Japoniją plauna potvyniai, Amerikoje dėl stichijos – tragiškai pasibaigusi vaiko gimtadienio šventė

Japonijoje dešimtys tūkstančių gelbėtojų toliau tarp potvynių ir nuošliaužų suniokotų namų nuolaužų ieško išgyvenusiųjų. Baiminamasi, kad stiprios liūtys ir dėl to kilę potvyniai pasiglemžė mažiausiai 41 žmogaus gyvybę. Stichija siaučia ir kaimyninėje Kinijoje, o tuo metu Amerikoje, Pasadinos mieste, per audrą ant garažo nukritęs medis sužeidė 19 vaiko gimtadienio šventės dalyvių.

Tai vaizdai iš pietinės Japonijos salos Kiūšiū, kur kone po vandeniu atsidūrė dvi salos prefektūros, kai dėl smarkių liūčių čia kilo rekordiniai potvyniai. Čia dirba kone 40 tūkstančių gelbėtojų, kurie ieško išgyvenusiųjų tarp potvynių suniokotų namų nuolaužų. Gelbėtojams pavyko išgelbėti kone 800 žmonių, tačiau aukų skaičius auga toliau – įtariama, kad žuvo mažiausiai 41 žmogus, 13 vis dar dingę be žinios. Neatmetama, kad žuvusiųjų gali būti ir daugiau. Negana to, čia iškilo ir naujų potvynių pavojus, nes smarkios liūtys saloje turėtų tęstis iki antradienio.

„Nėra nieko svarbiau už žmogaus gyvybę. Prašau ieškokite dingusiųjų ir padėkite įkalintiems žmonėms. Šiuo metu teritorijoje dirba ir dingusiųjų ieško daugiau nei 40 tūkstančių gelbėtojų“, – sakė Japonijos premjeras Shinzo Abe

Tuo metu smarkios liūtys kilo ir Kinijoje. Tai vaizdas iš Uhano miesto – dėl smarkių liūčių užlietos parduotuvės, o antrame aukšte gyvenančius žmones gelbėtojams teko evakuoti. Iš čia išgelbėti 22 žmonės. Smarkios liūtys praūžė ir kituose Kinijose miestuose. Dalis gatvių ir kelių tapo neišvažiuojami, todėl keliose provincijose sutriko susisiekimas.

O stipri, bet labai trumpa audra praūžė ir Amerikos Merilando valstijos Pasadinos mieste. Šie vaizdai iš vaiko gimtadienio šventės, kur nuo netikėtai kilusios audros garaže slėpėsi 19 žmonių – 17 suaugusiųjų ir du vaikai. Tik, deja, ant garažo užvirto didžiulis medis. Gelbėtojams teko traukti šešis tarp nuolaužų įstrigusius žmones – visų jų būklė sunki, bet pavojus gyvybei negresia. Likę trylika žmonių atsipirko smulkiais sužalojimais. Kokia yra šventėje dalyvavusių vaikų būklė – nepranešama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų