Užsiminė apie visų žmonių teises po „Brexit“

Europos Sąjunga antradienį nesureikšmino britų premjerės Theresos May pažado pateikti „dosnų pasiūlymą“, siekiant apsaugoti Europos piliečius po „Brexit“, pareikšdama, kad užtektų tik užtikrinti jų teises.

Brexit (nuotr. Fotolia.com)

„Mums tai nėra dosnumo klausimas, tai tęstinumo ir teisingumo klausimas“, – sakė Stefaanas De Rynckas, vyriausiojo ES derybininko Michelio Barnier patarėjas, viename seminare Briuselyje.

Vienas svarbių derybų tarp Londono ir Briuselio klausimų yra trijų milijonų Britanijoje gyvenančių ES piliečių likimas po jos atsiskyrimo nuo Bendrijos. Briuselis reikalauja, kad jiems būtų išsaugotos teisės gyventi, dirbti, studijuoti ir gauti socialines išmokas Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA

T.May savo planus šiuo klausimu turėtų pristatyti šią savaitę vyksiančiame ES viršūnių susitikime, pirmadienį pareiškė „Brexit“ ministras Davidas Davisas, Londonui pradėjus oficialias derybas dėl pasitraukimo iš ES.

Tada kitą savaitę Londonas pateiks išsamų pasiūlymą, pridūrė D.Davisas.

Šį mėnesį britų spaudoje pasirodė pranešimų, kad T.May ketina pateikti „didelį dosnų pasiūlymą“.

Pasak S.De Ryncko, kadangi ES piliečiams jau yra užtikrintos minėtos teisės visoje 28 šalių Bendrijoje, „nieko labai dosnaus“ šiuo klausimu negali būti.

„Palaukime to dokumento..., gali būti tam tikrų bendrų taškų. Nėra abejonės, kad nesutarimų bus. Mums reikia labai greitai žinoti tuos nesutarimus, kad galėtumėme pradėti derybas“, – kalbėjo jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų