Metus kaltinimus dėl vartotojų duomenų rinkimo – „FaceApp“ pasiteisinimai

Pasaulio dėmesio ir įtarimų sulaukusi sendinanti rusų programėlė „FaceApp“ – teisinasi ir bando raminti milijonus savo vartotojų. Esą nuotraukų ir kitų asmeninių duomenų niekam nenutekina.

Senas daugiabutis Sankt Peterburge toli gražu nepanašus į dešimtis milijonų vartotojų turinčios mobilios programėlės kūrėjų būstinę – bet taip yra. Būtent jame oficialiai registruota kompanija Wireless Lab, pasaulį užkariavusi savo FaceApp programėle.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „FaceApp“ kūrėjų biuras registruotas šiame pastate

Beje, Sankt Peterburge įsikūrusi ir vadinamoji Rusijos trolių ferma – mistinis pastatas, kuriame uoliai dirba Kremliaus interneto propagandos aparatas.

FaceApp – šiomis dienomis sulaukė ir JAV pareigūnų dėmesio. Senatorius Chuckas Shumeris pareiškė kreipęsis į FTB ir kitas tarnybas, kad būtų ištirta staigiai išpopuliarėjusi, milijonus amerikiečių vartotojų turinti sendinimo programėlė. Apie galimas jos grėsmes prabilo visos didžiosios pasaulio žiniasklaidos priemonės – mat FaceApp reikalauja „pilnos ir neatšaukiamos prieigos prie asmeninių nuotraukų ir duomenų“.

80 mln. aktyvių naudotojų turinti kompanija kilus šaršalui ėmė teisintis. Esą neparduoda ir nesidalina nuotraukomis su trečiomis šalimis. O į savo serverius siunčia neva tik tas nuotraukas, kurias naudotojas redaguoja programėlėje.

Pasiteisinimai pasiteisinimais, bet IT ekspertai perspėja žmones saugotis tokių programėlių.

 


Rašyti komentarą...
a
assga
2019-07-21 02:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
tarsi facebookas nerenka duomenu :D Tarsi troliai lietuvoje nedirba :D Pilnas delfis :DD arba naturalus debilai :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų