Šiugždinienė: mokyklos spręs, kurie moksleiviai grįš į klases

Jau nuo sausio 21 d., ketvirtadienio, daugiau vaikų galės grįžti mokytis į klases. Tiesa, mokslai jiems tebevyks nuotoliniu būdu. Kaip teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, pačios mokyklos turės apsispręsti, kurie moksleiviai nuo šiol mokysis ne namuose, o mokyklose.

Ministrų kabinetas pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui leisti į mokyklas grįžti moksleiviams, kuriems sunku mokytis nuotoliniu būdu iš namų arba jie tam neturi sąlygų. Tiesa, net ir grįžę į mokyklas jie mokysis nuotoliniu būdu, tačiau bus aprūpinti reikiamomis priemonėmis, tie, kuriems priklauso, gaus nemokamą maitinimą.

„Jau nuo rytojaus vaikai, kurie patiria sunkumų mokantis namuose nuotolinių būdu, galės mokytis saugiai, mokykloje“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo J. Šiugždinienė.

Sprendimus priims savivaldybės

Vaikai į mokyklas galės grįžti jau nuo ketvirtadienio. Vis dėlto, grįžtančių vaikų sąrašą pagal specialų algoritmą, turės sudaryti mokyklų vaiko gerovės komisijos.

„Čia pradedama nuo mokytojo, klasės auklėtojo. Čia didelės reikšmės turės vaiko gerovės komisija, kuri ir nuspręs, ar vienam ar kitam vaikui reikalinga pagalba, kokia ji reikalinga, ar padėti namuose, galbūt prisijungti prie programų, užtikrinti internetinį ryšį, o galbūt reikia pakviesti vaiką į mokyklą. Čia sprendimas bus mokyklos vaiko gerovės komisijoje“, – teigė ministrė.

Klausimus, kaip vaikus atgabenti į mokyklą, kaip juos maitinti, kas juos prižiūrės, anot J. Šiugždinienės, turės spręsti mokyklų steigėjos – savivaldybės.

„Tai nebus pamokos, kurios vyks mokykloje, tai yra mokymasis nuotoliniu būdu, tiesiog mokyklos aplinkoje“

Ministerijos duomenimis, 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba dėl papildomo konsultavimo, aprūpinimo kompiuterine įranga, interneto ryšio užtikrinimo, motyvacijos stiprinimo. Maždaug pusei šių mokinių skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą. 

REKLAMA

Taip pat ministerija parengė pagalbos priemonių paketą, skirtą kompensuoti mokymosi praradimus per pandemiją, tam numatyta 7,5 mln. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, bus skiriama tikslinė pagalba abiturientams, socialiai pažeidžiamų šeimų vaikams ir kitiems mokiniams, mokyklų aprūpinimui kompiuterine technika, pedagogų kompetencijų stiprinimui, vaikų priežiūrai mokykloje.

Svarstoma galimybė atnaujinti kontaktinį mokymąsi paskutiniųjų klasių moksleiviams. Pradinį ir vidurinį ugdymą svarstoma tęsti mišriu būdu, profesinis ir aukštasis mokslas turėtų vykti nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius mokymus. 


Rašyti komentarą...
B
Brigita
2021-01-20 14:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsurdai kaškokie,kam tuos vaikus skirtyti,arba visi gryšta arba neivienas.
Atsakyti
-4

A
2021-01-20 14:49:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš nebesuprantu nieko!Kvailiau nebeįmanoma sugalvoti!
Atsakyti
-4

L
Liurka
2021-01-20 14:20:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
nematau cia nei jokio vyriausybes tik pavadinimas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų