CNN: JAV teko evakuoti iš Kremliaus „slaptą ir labai svarbų agentą“

2017-aisiais slaptos operacijos metu JAV sėkmingai iš Rusijos išsivežė vieną iš savo „aukščiausio lygio agentų“ Rusijos valdžioje, skelbia CNN, remiantis šaltiniais Baltuosiuose Rūmuose. Pentagonas neigia šią informaciją ir tvirtina, kad ji „kelia grėsmę kitiems agentams“.

CNN: JAV teko evakuoti iš Kremliaus „slaptą ir labai svarbų agentą“ (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Anot naujienų agentūros, sprendimas skubiai evakuoti savo agentą buvo priimtas 2017-aisiais, netrukus po Rusijos ir JAV atstovų susitikimo gegužę. Tuomet D. Trumpas aptarinėjo itin slaptą informaciją su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir tuometiniu Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku.

Svarbaus agento evakuacijos ir jo vykdytos misijos nutraukimo teko „iš dalies“ imtis dėl žvalgybos abejonių D. Trumpo aplinkos gebėjimais valdyti slaptą informaciją, tvirtinama CNN.

Taip pat teigiama, kad šis amerikiečių žvalgybos vadovų sprendimas buvo priimtas po to, kai paaiškėjo, kad Donaldas Trumpas ne sykį dalinosi su Rusijos atstovais įslaptinta informacija. Žvalgyba sunerimo, kad tai gali rusams padėti nustatyti jų agentą ir suduoti netikėtą smūgį visai misijai.

Tuometinis CŽA direktorius buvo Mike’as Pompeo. CNN šaltinių teigimu, bendraudamas su Baltųjų rūmų administracija jis išsakė abejones dėl būtinybės aptarinėti tokia apimtimi duomenis, kurie buvo gauti iš šaltinio Maskvoje.

CŽA atstovė Brittany Bramell televizijai paskelbė, kad visi šie duomenys „neatitinka tikrovės“. Mike’o Pompeo atstovai atsisakė komentuoti situaciją.

Baltųjų rūmų atstovai pareiškė, kad CNN parengtas reportažas „neatitinka tikrovės ir gali sukelti grėsmę žmonių gyvybėms“.

Rusijos leidinys „Kommersant“ paprašė pakomentuoti pasirodžiusią informaciją vieno aukštas pareigas užimančio Užsienio reikalų ministerijos darbuotojo:

REKLAMA

„Sunku komentuoti dalį, kuri susijusi su „labai svarbiu agentu“. Čia tegul CŽA patvirtina arba paneigia. Štai, kas liečia Lavrovo ir Trumpo susitikimą, tai tokios nesąmonės CNN dar nebuvo išsigalvoję. Tai yra visiška paranoja“, – cituojamas rusų valdininkas.

Ekspertai paskaičiavo, kad Rusijos ekonomikos vystymosi rodikliai šiuo metu siekia 1998-ųjų lygį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų