Dulkys apie sveikatos paslaugų prieinamumą: tai – skaudi tema

Nors pandemijos pagreitis Lietuvoje ėmė mažėti, situacija sveikatos paslaugų sektoriuje išlieka sudėtinga. Įtampas čia kelia ne tik Covid-19 pacientų gydymas, bet ir ribojamas kitų paslaugų prieinamumas. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys vardija katastrofiškai sumažėjusias jų apimtis, tačiau mato šviesą tunelio gale.

Darbo partijos frakcijai išsikvietus sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį ir pajudinus medicininių paslaugų prieinamumo, profilaktinių tyrimų užtikrinimą karantino metu klausimus, ministras atsiduso, kad tai – skaudi tema.

„Pradėjęs darbą pasižiūrėjau, ką rodo mūsų skaičiai, deja, paslaugų dinamika tokia šiaip sau. Ką mes matome kalbant apie pirminę sveikatos priežiūrą, nors lankymasis pas šeimos gydytojus daugmaž stabilus, bet taip yra dėl to, kad padaugėjo nuotolinių konsultacijų. Tačiau dėl jų kokybės negalime būti garantuoti“, – pastebėjo jis.

Anot ministro, žiūrint į ambulatorines specializuotas paslaugas, jų reikšmingai sumažėjo, per lapkritį – 19 proc., gruodį – 16 proc. 

„Jei žiūrėsime į dienos paslaugas, jų nuolat mažėjo, chirurgijoje sumažėjo net du kartus. Žiūrint į brangius tyrimus ir procedūras, mastai taip pat mažėjo. 

Stacionarinė slauga kritusi dvigubai, stacionarinės paslaugos kai kuriose rajoninėse, regioninėse ligoninėse apimtys išaugusios, tačiau vertinant bendrą skaičių, kas didžiosiose ligoninėse mažėjo, tai kritimas yra iki 40 proc. Reabilitacijos paslaugos yra sumažėjusios dvigubai, ambulatorinės gal kiek mažiau, bet taip pat daug. Taigi situacija tikrai įsisukusi sudėtinga“, – vardijo A. Dulkys.

Ligoninių užimtumas krito iki 60 proc.

Jis teigė, kad viso karantino metu buvo bandoma koordinuoti, vertinti tuos veiksnius. Ministras pirminė, kad didžiausia įtampa buvo pasiekta ties Kūčių ir Kalėdų slenksčiu.

„Prisipažinsiu, kad pirmomis darbo savaitėmis pamatęs skaičius, koks yra lovų reanimacinių lovų užimtumas, tai, vertinant šviesoforo principu, viskas degė raudona spalva, skaičiai kai kur buvo pasiekę 90 proc. Kai normaliam valdymui turėtų būti bent 70–75 proc. (...)

REKLAMA

Tai priimti sprendimai prisijungti didesniam specialistų ratui, (...) sutrumpintas medikų izoliacijos terminas, kad galėtų greičiau sugrįžti į darbą. (...) Taip pat sėkmingas žingsnis buvo reabilitacijos lovų atvėrimas lengvesniems ligoniams“, – priminė A. Dulkys.

Ministras priminė, kad šiuo metu lovų užimtumas siekiantis jau tik 60 proc. 

„Tai yra geras signalas, reiškia, dirbame su ligoninėmis, tariamės, ir jau kai kur mažinami Covid-19 lovos ir stengiamasi grąžinti kitų paslaugų lygį“, – pridūrė jis.

Portalas tv3.lt primena rašęs apie priėmimo skyrius pasiekiančius daug sunkesnius pacientus.

Naujų atvejų – virš 1 tūkst.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1232 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 16 žmonių, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1864 žmonės.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos keturios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 172 tūkst. 60 žmonių, 110 tūkst. 451 asmenys pasveiko, 57 tūkst. 823 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2514 žmonės.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 54 tūkst. 211 žmonių, abiem dozėmis – 6236 žmonės.

Praėjusią parą šalyje atliktas 9421 tyrimas dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 828 tūkst. 786.


Rašyti komentarą...
J
Jei
2021-01-20 16:32:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
rūpėtų žmonės,tai pasiraitotų rankoves,o dabar tik plaka liežuviu.
Atsakyti
-16

S
Skaitytojas
2021-01-20 17:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atidarykit ligonines kur buvot uzdare pries pandemija
Atsakyti
-3

A
A
2021-01-20 16:34:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienus akuliorius uzsidek.matysi ir amzina sviesa "tunelio gale"!
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų