Kinijoje – maro atvejis: Rusija griebiasi saugumo veiksmų

Rusijos tarnybos perspėjo su Mongolija besiribojančių regionų gyventojus nemedžioti švilpikų, bet pabrėžė, kad kaimyninėje šalyje aptikus buboninio maro židinį nėra pavojaus, kad ši pavojinga liga išplis kitapus sienos.

Kinija (nuotr. SCANPIX)

Rusijos sveikatos apsaugos tarnybos šį raginimą kalnuotų Tuvos ir Altajaus regionų gyventojams paskelbė po to, kai praeitą savaitę Mongolijoje buvo patvirtinti du užsikrėtimo buboniniu maru atvejai. Abu pacientai yra broliai, valgę sumedžioto švilpiko mėsos.

Antradienį Pasaulio sveikatos organizacija (PSP) pranešė taip pat stebinti vieną buboninio maro atvejį Kinijoje, apie kurį pranešė Pekino tarnybos.

Tuvos respublikos tarnybų pranešime gyventojai raginami būti budrūs ir „susilaikyti nuo švilpikų medžioklės, taip pat nevalgyti švilpikų mėsos“.

Altajaus krašte, taip pat besiribojančiame su Mongolija, pareigūnai dalijo vietos gyventojams skrajutes, kuriomis perspėjama apie potencialią grėsmę, pirmadienį pranešė valstybinis laikraštis „Rossijskaja gazeta“.

Ypač atidžiai stebima padėtis Altajaus Koš Agačo rajone. Šis rajonas nuo praeito amžiaus 6-ojo dešimtmečio žinomas kaip maro gamtinis židinys, o švilpikų medžioklė jame oficialiai draudžiama.

REKLAMA

Iki medžioklės sezono pradžios Altajaus krašte nuo maro buvo paskiepyta 18 tūkst. žmonių, iš jų 16,5 tūkst. – Koš Agačo rajone.

Buboninis maras yra labai užkrečiamas. Nuo gyvūnų žmonėms jį paprastai perneša užsikrėtusios blusos; taip pat galima per kontaktą su sergančiais gyvūnais, įskaitant švilpikus.

Vis tik Rusijos vartotojų teisių agentūra „Rospotrebnadzor“ pažymėjo, kad nors imtasi prevencinių priemonių, mažai tikėtina, kad maras smarkiai išplistų, net jeigu šalyje pasitaikytų pavienių užsikrėtimo atvejų, nes nuo šios ligos sukurta vakcina ir turima vaistų.

„Pavojaus, kad buboninis maras išplis Rusijoje, nėra“, – sakoma per feisbuką paskelbtame agentūros pranešime.


Rašyti komentarą...
M
Milena
2020-07-07 22:10:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie bukapročiai vistiek nesiramina, ir toliau ėda visą š iš eilės...:(
Atsakyti
0

T
Tau
2020-07-07 22:10:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naikinti ta Kinija kad ten per išsigimėlių šalis
Atsakyti
0

O
Ona
2020-07-08 18:43:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada pagaliau tie prakeikti išgamos kinai nustos bile ką ryti! Šlykštynės.!Niekur jų neleist. Ir jų skudurus ir visus česnakus ant šūdo užaugintus neleist platinti su visomis ligomis.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų