Sveikatos ministerija: po protestų Baltarusijos ligoninėse gydomi per 200 nukentėjusiųjų

Daugiau kaip 200 žmonių, nukentėjusių per protesto akcijas Baltarusijoje po prezidento rinkimų, yra gydomi šalies ligoninėse, antradienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Baltarusijos nakties įvykiai nuotraukų galerijoje (nuotr. SCANPIX)
123

„Šiuo metu respublikos stacionaruose gydomi kiek daugiau nei 200 žmonių“, – nurodė ministerija.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

Jie gydomi „dėl minkštųjų audinių traumų, galūnių traumų. Keli žmonės paguldyti į ligoninę dėl galvos traumų, taip pat krūtinės ir pilvo sužalojimų. Dažniausiai tai – lengvi sužalojimai“, priduriama pranešime.

„Kai kuriuos pacientus reikėjo operuoti. Jų būklė stabili“, – teigiama jame.

Ministerija nurodė, kad vienas žmogus žuvo, bet nepatikslino jo mirties priežasties.

„Visiems piliečiams, nukentėjusiems per nesankcionuotas gatvės akcijas, suteikta pilna būtinoji medicinos pagalba“, – sakoma ministerijos pranešime.

Minske ir kituose Baltarusijos miestuose dvi pastarąsias naktis iš eilės vyko protesto akcijos dėl kontroversiškų prezidento rinkimų, per kuriuos, Aliaksandrui Lukašenkai lojalios Centrinės rinkimų komisijos tvirtinimu, jis triuškinama persvara buvo perrinktas dar vienai kadencijai, o opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja esą liko antra su 10 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad pirmąją protestų naktį šalies miestuose buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, o antrąją – per 2 tūkst. asmenų.

Milicija prieš protestuotojus naudojo gumines kulkas, kurtinamąsias granatas ir ašarines dujas, bet demonstrantai atsakė akmenimis ir pirotechniniais užtaisais, taip pat statė barikadas, pranešė žurnalistai, protestuotojai ir įvykių liudininkai.

„Vienas iš protestuotojų mėgino nusviesti nenustatytą sprogstamąjį užtaisą į teisėsaugos pareigūnus. Jis sprogo jo rankoje“, – savo ruožtu pranešė Vidaus reikalų ministerija ir pridūrė, kad tas asmuo mirė nuo sužeidimų. Incidentas įvyko pirmadienį apie 23 val., skelbia pareigūnai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų