Rastas vertingiausias pasaulio eksponatas, tačiau perkirptas pusiau

Honkongo pareigūnai pranešė radę milijonais dolerių vertinamą pavogtą Mao Zedongo poezijos rankraštį, tačiau jis buvo perkirptas pusiau.

(nuotr. Scanpix)

Pasak pareigūnų, vogtą popieriaus ritinėlį turėjęs asmuo atidavė jį perkirpti, nusprendęs, kad originalą „eksponuoti per daug sunku“.

Kaligrafiška rašysena užrašytas poezijos rankraštis, vertinamas 300 mln. JAV dolerių (255 mln. eurų), buvo vertingiausias eksponatas, praėjusį mėnesį pavogtas iš kinų kolekcininko Fu Chunxiao buto Honkonge.

Trečiadienį policija pranešė suradusi Mao Zedongo rankraštį ir dar dvi pavogtas bronzines monetas. Tačiau rankraštis labai nukentėjo.

„Kažkas pareiškė, kad (ritinėlį) eksponuoti yra per daug sunku, nes jis yra per daug ilgas, todėl jis buvo padalytas pusiau“, – sakė vyresnysis policijos inspektorius Tony Ho žurnalistams.

Pasak pareigūnų, dėl įtariamo vogtų daiktų laikymo suimtas vienas asmuo, dar vienas asmuo suimtas dėl įtariamos vagystės, o trečias – dėl bendradarbiavimo vykdant nusikaltimą.

Vagystė, per kurią buvo išneštas rankraštis, buvo neįtikėtinai įžūli.

Vagys Fu Chunxiao butą apiplėšė patekę į 16 aukštų gyvenamąjį pastatą, išlaužę geležinius vartus ir medines duris, anksčiau skelbė policija. 

Trečiadienį tyrėjai nurodė, kad kreipimasis į visuomenę suteikti kokios nors informacijos apie šią vagystę padėjo surasti taksi vairuotoją, padėjusį identifikuoti pagrindinius įtariamuosius ir jų buvimo vietą.

Policijos pareigūnai įsitikinę, kad jiems pavyko nustatyti ir kitus du apiplėšime dalyvavusius vagis, nors jie iki šiol yra laisvėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų