Monstras multimilijonierius Epsteinas: kaltinimai pedofilija, įtakingi draugai ir mirtis kalėjime

Milžiniški pinigai, nusikaltimai, įtakingi draugai ir įtartina mirtis. Jeffrey Epsteino istorija pernai pasiekė tokį mastą, kad kada nors apie ją Holivude tikrai bus sukurta įtempto siužeto juosta. 

Multimilijonierius Epsteinas: kaltinimai pedofilija, įtakingi draugai ir mirtis kalėjime (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Amerikiečių multimilijonierius (kai kurių šaltinių teigimu – milijardierius) J. Epsteinas 2019-ųjų rugpjūčio 10-ąją buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje Niujorke, taip ir nesulaukęs bylos, kurioje jis kaltinamas seksualiai išnaudojęs nepilnametes, pabaigos.

„Aiški savižudybė“, – tvirtina teisėsauga. Ši versija kol kas vis dar lieka pagrindine, tačiau su ja sutinka toli gražu ne visi. Priežastis? Paties J. Epsteino asmenybė. 

Kas toks buvo J. Epsteinas?

JAV finansininkas ir filantropas Jeffrey Epsteinas gimė 1953-iaisiais Brukline. Tėvas – sodininkas, o mama dirbo mokykloje ir prižiūrėjo vaikus.

Matematikas pradėjo dirbti dar studijų metais, kuomet Daltono mokykloje jis dėstė matematinę analizę ir fiziką. 

Vėliau prasidėjo sėkminga karjera „Bear Stearns“ investiciniame banke. 1981-aisiais J. Epsteinas įkūrė savo konsultacijų bendrovę „International Assets Group Inc.“, kuri teikė pagalbą klientams, susidūrusiems su finansiniu plėšikavimu. Tiesa, pats J. Epsteinas vėliau pasakojo, kad ir pats nevengė konsultuoti įmones panašiais klausimais. 

1987-aisiais jis konsultavo „Tower Financial Corporation“, kuri dar po 5 metų išgarsėjo kaip viena iš didžiausio masto finansinių piramidžių per visą JAV istoriją.

Multimilijonierius Epsteinas: kaltinimai pedofilija, įtakingi draugai ir mirtis kalėjime

J. Epsteino ši byla niekaip nepaveikė – finansininkas spėjo pasitraukti iš jos veiklos dar prieš griūtį ir tyrimo pradžią. 

REKLAMA

1987-aisiais J. Epsteinas įkūrė savo finansų konsultavimo bendrovę „J. Epstein & Co“, kuri užsiėmė tik tų klientų reikalais, kurių turtas buvo vertinamas ne mažiau nei 1 mlrd. dolerių, rašoma BBC.

„Epsteino bylos“ pradžia

2005-aisiais viena moteris JAV policijai pranešė, kad jos 14-metė įdukra buvo atvežta į J. Epsteino namus. Ten jai tariamai sumokėjo 300 dolerių tam, kad ji nusirengtų ir padarytų vyrui masažą.

Policija pradėjo tyrimą, kuris tęsėsi beveik metus. J. Epsteino namuose buvo atlikta krata, o policija pareiškė, kad vyras mokėjo kelioms merginoms už tai, kad šios atliktų „seksualinius veiksmus“ su juo. 

Policijos aptikti įkalčiai rodė, kad kai kurios iš jų galėjo būti jaunesnės nei 18 metų.

Maža to, namuose buvo aptiktos slaptos kameros ir daug merginų nuotraukų. JAV žiniasklaida skelbė, kad kameros galėjo būti įrengtos su tikslu vėliau šantažuoti žymius žmones, kurie atvykdavo „pramogauti su nepilnametėmis“. 

FTB apklausė 36 merginas, kurių kaltinimai J. Epsteinui iš dalies sutapo. 2006-aisiais  policija pasiūlė pateikti kaltinimus finansų magnatui dėl keturių nusikalstamų veikų, tuomet kaltinamasis sutiko tartis su teisėsauga.

Multimilijonierius Epsteinas: kaltinimai pedofilija, įtakingi draugai ir mirtis kalėjime

Prokuroras pasiūlė mainais į visus federalinius kaltinimus prisipažinti dėl suteneriavimo ir kompensacijų kelioms dešimtims merginų išmokėjimo. 

2008-ųjų sandoris J. Epsteinui padėjo išvengti įkalinimo iki gyvos galvos, vietoje to jis kalėjime išbuvo vos 13 mėnesių. Tačiau ir šis įkalinimas buvo sąlyginis – jam šešias dienas per savaitę buvo leidžiama net iki 12 valandų per parą vykti į darbą. 

REKLAMA

Šis sandoris sukėlė milžinišką proceso dalyvių nepasitenkinimą. Nenuostabu, nes apie tokio susitarimo egzistavimą jie sužinojo jau po jo pasirašymo. Todėl 2019-ųjų vasarį jis buvo pripažintas negaliojančiu, o jį palaiminęs prokuroras, tuomet užėmęs JAV prekybos ministro postą, buvo priverstas atsistatydinti.

Kas vyko toliau?

Nauja istorija prasidėjo 2018-ųjų pabaigoje po „Miami Herald“ atlikto tyrimo. Žurnalistai išanalizavo tūkstančius teismo dokumentų puslapių ir identifikavo daugiau nei 80 nukentėjusių moterų, tvirtinusių, kad tapo J. Epsteino aukomis. 

2019-ųjų liepą finansininkas vėl buvo sulaikytas dėl prekybos moterimis. J. Epsteinui grėsė 45 metai kalėjimo, o tai 66-erių vyrui buvo tolygu mirties nuosprendžiui. Pats jis kaltės nepripažino ir laukė teismo, kuris turėjo prasidėti 2020-ųjų pradžioje. Tačiau nesulaukė. 

J. Epsteinas buvo patiktas miręs ypatingai saugomoje kalėjimo dalyje. Jis ten buvo apgyvendintas, nes jau anksčiau bandė nusižudyti.

J. Epsteinas privalėjo būti tikrinamas kas 30 minučių. Tačiau tą dieną atsirado daug sutapimų, kurie nulėmė tragišką lemtį: prieš pat jo mirtį iš kameros buvo dėl neaiškių priežasčių iškeldintas kitas kalinys; J. Epsteino niekas netikrino kelias valandas; savižudybės naktį vienas iš apsaugos darbuotojų buvo ne oficialus pareigūnas, o paprastas pataisos namų darbuotojas. 

Visa tai paskatino konspiracijos teorijų atsiradimą, ypač suvokiant, kad J. Epsteinas galėjo žinoti daug turtingų ir įtakingų žmonių paslapčių. Žinomas finansininkas pažinojo ne tik įvairūs turčiai, bet ir režisierius Woody Allenas, Didžiosios Britanijos princas Andrew, buvęs šios šalies premjeras Tony Blairas, JAV prezidentai D. Trumpas ir B. Clintonas. 

REKLAMA

Teisėsaugos atstovai tvirtina, kad ši byla dar toli gražu nėra baigta. Tai galimai liudija  ir faktas, kad šią savaitę buvo sulaikyta viena svarbiausių įtariamųjų, J. Epsteino draugė ir patikėtinė G. Maxwell.

Neseniai buvo paskelbtas visuomenę šokiravusio tyrimo rezultatas: Vokietijos pedagogikos profesorius Helmutas Kentleris 30 metų vykdė „eksperimentą“, kurio metu pedofilams buvo leidžiama įsivaikinti benamius vaikus.


Rašyti komentarą...
G
Gal but
2020-07-04 11:57:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus grazu, jei prakalbes Maksvel - Epsteino "drauge". Juk ten pastoviai lankydavosi Clintonai, Obama, Madona, princas Endriu. Trampas saloje nesilanke. Jie su Epsteinu buvo pazistami jaunysteje, kada zenge pirmuosius zingsnius karjeroje.
Tai Maksvel irgi uzkris kokia plyta ant galvos, vaiksciojant kalejimo kieme.
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-10-18 11:08:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki prabudę iš letargo miego!!! Žmonės šiuos įvykius seka jau pusmetį, o šitie tik dabar atsibudo!!! Tai parašykit ir apie mafijozą Gebreisusą, kuris yra žudikas ir kuriam pakluso mūsų " uolūs " seimo nariai, taip pat apie Geico planus sumažinti žmonių populiaciją per plandemiją ir vakcinavimą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų