Europos plaukimo čempionatas Olandijoje lietuviams pirmadienį baigėsi kvalifikacinėmis varžybomis. Niekam nepavyko patekti į finalą, tačiau buvo pagerinti trys šalies rekordai.

Net 3,12 sekundės sau pačiam nuo 2003 metų priklausiusį Lietuvos rekordą pagerino Vytautas Jaunšaitis, 400 m kompleksiniu plaukimu įveikęs per 4 minutes 22,04 sekundes. 13-ąją vietą tarp 24 dalyvių užėmusiam Lietuvos plaukikui iki finalo aštuntuko pritrūko 1,84 sekundės.

Paskutinę - 15-ąją - vietą moterų estafetės 4 po 100 m kompleksiniu būdu varžybose užėmė Lietuvos merginos. Rugilė Mileišytė, Raminta Dvariškytė, Gritė Apanavičiūtė ir Jelizaveta Griškova nuotolį nuplaukė per 4 minutes 24,39 sekundės ir 1,84 sekundės pagerino 22 metus gyvavusį šalies rekordą. Lietuvos merginas nuo finalinio aštuntuko skyrė net 14,68 sekundės.

Lietuvos rekordą pagerino ir pati R. Mileišytė. Ji pirmajame etape 100 m nugara nuplaukė per 1 minutę 4,55 sekundės ir 0,9 sekundės pagerino vos keturias paras išsilaikiusį savo pačios rekordą.

Keturioliktas tarp 19 komandų kombinuotoje estafetėje 4 po 100 metrų liko Lietuvos kvartetas. V. Janušaitis, Giedrius Titenis, Rimbydas Šalčius ir Paulius Viktoravičius nuotolį nuplaukė per 3 minutes 43,43 sekundės ir net 3,71 sekundės atsiliko nuo 8-ąją vietą kvalifikacijoje užėmusios Ukrainos ekipos.

Čempionate pagerintas dar vienas Europos rekordas. Moterų 50 m plaukimo nugara rungtį laimėjo bei Senojo žemyno rekordą pasiekė rusė Anastasija Zujeva. Aukso medalį iškovojusios Rusijos plaukikės laikas finale - 28,03 sekundės.

A. Zujeva pagerino nuo šeštadienio pusfinalio gyvavusį Ispanijos plaukikės Ninos Živanevskajos Europos rekordą (28,13 sek.). Beje, finale Ispanijos sportininkė finišavo antra (28,11 sek.) bei pelnė sidabrą.