12
 Kauno „Žalgiris“ – Mažeikių „M Basket-Delamode“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Sekmadienį Kėdainiuose sužaistos pirmosios LKL ketvirtfinalio rungtynės. Nors šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ gausiai kitame šalies mieste susirinkusiems savo ekipos sirgaliams patampė nervus, tačiau antroje rungtynių pusėje susikaupė ir nepaliko šansų Mažeikių „M Basket-Delamode“ ekipai 97:61 (17:26, 25:15, 28:5, 27:15). Serijoje iki dviejų pergalių „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 1:0.

12

Kauniečiai rungtynės dėl „Žalgirio“ arenos užimtumo žaidė Kėdainiuose.

Antrasis serijos mačas, kuriame kauniečiai galės pelnyti vietą pusfinalyje, vyks jau gegužės 14 d. (antradienį) Telšiuose.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ strigo gynyboje

Rungtynes geriau pradėjo mažeikiečiai, kurie po dviejų Chauncey Collinso tritaškių pirmavo 0:8.

Kėlinuko viduryje Kay`us Bruhnke atliko gražų dėjimą, o kauniečiai ir toliau strigo puolime 6:14.

Antroje pirmo ketvirčio pusėje Andrea Trinchieri vyrai pradėjo rodyti gyvybės ženklus. Nemažai iniciatyvos ėmėsi Edgaras Ulanovas, o po gražaus Rolando Šmito dėjimo skirtumas aptirpo iki 14:18.

Paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis pražangą metant iš trijų taškų zonos išprovokavo Martynas Gecevičius, po kurio dviejų tikslių baudų rezultatas išliko itin palankus mažeikiškiams 17:26.

Pirmą kartą rungtynėse kauniečiai išsiveržė tryliktą rungtynių minutę, kai aikštėje pasirodę Demetrius Riversas pataikė pirmąjį savo tritaškį 29:28.

Vėliau žalgiečiai ir toliau patikimai gynėsi, o dar vienas D. Riverso tritaškis greitoje atakoje didino atotrūkį iki 37:31.

Ketvirčio pabaigoje Žemaitijos komanda vėl sužaidė gerą atkarpą ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdama vieno taško atsilikimą 42:41.

Skirtinga antra rungtynių pusė

Antra rungtynių pusė prasidėjo spurtu 7:1, vėliau kauniečiams kovingumo pavyzdį demonstravo 4 taškus pelnęs Keenanas Evansas ir dar vieną tritaškį įsirašęs D. Riversas 51:42.

Gerą bangą pagavę žaliai-balti įpusėjus ketvirčiui tesė spurtą iki 22:4, o jį vienu gražiausiu šio sezono LKL dėjimu įtvirtino Edmondas Summneris 62:45.

Antroje rungtynių pusėje kauniečiai tarsi grandinėmis surakino Mažeikių ekipą ir ją nokautavo net 55:20.

Nugalėtojams didžiausią indėlį į laimėjimą įnešė Laurynas Birutis (14 tšk., 5 atk. kam., 21 naud. bal.) ir Demetre Riversas (14 tšk., 5 atk. kam., 20 naud. bal.).

„Žalgiris“: Laurynas Birutis ir Demetre Riversas po 14, Rolandas Šmitas, Edgaras Ulanovas ir Keenanas Evansas po 11, Kevarriusas Hayesas 7, Edmondas Sumneris ir Brady Manekas po 6.

„M Basket-Delamode“: Giedrius Staniulis 16, Chauncey Collinsas 15, Martynas Gecevičius 8, Martynas Paliukėnas ir Kay'us Bruhnke po 7.