Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį žengė pirmuosius žingsnius, pradėdamas pasirengimą po 73 dienų perimti šalies vairą, Donaldui Trumpui vis dar atsisakant pripažinti pralaimėjimą ir toliau bandant sėti abejones rinkimų rezultatais. 

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį žengė pirmuosius žingsnius, pradėdamas pasirengimą po 73 dienų perimti šalies vairą, Donaldui Trumpui vis dar atsisakant pripažinti pralaimėjimą ir toliau bandant sėti abejones rinkimų rezultatais. 

REKLAMA

Plūstant pasaulio lyderių sveikinimams demokratui, o jo šalininkams bandant atsigauti po visą naktį trukusio audringo pergalės šventimo, J. Bidenas ir išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris pranešė pirmadienį Vilmingtono mieste Delavere drauge susitiksiantys su savo patariamąja ekspertų grupe kovai su koronavirusu.   

Po šio susitikimo J. Bidenas pateiks komentarų apie COVID-19 ir ekonomikos atkūrimą. 

J. Bidenas ir K. Harris taip pat pristatys valdžios perėmimo komandos tinklalapį BuildBackBetter.com ir socialinio tinklo „Twitter“ paskyrą @Transition46.

REKLAMA

Tuo metu D. Trumpas žaidė golfą savo klube netoli Vašingtono. Šiame klube jis buvo ir šeštadienį, kai buvo paskelbta, kad J. Bidenas užsitikrino pakankamai Rinkikų kolegijos narių balsų pergalei pasiekti. 

„Nuo kada šališka žiniasklaida sprendžia, kas bus mūsų kitas prezidentas?“ – skundėsi D. Trumpas sekmadienį tviteryje paskelbtoje žinutėje.  

D. Trumpas, kurio pirmadienio darbotvarkėje nenumatyta jokių viešų renginių, planuoja šią savaitę pradėti teisinę kovą ir pateikti virtinę skundų, nurodė jo advokatas Rudy Giuliani. Anot advokato, D. Trumpo komanda turi „daugybę sukčiavimo įrodymų“. 

Tačiau buvęs valstybės vadovas George'as W. Bushas pareiškė, kad „rezultatai yra aiškūs“, ir pridūrė paskambinęs išrinktajam prezidentui J. Bidenui ir K. Harris pasveikinti juos su pergale. 

Eksprezidentas išplatintame pareiškime pažymėjo, jog „Amerikos žmonės gali būti tikri, kad šie rinkimai buvo neabejotinai sąžiningi“.   

REKLAMA
REKLAMA

„Turime susitelkti savo šeimų ir kaimynų, savo šalies ir jos ateities labui“, – sakė jis. 

J. Bideno valdžios perėmimo komandos tinklalapyje įvardijami keturi prioritetai: COVID-19, ekonomikos atkūrimas, rasinis teisingumas ir klimato kaita. 

„Formuojama komanda nuo Pirmosios dienos imsis spręsti šiuos iššūkius“, – rašoma tinklalapyje, turint omenyje 2021 metų sausio 20-ąją, kai J. Bidenas bus prisaikdintas 46-uoju JAV prezidentu.  

J. Bidenas, kuriam lapkričio 20 dieną sukaks 78 metai, yra vyriausias asmuo, kada nors išrinktas JAV prezidentu.

Kalifornijos senatorė 56 metų K. Harris pateks į istoriją kaip pirmoji moteris ir pirmasis juodaodis bei iš Pietų Azijos kilęs asmuo, išrinktas į JAV viceprezidento postą.

J. Bidenas ketina pirmadienį pristatyti savo darbo grupę kovai su koronaviruso pandemija, kuri Jungtinėse Valstijose jau pareikalavo per 237 tūkst. gyvybių. 

Išrinktasis prezidentas taip pat jau paskelbė planuojantis vėl prisijungti prie Paryžiaus klimato susitarimo. Be to, pranešta, kad savo pirmąją darbo prezidento poste dieną J. Bidenas taip pat ketina paskelbti įsaką, kuriuo būtų atšauktas D. Trumpo įvestas draudimas atvykti į JAV daugelio musulmoniškų šalių piliečiams.    

J. Bidenas žada suformuoti kabinetą, kuris atspindėtų šalies įvairovę. Visgi jam gali būti sudėtinga užsitikrinti pritarimą progresyvesnių kandidatų paskyrimui, jeigu respublikonams pavyks išlaikyti Senato kontrolę, o tai paaiškės sausį, po antrojo balsavimo turo Džordžijoje.    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų