REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

14 persileidimų išgyvenusi pora pagaliau sūpuoja stebuklingai gimusį kūdikį. Dirbtinį apvaisinimą jie laimėjo feisbuko konkurse.

14 persileidimų išgyvenusi pora pagaliau sūpuoja stebuklingai gimusį kūdikį. Dirbtinį apvaisinimą jie laimėjo feisbuko konkurse.

REKLAMA

Jo Scollen (47) su vyru Jasonu (49), gyvenantys Ispanijoje, beveik 20 metų bandė susilaukti kūdikio, ir nors moteris visada lengvai pastodavo, visi nėštumai nutrūkdavo dar iki 14 savaitės.

Pora vieną kartą buvo išbandžiusi dirbtinį apvaisinimą 2014 metais. Gydytojai jiems nerekomendavo šios procedūros, todėl visos viltys jau buvo prarastos. Vis dėlto, jiedu nusprendė sudalyvauti vieno žurnalo organizuojamame konkurse, kurio pagrindinis prizas buvo nemokamas dirbtinis apvaisinimas Kipre, rašoma portale „Daily Mail“.

Konkurse dalyvaudami „iš nevilties“, jie jį laimėjo ir dabar džiaugiasi savo naujagime Jessica Rose, gimusia 2019 metų lapkričio mėnesį. Dukrytę jie vadina „savo svajone“, po daugelio metų „žaidimų su emocine mirtimi“.

REKLAMA
REKLAMA

Jo ir Jasonas, abu dirbantys renovatoriais, susipažino bare Vimbldone, 1998 metais, ir po dvejų metų pradėjo bandyti susilaukti kūdikio. 

„Abu mes užaugome sunkiose šeimose ir tai buvo mūsų ryšio dalis – mes abu norėjome šeimos ir turėti daug naminių gyvūnų!“, – pasakoja Jo.

REKLAMA

Jo pirmą kartą pastojo 2000 metais ir tais pačiais metais, po septynių nėštumo savaičių pirmą kartą persileido.

Ji sakė: „Tai buvo siaubinga – visos mūsų ateities viltys sudužo ir mūsų pasaulyje nebeliko nieko. Po to man savaitę teko praleisti ligoninėje. Bet mes abu nesame iš tų, kurie greitai pasiduodančių, esame labai stiprūs, todėl ir vėl atsistoję ant kojų nusprendėme pabandyti dar kartą.“

Gydytojai Didžiojoje Britanijoje moteriai niekaip negalėjo paaiškinti, kodėl ji vieną po kito patiria persileidimus, o kadangi ji pastodavo be jokių problemų, apie dirbtinį apvaisinimą pora nė nebuvo galvojusi. Norėdami pakeisti aplinką ir pailsėti, pora pardavė savo namus ir 2009 metais išsikraustė gyventi į Granadą, Ispaniją.

REKLAMA
REKLAMA

Jo sakė: „Praėjo daugelis metų ir mums taip ir nepavyko, buvo sunku visa tai išgyventi Londono šurmulyje.“

Moteris patyrė 12 persileidimų, ir tada, 2014 metais, nusprendė išbandyti dirbtinį apvaisinimą Ispanijoje – procedūra čia kainavo 2217 eurų.

„Pagalvojome, kad šio varianto dar nesame išbandę, todėl reikėtų pabandyti“, – sakė Jo. 

Persileidimų srityje besispecializuojantis gydytojas iš Anglijos jai patarė, kad tikslus medikamentų vartojimo laikas, reikalingas dirbtinio apvaisinimo procedūrai, gali jai suteikti daugiau vilties. Po dirbtinio apvaisinimo moteris vėl pastojo, bet persileido ir 13 kartą.

„Aš jau buvau bepasiduodanti, – pasakoja Jo. – Kiekvienas nėštumas ir persileidimas buvo vis kitoks, bet trauminis. Daugelyje klinikų mums sakė, kad dirbtinis apvaisinimas nepadės, nes man nėra problemų pastojant, o šis gydymas skirtas būtent tam – aš tiesiog negalėjau išnešioti kūdikio. Kai kurių klinikų specializacija buvo būtent pasikartojantys persileidimai, bet ir ten mums niekas negalėjo padėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pora buvo jau beveik praradusi visas viltis, kai 2018 metų lapkritį vieno žurnalo paskyroje feisbuke rado konkursą, kurio pagrindinis prizas buvo dirbtinio apvaisinimo ciklas Kipre. Konkursas buvo skirtas pirmojo dirbtinio apvaisinimo būdu gimusio kūdikio – Luisos Brown – 40-mečiui paminėti.

„Nevilties akimirką aš tiesiog paspaudžiau mygtuką ir visai apie tai pamiršau, – sako Jo. – Tuo tarpu patyriau 14 persileidimą ir galvojau, kad nebėra jokios prasmės bandyti dar kartą, kai gavau elektroninį laišką, kad laimėjau konkursą.“

Kad įsitikinčiau, turėjau jiems paskambinti – bijojau, kad tai kokia nors apgavystė tarptautiniu mastu. Kai su vyru supratome, kad viskas tikra, jis pasakė, kad iki tol gyvenime daugiausiai buvo laimėjęs traškučių pakelį!“

REKLAMA

Jo ir Jasonas buvo viena iš dešimties konkurse apdovanotų porų – jie mano, kad jų kūdikis buvo pirmasis, gimęs padovanotos procedūros dėka. Dirbtinis apvaisinimas turėjo būti atliekamas klinikoje Kipre.

„Nors pats dirbtinis apvaisinimas buvo nemokamas, mums reikėjo patiems susimokėti už kelionę, o tai nebuvo paprasta, nes gyvename atokioje vietovėje, todėl mums teko keliauti per Stambulą, – sako Jo. – Mūsų skrydžiai buvo kelis kartus atidėti ir mums reikėjo rasti ką nors, kas pasirūpintų mūsų turimais gyvūnais, bet dirbtinio apvaisinimo procedūros laikas buvo griežtai suplanuotas, todėl turėjome atvykti laiku. Dirbtinio apvaisinimo privalumas man buvo tai, kad medikamentai buvo skiriami konkrečiu laiku pagal mano ciklą, o tai galėjo padėti įveikiant kai kurias kliūtis.“

Dėl klaidos pirmasis dirbtinio apvaisinimo ciklas žlugo dar implantacijos stadijoje, bet pora gavo dar vieną ciklą, todėl į Kiprą vėl grįžo 2019 metų vasarį. Tuomet, po keturių savaičių, Jo ir Jasonas Kartachenos mieste Ispanijoje atliktas kraujo tyrimas parodė, kad Jo laukiasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų