Neramumai Brazilijos kalėjime: per kalinių susirėmimus žuvo 15 žmonių

Šiaurinėje Brazilijos Amazonės valstijoje per kalinių susirėmimus vienoje įkalinimo įstaigoje sekmadienį žuvo 15 žmonių, pranešė pareigūnai.

Brazilijos policija (nuotr. SCANPIX)

Neramumai kalėjime, esančiame apie 28 km nuo valstijos sostinės Manauso, įsiplieskė apie 11 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku, įkalinimo įstaigos lankymo valandomis, nurodė pareigūnai.

„Įvyko kova tarp kalinių. Lankymo metu dar niekas nebuvo žuvęs“, – per spaudos konferenciją sakė pulkininkas Marcosas Viniciusas Almeida.

Kai kurie kaliniai buvo subadyti nusmailintais dantų šepetukais, o kiti buvo pasmaugti, sakė pareigūnas. Jis nurodė, kad pradėtas tyrimas siekiant išsiaiškinti, dėl ko kilo gyvybių pareikalavęs konfliktas.

M. V. Almeida pabrėžė, kad kalėjimo pareigūnai į situaciją sureagavo labai greitai, o tai padėjo išvengti daugiau potencialių aukų.

Tame pačiame kalėjime 2017-ųjų sausį buvo kilusios kalinių riaušės, pareikalavusios 56 gyvybių. Neramumai tąkart tęsėsi apie 20 valandų.

Pagal kalinių skaičių Brazilija užima trečią vietą pasaulyje: 2016-ųjų birželį šalies įkalinimo įstaigose buvo laikomi 726 712 žmonių, rodo oficialūs duomenys. Tai yra dvigubai daugiau kalinių, nei gali tilpti šalies kalėjimuose.

REKLAMA

Smarkiai perpildytuose Brazilijos kalėjimuose taip pat giliai įsišaknijęs gaujų smurtas; įkalinimo įstaigose dažnai įvyksta riaušių, o neretai kaliniai mėgina pasprukti.

Rugsėjį ginkluotiems asmenims užpuolus vieną maksimalaus saugumo kalėjimą šiaurės rytų Brazilijoje ir susprogdinus pagrindinius jo vartus, iš įkalinimo įstaigos paspruko per 92 kaliniai, buvo nužudytas policininkas. Maždaug pusė pabėgusiųjų vėliau buvo sugauti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų