Mįslingas kosminis lėktuvas Žemės orbitoje sukasi jau 723 dieną

JAV karinių oro pajėgų kosminis lėktuvas X-37B prieš kelias dienas pagerino Žemės orbitoje buvimo rekordą. Tačiau niekas dorai negali paaiškinti, ką bepilotis orlaivis ten veikia ir kuomet yra žadama jį grąžinti į Žemę. Visa informacija apie X-37B misiją yra griežtai saugoma po slaptumo žyma.

Mįslingas kosminis įrenginys Žemės orbitoje sukasi jau 721 dieną: niekas nežino, kam jis skirtas (nuotr. SCANPIX)

X-37B, dar vadinamas OTV-5, šios savaitės pradžioje pagerino buvimo Žemės orbitoje rekordą, kuris priklausė jo pirmtakui – orlaiviui OTV-4.

Mįslingas kosminis įrenginys Žemės orbitoje sukasi jau 721 dieną: niekas nežino, kam jis skirtas (nuotr. SCANPIX)

Viskas, kas yra žiniasklaidai žinoma apie šią misiją, yra trumpas aprašymas JAV karinių oro pajėgų tinklapyje, rašoma „Gizmodo“: X-37B orbitos bandomasis skraidymo aparatas, arba OTV (angl. Orbital test vehicle) yra eksperimentinė JAV karinių oro pajėgų programa, skirta išbandyti patikimą, daugkartinę, bepilotę kosmoso įrangą. Ji turi dvi pagrindines misijas: išbandyti Amerikos ateities kosmoso programų įrangą ir pačių galimų į Žemę sugrąžinti ir ištirti eksperimentų valdymas.

Karinės oro pajėgos taip pat tvirtina, kad šis aparatas gali „sugrąžinti eksperimentus į Žemę“, tačiau niekas negali pasakyti, kokio pobūdžio yra šie tyrimai. s X-37B yra pirmasis yra pirmasis NASA kosmoso aparatas nuo „Shuttle Orbiter“ laikų su galimybe grąžinti misijos metu surinktą informaciją į Žemę. Šio aparato išskirtinumas – kosmose jis gali būti daug ilgesnį laikotarpį.

„Gizmodo“ rašoma, kad tokių programų metu yra tikrinami navigacijos ir kontrolės, apsaugos nuo temperatūros sistemos, kiti fiziniai kosminio aparato poveikio rodikliai.

REKLAMA

Ką konkrečiai veikia X-37B? Niekas nežino. Tačiau, žinant kokia įtampa dėl įvairių politinių ir egzistencinių problemų tvyro Žemėje – yra vilčių, kad JAV kariuomenė kuria kokį nors žmonijos išgelbėjimo planą.

Savo pareiškimuose Pentagono atstovai griežtai neigia, kad šis aparatas gali būti susijęs su karyba kosmose, tačiau pripažino, kad vienas iš jo pagrindinių tikslų yra „pagalbinė misija antžeminėms pajėgoms“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų