Pasaulį pribloškė žinia apie Bideno pergalę: pamatykite, kaip švenčia JAV

Jungtinės Amerikos Valstijos tarė žodį. Naujuoju šalies prezidentu skelbiamas demokratas Joe Bidenas. Jis surinko pakankamai balsų, reikalingų pergalei prieš varžovą – Donaldą Trumpą. Būsimąjį Baltųjų rūmų šeimininką Joe Bideną šiandien su pergale jau pasveikino ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

Tuo metu už Atlanto J. Bideno pergalė pažymėta griausmingomis šventėmis miestų gatvėse. Demokratai džiūgauja ir pirmą kartą istorijoje viceprezidente išrinkę moterį. Tiesa, Donaldas Trumpas pripažinti pralaimėjimo ir toliau neketina.

Amerikos televizijų kanalams skelbiant, kad J. Bidenas Pensilvanijoje užsitikrino prezidento pergalei reikalingą balsų skaičių, šalies miestų gatves užtvindo minios pergalę švenčiančių amerikiečių. Pasak žiniasklaidos, laimėjęs Pensilvanijoje ir Nevadoje – J. Bidenas surenka 290 Rinkikų kolegijos balsus. 20 daugiau nei reikia minimaliai pergalei. D. Trumpas lieka su 214, o tuo metu nuo sostinės Vašingtono iki Los Andželo amerikiečiai ima laistyti ir gerti šampaną, šokti fontanuose ir gatvėse.

„Kaip matote, visi čia, nes emocijos liejasi per kraštus žinant, kad grįšime į teisingą kelią. Tai labai stiprus jausmas. Nuostabu čia būti“, – kalbėjo demokratų rinkėja iš Virdžinijos.

„O dieve, jaučiuosi ekstazėje. Esu toks laimingas. Man labai palengvėjo. Galiu kvėpuoti ir šiandien mes švęsime visą dieną“, – sakė demokratų rinkėjas iš Kalifronijos Joel Laguna.

Tuo metu būsima Jungtinių Valstijų viceprezidentė vos gavusį žinią apie pergalę apimta euforijos skambina būsimajam prezidentui.

„Mums pavyko. Mums pavyko, Joe. Tu būsi naujasis prezidentas“, – skelbė Kamala Harris.

Netrukus Vilmingtone, nedidukėje Delavero valstijoje, kur išrinktas prezidentas ir gyvena, Joe Bidenas jau skuba ant scenos, kur kreipiasi į amerikiečius, ragindamas užmiršti šalį draskančią nesantaiką ir versti naują istorijos puslapį, atkurti viduriniąją klasę, ir sugrąžinti pagarbą Jungtinėms Valstijoms pasaulyje.

„Aš pasižadu būti prezidentu, kuris siekia suvienyti, o ne skaldyti. Kuris nemato raudonųjų valstijų ir mėlynųjų valstijų, bet tik Jungtines Valstijas. Dirbti visa širdimi, su žmonių pasitikėjimu, gauti visų jūsų pasitikėjimą, nes tikiu, kad tokia turėtų būti Amerika“, – į tautą kreipėsi J. Bidenas.

REKLAMA

Būdamas 78-erių, J. Bidenas taps seniausiu, kada nors Ameriką valdžiusiu prezidentas. Be to jis sumušė visų laikų daugiausia gautų balsų rekordą. Už ji balsavo net 74,5 mln. amerikiečių.

Tuo metu ant scenos žengianti būsima J. Bideno dešinioji ranka – viceprezidentė Kamela Harris taip pat sukūrė istoriją. Ji ne tik pirmoji Amerikos viceprezidentė moteris. Bet taip pat ir viceprezidentė turinti, afroamerikietiškų ir indiškų šaknų

„Kai mano mama būdama 19 m. čia atvyko, greičiausiai negalėjo įsivaizduoti šios akimirkos. Tačiau ji tikėjo Amerika, kur tokie dalykai įmanomi. Todėl aš galvoju apie ją ir ištisas kartas moterų: juodaodes moteris, azijietes, baltaodes, lotynų amerikietes, indėnų kilmės moteris – visas, kurios per mūsų tautos istoriją paklojo kelią šiam vakarui“, – sakė K. Harris.

Išrinktąjį prezidentą ir viceprezidentę šiandien sveikina daugelis pasaulio šalių vadovų, tarp jų ir Gitanas Nausėda. Jis pažymėjo, kad iš naujos Baltųjų rūmų administracijos tikisi šiltesnių santykių su Europos Sąjunga.

Donaldą Trumpą žinia, kad Joe Bidenas laimėjo rinkimus, pasiekė žaidžiant golfą savo klube Virdžinijoje, kur jis neblogai nusiteikęs fotografuojasi su vestuves čia keliančia moterimi. 

Paskelbus apie varžovo pergalę D. Trumpas nedaugžodžiauja, už tai Twitteryje pareiškia, kad tai jis laimėjo rinkimus ir vėl pažeria kaltinimų balsų sukčiavimu. Jų negaili ir dėl neaiškiu aplinkybių spaudos konferenciją tarp krematoriumo ir sekso prekių parduotuvės Virdžinijoje surengęs jo advokatas.

„Keista, kad respublikonai pralaimėjo čia ir Pitsburge. Taigi, dingo apie 700 000 balsų, kuriais prezidentas D. Trumpas prieš dvi dienas dar pirmavo. Nieko negalime išsiaiškinti, nes iš mūsų buvo atimta teisė tai patikrinti ar gauti balsai buvo teisėti“, – teigė D. Trumpo advokatas R. Giuliani.

Trumpo nesėkmė daugeliui jo rėmėjų itin skaudi. Jis surinko daugiau nei 70 mln balsų. Išskyrus J. Bideną, iki šiol niekam nebuvo pavykę surinkti daugiau. Nemažai D. Trumpo gerbėjų palaiko prezidento planus kreiptis į teismus ir pradėti bylinėtis dėl neva užfiksuotų rinkimų pažeidimų. D. Trumpas prezidentu bus iki artėjančio sausio ir atiduoti Baltųjų rūmų raktų kol kas nežada. Skaičiuojant paskutinius rinkimų balsus, kol kas neaiškus ir Senato likimas, kur respublikonai vis dar gali išlaikyti daugumą ir taip gerokai apkartinti J. Bideno prezidentavimą.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-08 23:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasaulis pamate kokia supuvusi ir korumpuota JAV rinkimu sistema.
Zombie Biden yra paskelbtas nugaletoju tik ziniasklaidoje.
Valdzia skelbs rinkimu rezultatus tik gruodi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų