia įgyvendinti spec. karinės operacijos tikslus, apie kuriuos kalbėjo prezidentas. Antra, sukurti privalomą gynybinį buferį, kuris apdraustų nuo visokio pobūdžio lindimo į mūsų žemes: ne tik apšaudymų, bet ir aktyvių puolamųjų operacijų“, – aiškino D. Medvedevas.Kalbėdamas apie Rusijos tikslus Ukrainoje D. Medvedevas pareiškė, kad Kyjivas yra rusų miestas, kurį „turbūt teks užimti“.
„Kur mes sustosime? Aš nežinau, mums dar reikia daug dirbti. Ar tai bus Kyjivas? Taip, tikriausiai, turi būti ir Kyjivas. Jeigu ne dabar, tai po kažkurio laiko. <...> Kyjivas – rusų miestas, tačiau šiuo metu valdomas tarptautinės Rusijos priešų brigados, kuriai vadovauja JAV“, – pareiškė D. Medvedevas.
Taip pat, kalbėdamas apie kitas Ukrainos teritorijas, D. Medvedevas pasakė: „Odesa (svarbus Ukrainos miestas Juodosios jūros pakrantėje, – red. past.), grįžk namo, mums jau nusibodo laukti“.
Branduolinė grėsmė – realesnė negu Karibų krizės metu
Komentuodamas bendravimo su JAV perspektyvas D. Medvedevas patvirtino, jog santykių su JAV pagerėjimo „nematyti artimiausius dešimtmečius ir nesvarbu, kas ten būtų valdžioje“.
Branduolinis konfliktas išlieka realiu scenarijumi, kurio reikia išvengti, pareiškė buvęs šalies prezidentas ir vienas aukščiausių dabartinių Rusijos lyderių. Jis taip pat patikino, kad situacija dabar yra labiau įtempta net negu Karibų krizės metu.
„Dabar jau į bunkerį bėgti nereikia, tačiau, kaip tai liūdnai beskambėtų, tai yra realus scenarijus“, – gąsdino D. Medvedevas. – Mes turime viską padaryti, kad šis scenarijus nebūtų įgyvendintas, tačiau tas laikrodis, kuris tiksi žinoma kryptimi („Paskutinio teismo dienos“) – tai jis dabar yra gerokai paspartėjęs“.
Jis paaiškino, kad 1962-aisiais Karibų krizės metu „nebuvo konflikto tarp Rusijos ir Amerikos, o dabar yra“.
D. Medvedevas aiškino, kad „žmonija visada naudojo ginklus, kuriuos sukurdavo“. „Amerikiečiai ką, galvoja, kad jie sudavė – tiesa, bereikalingą tuomet smūgį Japonijai, kuri buvo mūsų bendra prieše, – ir po to viskas, daugiau niekas niekada neišsitrauks iš arsenalo? Taip nėra. Motyvų gali būti labai daug“, – aiškino Rusijos pasirengimą panaudoti branduolinį ginklą D. Medvedevas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!