Savaitgalį skiepus pedagogai išmainė į kitas veiklas: dalis jų neatvyko

Savaitgalį skiepą gyventojai iškeitė į poilsį gamtoje ir sodybose – sostinėje kas dešimtas pedagogas, užsiregistravęs skiepui, neatvyko. Pasak Centro poliklinikos vadovo Kęstučio Štaro, pavasariški orai žmones išviliojo į gamtą, o ne į vakcinacijos centrą.

Šalčininkus ir vėl drebina skiepų skandalas. Savaitgalį „gyvos eilės“ principu pasiskiepijo apie 110 gyventojų „AstraZeneca“ vakcina. Tiesa, skiepų organizavimas Šalčininkuose sudomino ir Sveikatos apsaugos ministeriją.

Kaip aiškėja, į Šalčininkus šeštadienį iš Vilniaus galėjo atvykti vienas ar net keli asmenys ir be jokios prioritetinės eilės gauti skiepą nuo koronaviruso. Ministerija aiškinasi, ar skiepą Šalčininkuose galėjo susiveikti asmenys, kurie buvo jauni ir visiškai sveiki, neturėjo jokių lėtinių ligų.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pradėjo skiepyti ir abiturientus

„Sveikatos apsaugos ministerija yra kreipusis tiek į Šalčininkų savivaldybę, tiek į sveikatos priežiūros centrą, kad gautų iš jų paaiškinimą, kaip ten įvyko. Nenorėtume kol kas spekuliuoti“, – sako ministerijos specialistas Lukas Galkus.

Tiesa, rajono savivaldybė aiškina, kad šeštadienį skiepijosi tik senjorai ir tie gyventojai, kurie serga lėtinėmis ligomis: cukriniu diabetu, širdies, plaučių ligomis. O kaip galėjo iš Vilniaus atvykę žmonės gauti koronaviruso skiepą, atsakyti negali ir savivaldybės darbuotojai, kurie atsakingi už vakcinacijos organizavimą.

„Ėjo visi mūsų rajono gyventojai, kas norėjo, kam priklausė…Bet, deja, vienas žmogus…gal žinote, tos mūsų darbuotojos, didelis srautas, važiuoja seniūnijos, tai jos nesužiūrėjo tiesiog“, – pasakoja Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič.

Iš viso Šalčininkų savivaldybei skirta 800 ,,Astrazeneca“ vakcinos dozių, bet nuo vasario mėnesio sunaudota tik ketvirtadalis. Kitose savivaldybėse „AstraZeneca“ vakcina skiepijimo tempai kur kas geresni.

Vilniuje dar šeštadienio rytą nusidriekė eilė pedagogų, norinčių pasiskiepyti nuo koronaviruso. Tiesa, apie dešimtadalis užsirašiusiųjų skiepytis taip ir neatvyko. Iš viso turėjo skiepyti 425 pedagogus.

REKLAMA

„Vakcinavome 377 pedagogus, o kiti dėl nežinomų priežasčių neatvyko. Tikėtina, kad geras oras daugelis išvyko į sodybas, sodus“, – teigia Centro poliklinikos vadovas Kęstutis Štaras.

O per tokius asmenis, kurie skiepytis neatvyksta ar persigalvoja dienos pabaigoje atlieka vakcinos, neretai ji ir atšyla, tad nebėra tinkama naudojimui. Vilniaus miesto savivaldybė skaičiuoja, kad iš viso nuo pandemijos pradžios visame Vilniuje išpilta dešimtys visų trijų vakcinų „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ dozių.

„Per visą Vilnių nuo pandemijos pradžios yra išpilta 70 vakcinos dozių likučių, kurios susidarė joms atšilus, neatvykus skiepytis asmenims“, – kalbėjo Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Kol vieni dvejoja dėl skiepo, kiti vakcinuojasi be didelių abejonių. Didžiuosiuose šalies miestuose nuo koronaviruso jau skiepijami abiturientai. Per šiandieną sostinės savivaldybėje planuojama paskiepyti 30 abiturientų:

„Tikėjausi gal arčiau birželio, bet ne taip greitai, kad net prieš balandį. Čia pakankamai greitai.“

„Prailgo tas laikas namuose, reikia ir į mokyklą grįžti ir šiaip išlįsti iš namų smagu.“

„Vis tiek galvoju, kad skiepas bet koks yra geriau nei liga.“

Taip pat ketinama paskiepyti ir apie 200 mokytojų:

„Yra daug sunkiau užtikrinti tą sėkmingą mokymąsi, dalis ir tų įgūdžių neturi ir netgi sąlygų. Gaila, kad yra tokių, kurie nukenčia labai stipriai, dėl to norisi būti arčiau mokinių.“

„Ne tiktai mums, bet ir moksleiviams yra didelis noras, kad tas kontaktas vyktų, nes aš esu profesijos mokytojas, tai mokytis nuotoliniu būdu blogai.“

Skiepo abiturientai su pedagogais laukia ir Klaipėdoje gyvoje eilėje.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kaip greitai abiturientai galės sugrįžti į mokyklos suolus ir mokytis kontaktiniu būdu,  priklausys nuo vakcinacijos tempo.

Juo greičiau ir juo daugiau mokytojų ir abiturientų pasiskiepys, tuo greičiau galėsime sugrįžti į klases. Labai norisi tikėti, kad tai pavyks dar balandžio mėnesį. O Vyriausybė vertina pandeminę situaciją.

Ministerija neigia bet kokius gandus, kad tik paskiepyti abiturientai galės laikyti valstybinius egzaminus. Pasak ministerijos, skiepas abiturientams nėra privalomas ir nesiejamas su galimybe laikyti brandos egzaminą.


Rašyti komentarą...
A
2021-03-29 23:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų šeima geriau sirgs bet nesiskiepis.Mes pedagogai bet nesiskiepisime, arba keisime darbus.
Atsakyti
-1

A
Aiškiaregis
2021-03-30 08:22:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų visa šeima pasiskiepijo. Tikime mokslo pasiekimais, o ne iš Maskvos sklindančiomis melagienomis ir antižmogiška agitacija. jeigu kas pageidauja putiniškos sputnik- važiuokite į Rusiją, skiepykitės ir gyvenkite savo dvasiniame rojuje.
Atsakyti
0

A
Antanas
2021-04-05 20:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na,jei jau PEDAGOGAI kvailai elgiasi,tai ko galime laukti iš jų "mokinių"? Ag nereikėtų "trinktelėti per kišenę" tiems "saviveiklininkams,kurie registravosi ir neatvyko? Siūlyčiau iš jų, kad ir "TEISMO KELIU" pareikalauti padengti nuostolius už atšildytą ir sugadintą vakciną,tai kitą kartą tikrai pagalvotų ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų