Astronauto paliktas pėdsakas Mėnulyje (nuotr.Scanpix)

Astronauto paliktas pėdsakas Mėnulyje (nuotr.Scanpix)

Nuo erdvėlaivio trapo žengęs N. Armstrongas 1969 metų liepos 20 dieną tapo pirmuoju žmogumi, išlipusiu ant Mėnulio paviršiaus. Stebint šimtams milijonų nuščiuvusių televizijos žiūrovų visame pasaulyje žengęs šį žingsnį jis paliko pirmąjį pėdsaką nežemiškame pasaulyje. Tačiau iki šiol ši kelionė kelia ne tik susižavėjimą, bet ir klausimus, kurie verčia abejoti nesenai mirusio astronauto žygdarbiu.

Buvo ar nebuvo?

Šis klausimas kamuoja kas penktą amerikietį. Jie abejoja, kad JAV astronautai prieš 40 metų išsilaipino Mėnulyje. Įrodymas: Mėnulyje palikta JAV vėliavą.

Astronautai paliko vėliavą Mėnulyje (nuotr. Balsas.lt)Astronautai paliko vėliavą Mėnulyje (nuotr. Balsas.lt)

Kodėl 1969 metais padarę tokį proveržį, žmonės nuo 1972 metų nebekelia kojos į Žemės palydovą ir iki šiol jame neįsitvirtino?

REKLAMA

Sąmokslo teorijos

Kodėl JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) pateiktoje vaizdinėje medžiagoje tiek daug logiškai nepaaiškinamų neatitikimų? Šie klausimai iki šiol duoda peno sąmokslo teorijoms. Vienas ryškiausių sąmokslo teoretikų yra amerikietis Billas Kaysingas, praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir septintojo dešimtmečio pradžioje dirbęs bendrovėje „Rocketdyne“. Ši bendrovė gamino kosmines raketas „Saturn V“.

B.Kaysingas 1974 metais išleido knygą „Mes niekada nesame buvę Mėnulyje“, kurioje išdėstė argumentus, neigiančius amerikiečių istorinę pergalę.

Ar Jungtinės Valstijos, pralaimėjusios Sovietų Sąjungai varžybas dėl pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą, galėjo vos per aštuonerius metus pasivyti varžovus ir išlaipinti savo astronautus Mėnulyje? Kodėl Mėnulyje padarytose nuotraukose nematyti žvaigždžių? Iš kur ant šių nuotraukų atsirado optinių anomalijų? Kodėl kino juosta, kurioje buvo fiksuojamas astronautų nusileidimas ant Žemės palydovo, neištirpo nuo aukštos radiacijos? Kodėl Mėnulio aparato „Eagle“ varikliai nusileidimo vietoje nepaliko jokio kraterio ir nepakėlė dulkių debesies? Ir galiausiai, kodėl Mėnulyje įsmeigta Jungtinių Valstijų vėliava plevėsavo, nors beorėje erdvėje neturėtų taip būti?

N. Amstrongo išsilaipinimas Mėnulyje (nuotr. Balsas.lt)N. Amstrongo išsilaipinimas Mėnulyje (nuotr. Balsas.lt)

Išdėstęs visas abejones, B.Kaysingas tvirtino, kad erdvėlaivis „Apollo 11“ 1969 metų liepos 16 dieną iš tikrųjų pakilo į kosmosą, bet aštuonias dienas skraidė aplink Žemę ir nusileido Ramiajame vandenyne.

REKLAMA

Liepos 20 dieną NASA esą išplatino suklastotą vaizdo įrašą, kuris buvo nufilmuotas karo poligone Nevados valstijos dykumoje.

Nauji įrodymai

Įtarimai dar labiau sustiprėjo, kai prieš kelerius metus paaiškėjo, kad NASA ištrynė istorinę vertę turinčius įrašus, kuriuose užfiksuota, kaip žmogus pirmą kartą kelia koją į Mėnulį.

Agentūra teisinosi, kad 45 kino juostos ritės, susijusios su misija „Apollo 11“, tiesiog pasimetė didžiuliame archyve ir prieš kelis dešimtmečius veikiausiai per klaidą buvo panaudotos dar kartą.

Stiprėjant įtarimams, NASA suskubo atkurti istorinius vaizdus, naudodama kitus, prastesnės kokybės, įrašus (pirmieji žmogaus žingsniai Mėnulyje buvo stebimi ir įrašomi keliose vietose) ir į pagalbą pasikviesdama Holivudo specialistus. Rezultatas netgi pranoko lūkesčius. Dabar NASA tinklalapyje galima rasti aukštos kokybės įrašų – juose ant pirmojo Mėnulio užkariautojo Neilo Armstrongo šalmo netgi aiškiai matomas atspindys, kurio anksčiau nebuvo.

NASA taip pat paskelbė misijos „Apollo 11“ garso įrašus. Juose girdima, kaip Mėnulio aparatui nusileidus, N.Armstrongas raportuoja: „Hiustone, kalba „Ramybės bazė“. „Erelis“ nusileido.“ Skrydžių valdymo centras atsako: „Ramiai, jūs nusileidote. Mes čia visi pamėlynavome, bet dabar vėl pradėjome kvėpuoti...“

Dar vienas įrodymas, paskelbtas NASA tinklalapyje, – automatinio zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ šiemet darytos nuotraukos tų Mėnulio vietų, kur vaikščiojo N.Armstrongas su kolega Edwinu Aldrinu ir vėlesnių „Apollo“ misijų dalyviai.

REKLAMA

Pasak NASA atstovų, nuotraukose matomi nusileidimo aparatai, astronautų pėdsakai ir jų palikti instrumentai. Tiesa, vaizdų raiška per prasta, kad ką nors būtų galima įžiūrėti plika akimi.

N. Amstrongo išsilaipinimas Mėnulyje (nuotr. Balsas.lt)N. Amstrongo išsilaipinimas Mėnulyje (nuotr. Balsas.lt)

Gali nuginčyti

Sąmokslo teoretikų argumentus gali nuginčyti trys retroreflektoriai, kuriuos Mėnulyje paliko misijos „Apollo 11“ dalyviai. Kiekvienas, turintis specifinę įrangą – teleskopą su lazeriu, – gali pamatyti, kaip lazerio spindulys atsimuša nuo šių prietaisų. Tiesa, jie galėjo būti nuleisti ant Mėnulio paviršiaus žmogui nekeliant ten kojos.

Tačiau šių ir kitų įrodymų pakanka JAV ir SSRS kosminių varžybų dalyviui Aleksejui Leonovui, kuris 1965 metais tapo pirmuoju žmogumi, išėjusiu į atvirą kosmosą, jis šiemet atšventė 75 metų jubiliejų.

„Kalbėti apie tai, kad viskas buvo nufilmuota čia, Žemėje, yra kvaila ir juokinga, – sakė jis Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“. – Jungtinės Valstijos turėjo visas sistemas, kurios stebėjo raketos paleidimą, įsibėgėjimą, skrydžio orbitos korekciją, nusileidimo kapsulės skrydį aplink Mėnulį ir patį nusileidimą. Dažnai minimas argumentas, kad vėliava Mėnulyje plevėsavo, nors taip neturėtų būti. Bet tais laikais buvo naudojama medžiaga su kietu armuotu tinklu, būtent jis ir sukėlė virpėjimo efektą."

Saulius BAKŠYS

Lubiankos ,,žurnalistų''
2012-08-26 11:44:37
kliedesiai. Pvz. Veliava ,,plėvesuoja'' todėl lad į jiršutinę veliavos kraštinę ikištas vielos gabalas ,kitaip juk iš tikro vėliava deišsiskleistų , nuotrokose tai aiškiai matosi ,iet si lubiankos ,,žurnalistų antis skirta chroniams prie lariokų ir yra klasikinis manipuliavimo pavyzdys.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gustav 2012-09-12 12:37:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia versijos lochams, visi fizikai zino,kad amerikieciai neturejo ir iki siolk neturi tokios raketos nesejos, kad nuskrist ir sugrizt iki menulio.
O be to Menulyje nera dregmes, todel menulio dulkese negalejo likti ryskus reljefinis batu pedsakas   ATSAKYTI
Romui 2012-09-12 12:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu siaip tas irasa is tikro kino studijoj parasytas, bet amerikieciai pasiteisino, kad tipo ta juosta buvo apsviesta del radiacijos, tai jie atkure nusileidima. O naikint nebuvo ka nes irasas nepavyko.
Is karto po to pazadejo rusam nemokamu grudu, kad tyletu bent 20 metu
   ATSAKYTI
Anonimas 2012-08-27 15:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
www.youtube.com/watch?v=YfECThb9fF4

Atsakymas į jūsų sąmokslo teorija. Traileris parodo esmę, bet pasiūlyčiau pažiūrėti visa dokumentika.

END OF STORY.   ATSAKYTI
Adolfas 2012-08-29 10:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Tu esi turbūt vienas tų žmonių kuriems pasakysi kokią pikantišką bulvarinę nesamonę - patikėsi. Tie kurie suka tokius opozicinius filmus, rašo knygas ar straipsnius - gauna už tai pinigus, iš žmonių kurie yra menko mentaliteto ir lengvai valdomo proto. Aš galiu pavyzdžiais nuginčyti bet kurį šių ar kitų kvailos propogandos liaupsusų. Tikiu, kad jei būtų XX a. kita istorijos versiją, kuomet net mintelės nebūtų, kad ketinama į mėnulį skristi, paskaitęs internete kokį šunstraipsnį, kad neva užfiksuotos nuotraukos kaip rusai nuskrido -Tu patikėtum, eilinį kartą, nes žmonės linkę tikėti tokiais dalykais.   
tupos konspiracines teorijos 2012-08-26 23:50:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl 1969 metais padarę tokį proveržį, žmonės nuo 1972 metų nebekelia kojos į Žemės palydovą ir iki šiol jame neįsitvirtino?
O, koks svarus argumentas. Turbūt nežinoma, jog i orbita iškelti 0.5kg kainuoja 250,000 doleriu. Tai paskaičiuokite kiek kainuotu ten įkurdinti žmonių baze, menulyje ir juos ten maitinti. Ir kiekviena žiopli nuvežti i menulį , jog jis įsitikintų tos misijos realumu.

„Billas Kaysingas, praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir septintojo dešimtmečio pradžioje dirbęs bendrovėje „Rocketdyne“. Ši bendrovė gamino kosmines raketas „Saturn V“.“

Dirbo bibliotekoj, bet susapnavo jog konstravo raketas.

Kodėl Mėnulyje padarytose nuotraukose nematyti žvaigždžių? Iš kur ant šių nuotraukų atsirado optinių anomalijų? Kodėl kino juosta, kurioje buvo fiksuojamas astronautų nusileidimas ant Žemės palydovo, neištirpo nuo aukštos radiacijos? Kodėl Mėnulio aparato „Eagle“ varikliai nusileidimo vietoje nepaliko jokio kraterio ir nepakėlė dulkių debesies? Ir galiausiai, kodėl Mėnulyje įsmeigta Jungtinių Valstijų vėliava plevėsavo, nors beorėje erdvėje neturėtų taip būti?

Kadangi Bilas turbūt nevieną kartą pabuvojo menulyje, todėl jam tikrasis mėnulio peizažas geriau žinomas. Anot nevykėlio billo zvaigdziu turi būti ir žvelgiant ir iš tarptautinės stoties iliuminatorio. Yra n nuotraukų darytu is TKS kur tų žvaigždžių nematyti. O kodėl tos juostos turėjo ištirpti, jei jos apsaugotame fotoaparate ir tos radiacijos lygis nera toks aukštas apie kuri svaigsta Bilas. Kodėl vertikalaus kilimo lėktuvas parries, sukurtas pakilti nuo pieveles vertikaliai, neišrausia kraterio.? Kodėl plevėsavo, todėl kad ja judino astronautas.
   ATSAKYTI
pirma mintis - 2012-08-26 19:37:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
atsukti i Menuli Hubble teleskopa ir pazieti ar matosi astronautu palikti artefaktai...deja is tokio atstumo jis gali atskirti tik 60m. didumo daiktus (amerikieciai turejo palikti ten max. 9m. dydzio irenginiu).   ATSAKYTI
O 2012-08-26 16:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi nevykėliai bando sumenkinti kitų žygdarbius.   ATSAKYTI
yy 2012-08-26 15:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra daug sąmokslo teorijų apie Amerikos vyriausybės daromą blogį - rugsėjo 11 d. Amerikos vyriausybė pati susprogdino dangoraižius, Mėnulyje Armstrongas niekad nebuvo, Amerikos vyriausybė slepia kontaktus su ateiviais, ateiviai uždraudė lankytis Mėnulyje, dolerio ydingumas ir dar daugybė kitų. Apie tai yra sukurti kino filmai, tuo labai tikima.   ATSAKYTI
kaimietis 2012-08-26 15:08:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
straipsnis šiandien publikuotas, bet jame nė užminos apie tai, kad vakar, sulaukęs 82 m. mirė N. Armstrongas. Tai kaip galima tikėti tuo kas rašoma str..    ATSAKYTI
negirtas vilkas 2012-08-26 13:44:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ne taip, kaip 1,2 girtas ir piktas komentaru autorius, visiskas berete, drisiu suabejoti tikru apsilankymu, o aparatai galejo buti numesti, veliavu ten isvis nera arba jos ismetytos. Visa kita medziaga akivaizdziai filmuota studijoje.   ATSAKYTI
vatas 2012-08-26 13:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal aplamai nieks nera buves tam kosmose,o visos tos misijos visokia kosmine stotis tera holivudo klastote?Manyciau kosmose aplamai ne vieno zmogaus nera buve!!!!Na kas gali tai paneigt?   ATSAKYTI
Romka 2012-08-26 12:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Esu dar kažkur skaitęs, kad buvo ar nebuvo mėnulyje galėjo "matyti" CCCP, nes jie turėjo ten visus fiksuojančius radarus, bet keistai jie atsisakė nuo įvairiausių komentarų, bet kaip tik tuo metu pasirašė su JAV grudų (atrodo) pirkimo sutartis pačiomis mažiausiomis kainomis kokios tada buvo įmanomos, o sutartis, jei neklystu galiojo 20 metų :)    ATSAKYTI
Vilkas 2012-08-26 12:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Normalios žiniasklaidos Lietuvoje nebėra, yra tik bulkvarinė gelktonoji gandosklaida.    ATSAKYTI
Lubiankos ,,žurnalistų'' 2012-08-26 11:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
kliedesiai. Pvz. Veliava ,,plėvesuoja'' todėl lad į jiršutinę veliavos kraštinę ikištas vielos gabalas ,kitaip juk iš tikro vėliava deišsiskleistų , nuotrokose tai aiškiai matosi ,iet si lubiankos ,,žurnalistų antis skirta chroniams prie lariokų ir yra klasikinis manipuliavimo pavyzdys.   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų