Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) teisino jo šalyje vykdomą delfinų medžioklę ir ragino pasaulį suprasti, kad ši prieštaringai vertinama tradicija yra kultūros dalis, taip pat padedanti finansiškai išsilaikyti žvejų bendruomenėms.

Kasmet rengiama delfinų medžioklė, per kurią Taidži kaimo gyventojai suvaro šimtus šių gyvūnų į uždarą įlanką ir juos išskerdžia, vėl išprovokavo kritiką visame pasaulyje, kai JAV ambasadorė Japonijoje Caroline Kennedy (Kerolain Kenedi) socialiniame tinkle „Twitter“ anksčiau šį mėnesį paskelbtoje žinutėje išsakė susirūpinimą dėl tų skerdynių „nežmoniškumo“.

REKLAMA

Tačiau Sh.Abe gynė tradicinę medžioklę.

„Delfinų medžioklė, vykstanti Taidži miestelyje, yra senovinis žvejybos metodas, įsišaknijęs jų kultūroje ... ir padedantis jiems pragyventi“, – premjeras sakė televizijai CNN, duodamas interviu, kuris penktadienio vakarą buvo įkeltas į šio transliuotojo tinklalapį japonų kalba.

„Tikiuosi, kad tai suprasite“, – pridūrė jis, pažymėdamas, kad yra susipažinęs su minimos medžioklės kritika.

„Kiekvienoje šalyje ir regione esama gyvenimo ir kultūros veiklų bei ypatybių, paveldėtų iš protėvių, – aiškino Sh.Abe. – Savaime suprantama, man atrodo, jog tai reikėtų gerbti.“

Tarptautinės aplinkosaugos organizacijos „Sea Shepherd“ aktyvistų nufilmuoti Taidži delfinų medžioklės vaizdai atsidūrė pasaulio dėmesio centre 2010 metais, kai buvo parodyti „Oskarą“ pelniusiame dokumentiniame filme „Įlanka“ (The Cove).

Tų medžioklių gynėjai sako, kad šis metodas yra tradicinis, ir pabrėžia, jog medžiojami delfinai nėra nykstantys. Panašios pozicijos laikosi ir Japonijos vyriausybė.

Pasak jų, Vakarų šalių skelbiami protestai yra veidmainiški, ignoruojantys faktą, jog daug daugiau karvių, kiaulių ir avių paskerdžiama dėl mėsos, siekiant patenkinti tarptautinę paklausą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų