PSO apie koronaviruso plitimą: yra žalių vilties daigų

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paragino neprarasti vilties laimėti kovą prieš koronaviruso pandemiją, nepaisant skausmo ir kančių, užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičiui artėjant atitinkamai prie 20 mln. ir 750 tūkstančių.

Koronavirusas (nuotr. Scanpix)

Nors abu rodikliai turėtų būti užregistruoti artimiausiomis dienomis, PSO pabrėžė, kad niekada ne per vėlu imtis veiksmų planetą apėmusiai COVID-19 krizei išspręsti.

„Šią savaitę pasieksime 20 mln. užregistruotų COVID-19 atvejų ir 750 tūkst. mirčių“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Už šios statistikos slypi labai daug skausmo ir kančios. Kiekviena prarasta gyvybė yra svarbi. Žinau, kad daugelis iš jūsų sielvartauja ir kad tai yra sunki akimirka pasauliui“, – kalbėjo jis.

„Tačiau noriu duoti aiškiai suprasti: esama žalių vilties daigų... niekada nėra per vėlu įveikti protrūkį“, – sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

PSO vadovas kaip pavyzdį įvardijo šalis, kurioms pavyko sėkmingai suvaldyti koronaviruso plitimą: Naująją Zelandiją ir Ruandą.

Jis taip pat sveikino Britanijos ir Prancūzijos sprendimą skubiai imtis priemonių naujiems protrūkiams suvaldyti, tokių kaip karantino įvedimas aplink židinius šiaurės Anglijoje ir reikalavimas dėvėti kaukes Paryžiaus judriose viešosiose erdvėse.

„Mano žinia yra visiškai aiški: tramdykime, tramdykime, tramdykime virusą“, – pareiškė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Jei veiksmingai sutramdysime virusą, galėsime saugiai atverti visuomenes“, – pridūrė jis.


Rašyti komentarą...
Š..
2020-08-11 22:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur kišat savo šlamštą
Atsakyti
0

R
Ryta
2020-08-11 21:55:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Testų nedaro ir nustato naujus atvejus, tik jau užtenka pažiūrėt ir žino todėl Trampas ir nutraukė finansavimą, tai PSOamerikona uzkniso o Prancūzijo liaudis valdžia uzdusino ba dakase su savo kaukem
Atsakyti
-1

L
Lietuve
2020-08-12 19:39:12
Pranešti apie netinkamą komentarą

Savo gimtoje salyja kiek zmoniu ismarino apie plintancias pavojingas ligas 3 kartus nutilejes. Ir po to PSO vadovu patapo. Dabar pasaulis pagal jo nurodimus gyvenam. Kaip tai imanoma?? Delfi pasiknaisiokite jo praeitiyje. Iseitu geras straipsnis. Tai butu idomiau nei jusu nesamones su kaukemis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų