Vaistas seksualiniam gyvenimui pagerinti gali padėti vyrams su širdies liga gyventi ilgiau

Vaistas dešimtmečius prabuvo vaistinių lentynose, padėdamas bet kokio amžiaus vyrams įveikti erekcijos sutrikimus ir pagerindama jų seksualinį gyvenimą. Nepaisant sėkmės, jis ne visada buvo skirtas šiam vaidmeniui – vaistas, arba veiklioji medžiaga sildenafilis, iš pradžių buvo sukurtas aukšto kraujospūdžio ir širdies ligų gydymui. Tiesiog taip atsitiko, kad ilgai trunkanti erekcija buvo gana naudingas šalutinis poveikis.

Tačiau vyrai, sergantys stabilia vainikinių širdies arterijų liga ir vartojantys šią medžiagą kaip vaistą nuo impotencijos, gali gauti daugiau nei sumokėjo. Karolinska instituto tyrimas atskleidė, kad vyrai, vartojantys šį vaistą, iš tikrųjų gali gyventi ilgiau nei žmonės, vartojantys alternatyvas. Be to, atrodo, kad šiems vyrams yra mažesnė naujo širdies priepuolio rizika, o tai rodo, kad veiklioji vaisto sudedamoji dalis gali būti panaudota ir širdies ligų gydymui.

Jų rezultatai buvo paskelbti Amerikos kardiologijos koledžo leidinyje.

Naudojama medžiaga erekcijos sutrikimams gydyti priklauso vaistų, vadinamų PDE5 inhibitoriais, klasei. PDE5 inhibitoriai veikia lygiųjų raumenų ląsteles, kurios iškloja kraujagysles, todėl kraujagyslės išsiplečia ir padidėja. Tai padidina kraujo tekėjimą ir leidžia kovoti su aukštu kraujospūdžiu pacientams, sergantiems plaučių hipertenzija.

Tačiau anksčiau manyta, kad PDE5 inhibitoriai padidina širdies priepuolio riziką vyrams, sergantiems koronarine širdies liga. 2017 m. tai paneigė Martinas Holzmannas, įrodydamas, kad šis ir panašūs vaistai yra saugūs ir netgi gali prailginti širdies smūgį patyrusių vyrų gyvenimą.

Dalyvavo virš 15 tūkstančių vyrų

Naujausiame tyrime M. Holzmannas ir jo kolegos palygino PDE5 inhibitorius su kitu vaistu, vadinamu alprostadiliu, kuris vartojamas impotencijai gydyti. Jie atliko bandymą su vyrais, sergančiais stabilia koronarine širdies liga. Alprostadilis, paprastai parduodamas su kitu prekės ženklu, yra dar vienas kraujagysles plečiantis vaistas, reguliariai naudojamas vyresnio amžiaus vyrų, turinčių širdies komplikacijų, erekcijos disfunkcijos gydymui.

REKLAMA

Tyrime dalyvavo 16 548 vyrai, gydyti PDE5 inhibitoriais, ir 1 944 vyrai, gydyti alprostadiliu. Po 5,8 metų tyrimo laikotarpio 14 proc. PDE5 grupės žmonių mirė, tačiau alprostadiliu gydomoje grupėje mirtingumas buvo net 26 proc. Vyrai, vartoję PDE5 inhibitorius, gyveno ilgiau ir turėjo mažesnę antrojo širdies priepuolio riziką, o tai rodo, kad šis ir panašūs vaistai gali būti ne tik saugūs – jie gali būti geriausias pasirinkimas vyrams, sergantiems koronarine širdies liga ir kenčiantiems nuo impotencijos.

Norint visiškai patvirtinti išvadas, reikės papildomų įrodymų, nes nors vyrų, kurie buvo gydomi PDE5 inhibitoriais, buvo daug, alprostadilį vartojusių imties dydis buvo palyginti mažas. Tačiau mokslininkai mano, kad šis tyrimas įpareigoja vyrus paklausti savo vaistininko, šeimos gydytojo ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo apie šią vaistų klasę kaip alternatyvą. PDE5 inhibitoriai yra receptiniai, todėl vyrams reikia įsidrąsinti kalbėti ir kreiptis pagalbos.

„Norint išsiaiškinti, ar tai yra vaistas, mažinantis riziką, mums reikėtų atsitiktinių pacientų, kurie būtų gydomi PDE5 inhibitoriais ir kitų, kurie nevartotų jokių vaistų. Rezultatai, kuriuos dabar gavome, yra rimta priežastis atlikti tokį tyrimą“, – sakoma M. Holzmanno pranešime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų