Klaipėdietė Greta gimdymą prisimena kaip didžiausią košmarą: kitos apie tai nekalba

Klaipėdoje gyvenančios vizažistės Gretos Misiulės veide nedingsta šypsena. Visai neseniai ji pirmą kartą tapo mama ir ant rankų sūpuoja pirmagimę Milėją. Tačiau dukrytės atėjimas į šį pasaulį nebuvo lengvas. Greta prisimena priešlaikinį gimdymą kaip didžiausią košmarą ir dėkoja likimui, kad dukrytė gimė sveika, o sunkią akimirką šalia buvo mylimas vyras.

10

Savo išgyvenimais ir patirtimi pirmą kartą tapus mama, Greta dalijasi „Instagram“ paskyroje, kurioje jau turi daugiau kaip 28 tūkstančius sekėjų.

Mylimiausia veikla – darbas grožio srityje

Greta jau aštuonerius metus dirba grožio srityje. Savo karjerą ji pradėjo nuo įvairių grožio procedūrų ir, išbandžiusi save, nusprendė pasirinkti širdžiai mieliausias sritis: vizažą, antakių korekcijas ir mokymus.  

„Pavyko pritraukti pakankamai klienčių, kad galėčiau likti tik mylimiausiose srityse. Mokslus baigiau prieš 8 metus, iš karto ir pradėjau darbuotis, bet praėjo gal trys metai, kol ranka įgudo, ištobulėjau ir susirinkau klientus.

Visada žinojau, kad noriu dirbti grožio srityje, tik labiau įsivaizdavau, kad būsiu kosmetologė. Du metus darbavausi su veido procedūromis, tik viskas po to labiau pakrypo į vizažą, bet neapleidžiu minties kažkada grįžti prie kosmetologijos“, – planais dalijasi pašnekovė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Greta Misiulė ir jos šeima

Mokėjo tik dailiai padažyti akis

Greta juokauja, kad būdama 19 metų, temokėjo dailiai padažyti akis blakstienų tušu. Tačiau vedama noro dirbti grožio srityje, ji baigė kursus ir tobulėjo įvairiuose mokymuose.

„Mokyklos laikais stebėdavausi tos srities profesionalėmis, nesuprasdavau, kaip jos sugeba taip idealiai papuošti moteris. Tikrai tam nebuvau gabi, bet, pasirodo, kai labai nori, visko galima išmokti.

Baigiau ne vienus kursus Vilniuje ir Klaipėdoje, lankiau labai daug seminarų ir individualiai mokiausi pas žinomus Lietuvos profesionalus. Šioje srityje tobulėjimui ribų nėra“, – sako vizažistė.

REKLAMA

Visus pykčius išsprendžia, kol nenusileido saulė

Gretos vyras yra profesionalus parašiutininkas ir verslininkas, jo įmonė kuria filmus, organizuoja koncertus ir spektaklius. Pora susipažino naktiniame klube, kuriame abu tuo metu dirbo. Kurį laiką jie buvo kolegos ir geri draugai, tačiau greitai pajuto vienas kitam šiltus jausmus.

Moteris pasakoja iš karto pajutusi, kad Deividas – jos gyvenimo vyras. Todėl neilgai trukus, pora apsigyveno kartu ir skaičiuoja jau devintus laimingų santykių metus.  

Anot Gretos, kad ir kokie gražūs santykiai bebūtų, juose neapsieinama be nesutarimų. Todėl ji neslepia, kad tarp jų su Deividu taip pat kyla pykčių. Tačiau, jos teigimu, svarbiausia išklausyti vienas kitą ir mokėti išspręsti iškilusias problemas.

„Žinot, būna tas kiaulystės dėsnis: tik išgirk savo vyrą ir iškart padaro kokią klaidą, kuri mane supykdo“, – juokiasi Greta. – Negali viskas visada būti kaip pasakose. Kai iškyla nesutarimų, vadovaujuosi savo mamos pasakymu: „Visus pykčius reikia stengtis išspręsti dar saulei nenusileidus.“ Svarbiausia, kad santykiuose abu galėtume jaustis nevaržomi, mylimi ir laimingi, o tokie ir esame“, – džiaugiasi ji.

Atskleidė nėštukės kasdienybę

Savo „Instagram“ paskyroje ji dalijasi ne tik grožio paslaptimis, bet ir motinystės patirtimi. Neseniai šeimą aplankė didelis džiaugsmas – pasaulį išvydo jų pirmagimė Milėja.

Pažvelgus į spalvingas ir džiaugsmo kupinas Gretos „Instagram“ nuotraukas, gali pasirodyti, kad jos nėštumas buvo tarsi rožėmis klotas. Tačiau dukrytės atėjimą į šį pasaulį lydėjo visas pluoštas negalavimų, kuriais Greta pasidalijo ir socialiniame tinkle, taip norėdama padrąsinti ir įkvėpti kitas mamas. Greta sako, kad į viską stengėsi žiūrėti pozityviai, todėl iškilusias bėdas ištverti buvo lengviau.

„Nėštumo metu mane aplankė įvairūs „smagumai“: nėštuminis polipas – tai nepiktybinis auglys ant gimdos kaklelio, dėl kurio kraujavau du mėnesius, negalėjau sportuoti ir užsiimti lytiniais santykiais. Pripažintas gestacinis diabetas, bet, ačiū Dievui, lengviausia jo forma. Nuolatos užkietėję viduriai ir to pasekoje atsiradęs hemarojus.

REKLAMA

Taip pat dubens kaulų skausmas, dėl kurio kartais buvo sunku eiti ir ne kartą suklupau, bakterinė vaginozė, žemas hemoglobinas ir kitos smulkmenos kaip pykinimas pirmą trimestrą, pastovus blauzdų mėšlungis, pigmentinės dėmės ant veido ir baisiai atrodantys bėrimai ant rankų bei kojų.

Tačiau esu laiminga ir paklausta, koks buvo mano nėštumas, atsakau, kad jis buvo malonus ir teikiantis daugiau džiaugsmo nei nemalonumų ir esu dėkinga gyvenimui, kad po metų laukimo gavau šią dovaną“, – pasakoja moteris.

Norėjo, kad gimdyme dalyvautų ir vyras

Greta pasakoja, kad nėštumo metu jautėsi atsipalaidavusi ir jaudinosi tik dėl nežinios, ar gimdyme galės dalyvauti vyras. Ji negaili gražių žodžių Deividui ir džiaugiasi, kad jautrią gyvenimo akimirką galėjo išgyventi kartu su mylimuoju:

„Labai norėjau jo šalia, jo palaikymo, pagalbos ir tiesiog norėjau, kad viską išgyventume kartu. Deividas po gimdymo sakė, kad vyras, kuris nedalyvavo gimdyme, niekada to nesupras. Iki tol jis labai jaudinosi ir dabar, viską prisiminus, šiurpai laksto kūnu, bet tikrai nesigaili ir džiaugiasi, kad galėjo būti kartu.

Jis buvo didžiausias mano palaikymas. Ypač kai teko ligoninėje išbūti visą savaitę. Dabar, atrodo, iš jo jaučiu dar didesnę pagarbą. Ačiū Aukščiausiajam, kad tą akimirką buvome kartu.“

Gimdymas prasidėjo Gretai būnant namuose, tačiau ji atsisakė gimdyti Klaipėdoje ir, nors gydytojai rekomendavo kuo greičiau atsigulti į ligoninę, ji tvirtai nusprendė, kad tą naktį nori važiuoti į Kauną, kur ir buvo išsirinkusi gimdymo namus. Vienas pagrindinių kriterijų, kodėl Greta norėjo gimdyti būtent ten, buvo tai, kad gimdyme galėjo dalyvauti vyras, taip pat jos išsirinktoje vietoje itin skatinamas natūralus gimdymas.  

„Labai daug domėjausi, kur visgi geriausia, tai daugiausia gražių atsiliepimų buvo apie Kauno Krikščioniškuosius gimdymo namus. Labai norėjau pagimdyti natūraliai, be epidūrinės nejautros, o šie gimdymo namai labai skatina natūralumą ir stengiasi, kad gimdyvės savo kūdikius žindytų natūraliai. Kitas svarbus dalykas buvo, kad dėl pandemijos situacijos į gimdymą priimtų vyrą, leistų jam pasilikti po gimdymo, ką tuo metu šie gimdymo namai leido“, – pasakoja moteris.

REKLAMA

Komplikuotas gimdymas

Greta džiaugiasi, kad nėštumas praėjo be didelių nesklandumų, tačiau gimdymą prisimena kaip didžiausią košmarą. Moteris prisimena nesupratusi, kad jai pradėjo po truputį nutekinėti vandenys, nes vis protarpiais pasirodydavo keletas lašų. Tačiau norėdama įsitikinti, kad viskas gerai, Greta nuvyko į ligoninę ir sužinojo, kad jai nutekėjo vandenys, o jos dukrytė jau kurį laiką yra bevandeniame laikotarpyje.

„Viskas truko beveik parą laiko, bevandenis laikas buvo labai ilgas. Prasidėjo infekcija, pakilo temperatūra, neišvengiau epidūrinės nejautros ir daug kitų medikamentų, stangos truko pusantros valandos. 

Mažylę laikė apsivyniojusi virkštelė, jos tonusai buvo labai nukritę. Gimdymą tikrai prisimenu kaip didžiausią košmarą, labai jaudinausi, ar dukrytei viskas bus gerai“, – prisimena moteris.

„Bet kad ir kaip sudėtingai viskas susiklostė, antro gimdymo nebijau ir daugiau vaikučių dar tikrai noriu“, – priduria ji. 

Paklausta, ar žvelgdama į savo patirtį, ji ką nors darytų kitaip, Greta tvirtai atsako „ne“.

„Iš tikrųjų nekeisčiau nieko, tik pasiimčiau daugiau užkandžių į ligoninę, nes į parduotuvę dėl dabartinės situacijos niekas neišleidžia“, – šypsosi ji. – Ir gal paskutines nėštumo dienas leisčiau šiek tiek ramiau, nes aktyviai sportavau baseine iki paskutiniųjų dienų ir, matyt, dėl to kažkur atsirado skylutė. Dėl ko po truputėlį nubėginėjo vandenys, kas ir lėmė priešlaikinį gimdymą“, – sako moteris.

Pataria kuo mažiau jaudintis

Gretos teigimu, pagrindinė nėštukių problema yra ta, kad jos dėl visko per daug jaudinasi ir visą nėštumo laikotarpį gyveną įsitempusios.

„Tai tikrai nepadeda, o tik kenkia visiškai viskam, nepavyksta mėgautis nėštumu. Patarčiau kiek įmanoma atsipalaiduoti, mėgautis, lepinti save ir visur ieškoti ramybės. Labai gerai yra skaityti, domėtis, žiūrėti įvairius video apie nėštumą, gimdymą ir pirmuosius mėnesius, gimus vaikeliui.

REKLAMA

Dauguma sako, kad viskas eisis natūralia eiga. Taip, iš tikrųjų, mamos turi puikią intuiciją, bet žinojimas tave ramina, atsitikus tam tikrai situacijai lengviau nesupanikuoti, nes esi apie tai skaičiusi, žinai, kad taip būna ir tai yra normalu“, – pataria moteris.

Pirmoji dukrytės kelionė

Kalbėdama apie motinystę, Greta spinduliuoja neblėstančiu optimizmu. Ji sako nesibaiminanti iššūkių ir visai neseniai su dukryte jau leidosi į pirmąją kelionę.

„Kadangi iki gimstant vaikeliui skaičiau ir domėjausi, tai neišsigandau standartinių problemų: naujagimio geltos, įvairių bėrimų, pilvo skausmų, pakitusios sauskelnių turinio spalvos ir pan. Na, ir neseniai turėjome pirmąją kelionę kartu į užsienį – keliavome į Graikiją.

Tai tapo mūsų pirmuoju tikru išbandymu – keliavau be vyro, su daug daiktų, Milėja nešyklėje momentais verkė. Stresiuko buvo nemažai. Tačiau puikiai susitvarkiau ir nekantrauju vėl vykti į kelionę“, – šypsosi Greta.


Rašyti komentarą...
A
Aha nu jo
2020-12-05 14:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinu mama, tai dar nebuvo baisus gimdymas. Buna baisesniu ir skausmingesniu, ir tragiskesniu. Taigi, mamyte, viskas gerai
Atsakyti
-7

E
Evelina
2020-12-06 13:14:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kokia čia turi būti gėda ? Tai yra natūralus dalykas ir normaliuose santykiuose manau kiekvienam 2 mėnesiai yra didelis laikotarpis, tokia situacija, kad reikia palaukti pakentėti, bet kodėl ji turi gėdytis apie tai kalbėti?
Atsakyti
-6

Žiauru.
2020-12-06 13:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu komentarai debiliski kaip ir komentatoriai, ko skaitot jei neįdomu. Atbuke humanoidai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų