REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smarkiai sergantys žmonės kartais skundžiasi stipriu kosuliu, sakydami, kad jie tuoj „iškosės plaučius“. Paprastai toks pasakymas tėra vaizdingas išsireiškimas, tačiau vienas vyras parodė, kad tokio pasakymo reikšmė ne visada yra perkeltinė.

Smarkiai sergantys žmonės kartais skundžiasi stipriu kosuliu, sakydami, kad jie tuoj „iškosės plaučius“. Paprastai toks pasakymas tėra vaizdingas išsireiškimas, tačiau vienas vyras parodė, kad tokio pasakymo reikšmė ne visada yra perkeltinė.

REKLAMA

Žurnale „New England Journal of Medicine“ buvo paskelbtas keisto atvejo aprašymas. 36-erių vyras sugebėjo iškosėti nepažeistą dešimties šakų bronchinį medį. Paprastai sakant, vyras iškosėjo iš sukrešėjusio kraujo susidariusį jo plaučių vidaus modelį.

Žinoma, reikia pabrėžti, kad vyro sveikata nebuvo pati geriausia. Prieš tai jam buvo diagnozuotas stiprus širdies nepakankamumas: jo širdis į kūną teišstumdavo penktadalį joje esančio kraujo. Palyginimui, sveiko žmogaus širdis išstumia tris kartus daugiau kraujo.

Vyras turėjo ir kitą sunkią širdies ligą – aortos stenozę, kuomet vožtuvas, skiriantis širdį ir pagrindinę kūno kraujagyslę – aortą, taip susiaurėja, kad pradeda trukdyti kraujotakai. Šią ligą sukėlė įgimtas širdies defektas: vyras turėjo tik dvi, o ne tris, aortos vožtuvų bures.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šio sutrikimo vyrui buvo atlikta operacija, kurios metu į jo širdį buvo įdėtas trečiosios burės bioprotezas. Ir lyg to būtų negana, vyras turėjo ir širdies stimuliatorių, kurio jam prireikė po pilnutinės širdies blokados, kai vyro širdies nebepasiekė nerviniai impulsai, skatinantys širdies plakimą.

REKLAMA

Atvykus į intensyvios terapijos skyrių, ši širdies funkciją palaikančių prietaisų kolekcija pasipildė dar vienu įrenginiu. Gydytojai vyrui įdėjo specialų prietaisą, kuris padėjo širdžiai į kūną išstumti daugiau kraujo, ir skyrė jam kraują skystinančių vaistų, naudojamų užsikimšusioms arterijoms gydyti.

Deja, situacija tik dar labiau pablogėjo. Praėjus kelioms dienoms po operacijos, vyras tapo priklausomas nuo gydytojų skiriamo deguonies. Jis pradėjo atsikosėti krauju, jam darėsi vis sunkiau kvėpuoti. Tai reiškė, kad į jo plaučius, per mažus oro maišelius, kurie paprastai aprūpina kraują deguonimi, iš kraujagyslių teka skystis. Ir tuomet, kaip teigiama atvejo aprašyme, „prasidėjus smarkiam kosėjimui“, iš jo plaučių pasišalino nedidelis bronchinio medžio vidaus formos darinys.

REKLAMA
REKLAMA

Ši nedidelė plaučių skulptūrėlė atėmė medikų žadą.

Vyrui iškosėjus sukrešėjusį kraują, gydytojai nedelsdami intubavo paciento kvėpavimo takus ir atliko jų apžiūrą, naudodamiesi kamera, pritaisyta ant lankstaus vamzdelio. Nors žemesnėse kairiojo plaučio dalyje buvo likę šiek tiek kraujo, per dvi dienas pacientas nustojo kosėti krauju, ir daktarai ištraukė vamzdelį iš jo gerklės.

Deja, ši istorija neturi laimingos pabaigos. Nepaisant šių pasveikimą žadančių požymių, praėjus vos savaitei paciento gyvybė užgeso. Tačiau, kad ir kaip būtų keista, jo mirties priežastis, neturėjo nieko bendra su jo atkosėta kraujo „statulėle“.

Panašu, kad nuo savo ligų nepabėgsi, ir pacientas galiausiai mirė nuo sutrikimo, lydėjusio jį visą jo gyvenimą. Jauno vyro mirties priežastis buvo širdies nepakankamumo sukeltos komplikacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų