• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtyje 2019-ųjų pasaulio čempionatui nėra Rūtos Meilutytės pavardės. „Auksine žuvele“ ilgus metus vadintos plaukikės karjera yra pakibusi ant plauko – greičiausia lietuvė netrukus gali būti diskvalifikuota, o ir į treniruotes 22-ejų sportininkė nebevaikšto.

45

Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtyje 2019-ųjų pasaulio čempionatui nėra Rūtos Meilutytės pavardės. „Auksine žuvele“ ilgus metus vadintos plaukikės karjera yra pakibusi ant plauko – greičiausia lietuvė netrukus gali būti diskvalifikuota, o ir į treniruotes 22-ejų sportininkė nebevaikšto.

REKLAMA

R. Meilutytė, kaip tvirtina jos buvęs treneris, treniruotes apleido maždaug prieš pusmetį.

Per šį laikotarpį Rūta, kaip anksčiau tv3.lt sakė plaukimo federacijos prezidentas Emilio Vaitkaitis, turėjo rimtų problemų su sveikata ir buvo grįžusi į Lietuvą, tačiau vėliau, iš Kauno grįždama į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), sužinojo dar vieną milžinišką atgarsį sukėlusią naujieną.

Antidopingo kontrolieriai tądien trečiąkart per 12 mėnesių „prasilenkė“ su greičiausia Lietuvos plaukike – už tokius bendros patikros tvarkos pažeidimus R. Meilutytė greičiausiai bus diskvalifikuota bent metams. Galima nuobauda – ir dveji metai.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad šalies „auksinė žuvelė“ ne tik, kad nedalyvaus vasarą prasidėsiančiame pasaulio čempionate, bet ir veikiausiai nespės patekti į Tokijo olimpines žaidynes.

REKLAMA

Treneriai, psichologai, žurnalistai ir Rūtos gerbėjai nerimauja, kad tai gali tapti ir pasaulį stebinusios sportininkės karjeros pabaiga.

Vis dėlto, tv3.lt kalbintas trijų olimpinių žaidynių dalyvis, buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės narys Vytautas Janušaitis, tokių drastiškų išvadų skubėti daryti nepataria.

Buvęs profesionalas ne kartą prestižinėse varžybose Lietuvos garbę gynė kartu su Rūta, todėl jį ši mįslinga istorija sukrėtė itin stipriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai netikėta naujiena. Įvairių istorjų būta ir anksčiau, tokių atvejų pasitaiko, bet...“, – pokalbio pradžioje sakinio nebaigė V. Janušaitis.

Plaukimo „virtuvę“ puikiai pažįstantis buvęs olimpietis tvirtai tiki, kad metų, net ir dviejų, diskvalifikacija dar nebutinai yra visos sagos pabaiga.

Visų svarbiausia, specialisto nuomone, yra vidinė žmogaus būsena ir nusiteikimas kovai pačiu su savimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žiūrint ką tuos metus veiki. Pavyzdžių, kad žmonės po diskvalifikacijos grįžta į aukštumas, yra n. Net ir ta pati Julija Jefimova buvo pašalinta 16 mėnesių, o dabar pažiūrėkime, kaip plaukia.

Jokių problemų sugrįžti. Diskvalifikuotas būni iš oficialių varžybų, bet svarbu, kaip tą laikotarpį išnaudoji. Gali nuosekliai treniruotis, gali ir pats sau kokias varžybas pasidaryti, baseine plaukti pagal konkurencingą laiką“, – svarstė V. Janušaitis.

REKLAMA

Vis tik, didžiausia problema šiuo atveju nėra pasiruošti fiziškai. Buvusio plaukiko teigimu, sunkiausia yra išgyventi tuos varginančius metus, nepamesti idėjos triumfuoti ateityje ir išlikti motyvuotam, kai gali plaukti tik be varžovų.

„Visa esmė yra treniruotėse. Patikėkite, nelengva per dieną po keturias-penkias valandas veidu į dugną žiūrėti ir su savimi tiesiog plaukti. Tai nėra komandinis sportas, kur gali su kažkuo pasikalbėti, papramogauti.

REKLAMA

Tai vienas sunkesnių sportų, kuriame kasdien turi valandų valandas žiūrėti į baseino dugną ir žinoti, kodėl tai darai. Žinoti, ką tau tai duos“, – treniruočių proceso niaunsus atskleidžia V. Janušaitis.

Buvęs profesionalus plaukikas suskuba papasakoti ir dar jautresnę plaukikų realybę.

Olimpietis tikina, kad laimėti kovą prieš varžovus baseine yra galbūt net lengviau, nei ją laimėti prieš patį save, besiruošiant. O tai pasireiškia net ir fiziniu skausmu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikriausiai nerasite nė vieno sportininko nė vienoje sporto šakoje, kurie bent kartą nesusidūrė su šitom problemom (psichologinėm, - aut. past.). Būna pakylimų ir nuosmūkiu. Įsivaizduokite, save visą atiduodi, treniruojiesi, o varžybose tau nepasiseka.

Atrodo, viską darai gerai, bet ateina varžybų diena ir nežinai, kad nutiko. Kai matai, kad prasmės nebelieka, kad malonumo nebeliak, tau pradeda skaudėti, tu pradedi gailėti savęs, tau per sunku, tu neturi motyvacijos.

REKLAMA

Kai taip jautiesi, kai net neberaguoji į priešininkus, tave lenkia, o tau būna vienodai, tada pagalvoji. Tada sustoji ir pagalvoji: turbūt gana, užteks, nebenoriu“, – jautriai dėsto V. Janušaitis.

Kartais skaudžią plaukikų realybę atvėręs buvęs rinktinės narys nudžiugo išgirdęs klausimą apie kitą žygdarbius šuo metu plaukimo pasaulyje kuriantį sportininką Daną Rapšį.

REKLAMA

V. Janušaitis netgi tiesiogiai kreipėsi į visus šalies žiniasklaidos atstovus prašydamas bent trumpam pamiršti Rūtos istoriją ir visą savo dėmesį bei resursus skirti D. Rapšio adresu.

„Jums, kaip žiniasklaidos atstovams, reikia susikoncentruoti būtent į Daną Rapšį, į jo pasiekimus ir į jo kelią olimpinių žaidynių link. Rūtą tiesiog reikia palikti ramybėje, jei ji norės grįžti, praneš visiems apie save ir grįš“, – trumpai rėžė buvęs plaukikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vos pradėjus teiginį „bet negalime jos taip imti ir pamirš...“, V. Janušaitis mandagiai nutraukė žurnalistą ir savo nuomonę pagrindė plačiau.

Pašnekovas tvirtino, kad Rūta yra akivaizdžiai pervargusi nuo jau 7-erius metus jai rodomo begalinio dėmesio, o lyginimai su ruse J. Jefimova bendrai nekelia jokios papildomos vertės.

„Rūtos failą reikia padėti į šoną. Ji nuo 15 metų gauna išskirtinį dėmesį, galbūt ji toks žmogus, kuriam to didelio dėmesio nereikia. Matome, trina įrašus ir iš socialinių tinklų. Nežinau, kaip pavadinti, ar ji tiesiog pervargusi, ar pavargusi nuo plaukimo, ar nuo dėmesio.

REKLAMA

Turbūt ir nuo ištisinio lyginimo su Jefimova ji pavargo. Tuos lyginimus reikėjo baigti 2013-2014, kuomet ta kova iš tikrųjų buvo. Rio olimpinėse žaidynėse jau buvo varžvės amerikietės, kasmet tie varžovai keičiasi“, – kalbėjo V. Janušaitis.

Jautrų pokalbį su buvusiu olimpiečių vis tik baigėme pakilia nuotaika.

Įsimintiną karjerą baigęs plaukikas įsitikęs – Lietuvos trispalvė Tokijo olimpinėse žaidynėse bent kartą tikrai bus iškelta aukščiausiai.

REKLAMA

„Danas Rapšys keliauja link olimpinių medalių. Jis jau pasaulio čempionas, jo paskutinis rezultatas 400 m laisvu stiliumi jau dabar yra lygi olimpiados bronzai, pasaulio čempionato sidabrui ir praėjusių metų europos čempionato auksui. Tai fantastika ir aišku, kad taikysis į medalius“, – džiaugėsi V. Janušaitis.

Pasaulio plaukimo čempionate dalyvausiantiems lietuvių sportininkams V. Janušaitis linki pasiekti finalus, o šiame varžybų etape, pasak specialisto, tikrai gali nutikti visko.

„Mums visiems smagiausia, kai finaliniuose plaukimuose matome Lietuvos trispalvę, lietuvišką pavardę, lietuviškus akcentus. To ir palinkėsiu“, – pokalbį baigė triskart olimpinėse žaidynėse dalyvavęs V. Janušaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų