REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Kinijai šalies įkūrimo metinių proga sulaukė politikų dėmesio. Prezidentas viešai kritikuojamas už tai, kad, sveikindamas Kiniją, sakė besitikintis su valstybe kurti santykius, pagrįstus pagarba žmogaus teisėms ir demokratinėms vertybėms.

Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Kinijai šalies įkūrimo metinių proga sulaukė politikų dėmesio. Prezidentas viešai kritikuojamas už tai, kad, sveikindamas Kiniją, sakė besitikintis su valstybe kurti santykius, pagrįstus pagarba žmogaus teisėms ir demokratinėms vertybėms.

REKLAMA

Ketvirtadienį oficialioje G. Nausėdos tviterio paskyroje pasirodė Kinijai skirtas sveikinimas anglų kalba. Jame rašoma: „Nuoširdūs sveikinimai Kinijos Liaudies Respublikai 71-ųjų įkūrimo metinių proga. Linkime gerovės Kinijos žmonėms, tikimės abipusiai naudingų santykių, pagrįstų abipuse pagarba žmogaus teisėms ir demokratinėms vertybėms“.

Analogišką sveikinimą prezidentūra ketvirtadienio rytą lietuvių kalba išplatino viešai. 

„Savo sveikinime Prezidentas pabrėžė, kad kitais metais sukanka 30 metų nuo Lietuvos Respublikos ir Kinijos Liaudies Respublikos diplomatinių santykių užmezgimo, ir išreiškė lūkestį, kad valstybių dvišalis dialogas ir bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose bus plėtojami remiantis abipuse pagarba ir demokratinėmis vertybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovas palinkėjo skatinti abipusiškai naudingus ir lygiaverčius politinius, ekonominius, prekybinius, kultūrinius santykius ir žmonių tarpusavio ryšius“, – rašoma prezidentūros pranešime.

REKLAMA

Pasipiktino prezidento sveikinimu

Perrinkimo siekiantis Seimo narys Mantas Adomėnas savo „Facebook“ paskyroje pašiepė prezidento sveikinimą, išplatintą tviteryje, tvirtindamas, kad sveikinime skambantys žodžiai apie demokratiją ir žmogaus teises, yra įžeidimas nuo Kinijos režimo nukentėjusiems žmonėms.

„Ne, nu virš visko.“Respect for #HumanRights & democratic values“, indeed (liet. Tikrai pagarba žmogaus teisėms ir demokratinėms vertybėms – aut. past.). Milijonas uigūrų koncentracijos stovyklose ploja atsistoję.

Taip pat visi tie išžudyti, toliau naikinami tibetiečiai, įkalinti ir išvežti kažkur į Kinijos gilumą demokratiniai Honkongo aktyvistai, persekiojami ir kalinami tikintieji. Tai įžeidimas jiems visiems – ir laisvojo pasaulio vertybėms. Take down your tweet, Mr. President! (liet. Ištrinkite savo tvytą, pone prezidente – aut. past.).

REKLAMA
REKLAMA

Neigiamai į prezidento sveikinimą sureagavo ir Seimo rinkimuose kandidatuojantis buvęs Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje Matas Maldeikis.

„Sunku suprasti – ar tai nesiorientavimas politinėje realybėje, ar pozicija. Abiem atvejais tai Lietuvos pralaimėjimas“, – feisbuke rašė M. Maldeikis.

Portalas tv3.lt primena, kad dar pernai JAV apkaltino Kiniją koncentracijos stovyklose laikant daugiau nei milijoną musulmonų. JAV gynybos departamento Azijos politikos skyriaus vadovas Randalas Šriveris tuomet teigė, kad „Komunistų partija naudoja saugumo pajėgas masiniam kinų musulmonų įkalinimui koncentracijos stovyklose“.

Kiek anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo viešai kalbėjo apie perauklėjimo stovyklas, primenančias ketvirtąjį dešimtmetį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pekinas minėtas įstaigas oficialiai vadina profesinio mokymo centrais, kurių tikslas yra sumažinti islamo ekstremizmo grėsmę. Čia laikomi uigūrai, kurių ypač daug gyvena Sindziango provincijoje.

Kinija sustiprino represinę politiką prieš uigūrus po to, kai 2009 m. per etniniu pagrindu kilusias riaušes žuvo šimtai žmonių, o po jų įvairiose šalies dalyse kilo išpuoliai, dėl kurių taip pat kaltinti uigūrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų