Trumpas atleido savo patarėją, tačiau šis teigia kitaip

Donaldas Trumpas atleido jau trečią savo patarėją nacionalinio saugumo klausimais – Johną Boltoną. Prezidentas pareiškė nebegalintis su juo dirbti dėl labai didelių nesutarimų daugeliu klausimų. Tiesa, pats J. Boltonas principingai tvirtina, kad atleistas nebuvo, o atsistatydino pats.

Amerikiečiams minint 18-ąsias Rugsėjo 11-osios metines, postą palieka prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas. Nors vienas įtakingiausių asmenų Baltuosiuose rūmuose tvirtina, kad atsistatydinti pasisiūlė pats, D. Trumpas sako pirmiau informavęs J. Boltoną, kad jo paslaugos Baltiesiems Rūmams nebereikalingos.

Vos penkis mėnesius šiame poste išbuvęs J. Boltonas aktyviai rėmė karą Irake, nors D. Trumpas jį vadino didžiausia klaida šalies istorijoje. Nesutarė jie ir dėl Šiaurės Korėjos bei Rusijos. J. Boltonas priešinosi D. Trumpo suartėjimui su šiomis šiomis šalimis. Žibalo į ir taip rusenančią ugnį šliūkštelėjo ir priešingos nuomonės dėl amerikiečių politikos Afganistano ir Irano klausimais. J. Boltonas – jau trečiasis D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

„Tegul prezidentas kalba apie priežastis, dėl kurių jis priėmė šį sprendimą. Bet norėčiau pasakyti, kad prezidentas turi teisę į norimą personalą. Tai asmuo, kuris yra tiesiogiai pavaldus prezidentui ir dirba Jungtinėms Valstijoms. Tad prezidentas turi juo pasitikėti ir vertinti“, – sako JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo. 

Į Kremliui nepalankaus J. Boltono nušalinimą sureagavo ir Rusija. Tiesa, V. Putino atstovai pareiškė nesitikintys, kad Amerikos ir Rusijos santykiai pagerės. Mat pastaruoju metu atsirado dar daugiau įtampos po to, kai pasklido informacija, kad Amerikos agentai išvežė iš Rusijos Kremliuje dirbusį šnipą neva patvirtinusį Vladimiro Putino vaidmenį kišantis į 2016 metų Jungtinių valstijų prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo D. Trumpas.

Žiniasklaidoje cituojamas Amerikos žvalgybos atstovas, kurio teigimu informatorius prieš dvejus metus buvo išvežtas iš Rusijos dėl nuogąstavimų, kad jis gali būti demaskuotas. Dėl to Vašingtonas esą neteko labai svarbios galimybės gauti informacijos apie V. Putino darbą ir mąstyseną. Tačiau Mike’as Pompeo tvirtina, kad šie pranešimai nėra tikslūs ir net gali kelti pavojų žmonių gyvybėms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų