11
„Lenovo“ – „Rytas“ (nuotr. FIBA Europe)

Vilniaus „Rytas“ pasirodymą šio sezono FIBA Čempionų lygoje pradėjo pralaimėjimu. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmosiose H grupės rungtynėse svečiuose 74:89 (18:27, 23:22, 13:18, 20:22) neprilygo titulą ginančiam Tenerifės „Lenovo“ klubui.

11

Rungtynes geriau pradėjo Ispanijos klubas, kuris startavo atkarpa 12:3. Vilniečių situaciją kiek stabilizavo Martyno Echodo ir Marcuso Fosterio dvitaškiai, o po Gyčio Radzevičiaus tritaškio įpusėjus kėliniui sostinės klubas priartėjo iki 5 taškų žymos. Po pirmojo kėlinio Tenerifės komanda turėjo 9 taškų deficitą.

Antrajame kėlinyje skirtumas buvo išaugęs iki 15 taškų, tačiau vilniečiai vėl sugebėjo stabilizuoti padėtį ir sumažino savo atsilikimą iki 37:40. Po dviejų kėlinių „Lenovo“ pirmavo 49:41.

Po ilgosios pertraukos vilniečiai startavo tragiškai – skirtumas išaugo iki rekordinės 20 taškų žymos, o labiausiai prie to prisidėjo puikiai iš toli atakavęs Sasu Salinas.

Trečiajame kėlinyje dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito savo pasirodymą buvo privestas baigti Martynas Echodas, o „Ryto“ strategas G. Žibėnas buvo nubaustas technine pražanga. Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui komandas skyrė 13 taškų.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje vilniečiams buvo pavykę priartėti iki 8 taškų žymos, tačiau tai buvo viskas – „Lenovo“ šventė užtikrintą pergalę.

Vilniečiai nesusitvarkė su varžovų snaiperiu S. Salinu, kuris pataikė net 6 tritaškius iš 8 ir mačą baigė su 18 taškų ir 17 naudingumo balų.

Ne ką geriau sekėsi stabdyti vidurio puolėją Georgio Shermadini ir 39-erių veteraną Marcelinho Huertą. Jie atitinkamai pelnė po 18 ir 19 taškų.

Ispanijos klubas tritaškius metė net 50 pro. taiklumu – tikslą pasiekė 14 iš 28 tolimų metimų.

„Ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidė 21 tašką pelnęs Marcusas Fosteris ir 15 taškų pridėjęs Martynas Echodas. Kiti žaidėjai neperžengė dviženklės pelnytų taškų ribos, o arčiausiai to buvo 8 taškus įmetęs Gytis Radzevičius.

Artimiausias rungtynes Čempionų lygoje LKL čempionai žais spalio 18 d., kai išvykoje susitiks su Herclijos „Bnei“. Izraelio klubas taip pralaimėjo pirmąsias rungtynes – nusileido Atėnų „Peristeri“ klubui.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21, Martynas Echodas 15 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 8, Gytis Masiulis ir Margiris Normantas po 6, Tomas Lekūnas ir Elvaras Fridrikssonas po 5, Jarvisas Williamsas 4, Lukas Uleckas ir Evaldas Kairys po 2.

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 19, Sasu Salinas (6/8 trit.) ir Giorgi Shermadini po 18, Timas Abromaitis 9, Jaime Fernandezas ir Bruno Fitipaldo po 8.