REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Jei jau prieš rungtynių pradžią bus aišku, kas jas laimės, niekam nebebus įdomu ir futbolas žus. Vaikai nustos žaisti futbolą kiemuose, o žmonės eiti į stadionus. Taigi korupcija – tikrai labai rimta problema“, – įsitikinęs UEFA prezidentas Michelis Platini.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto nepaisant visų UEFA pastangų, Europos futbolo prestižą ir toliau smukdo sutartų rungtynių bei nelegalių lažybų skandalai. Du iš jų – Latvijoje ir Italijoje – į viešumą iškilo visai neseniai.

REKLAMA

„Ekrano“ puolėjas – irgi įsivėlęs?

Į UEFA tyrimų akiratį pateko 36-erių metų Panevėžio „Ekrano“ naujokas iš Latvijos Vitas Rimkus, kuris įtariamas manipuliavimu rungtynių rezultatais ir dalyvavimu lažybose. Šią informaciją patvirtino ir buvęs puolėjo klubas FK „Ventspils“, kuris pranešė, kad veteranas būtent dėl šių priežasčių ir buvo atleistas iš ekipos.

Praėjusių metų Latvijos vicečempionų komanda atskleidė, kad prie šios veiklos yra prisidėję ir dar du žaidėjai – Dennisas Kachanovas bei Saša Cilinšeka.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbia FK „Ventspils“ atstovai, jie rugsėjo mėnesį gavo laišką iš UEFA būstinės, kuriame teigiama, kad atitinkamos struktūros turi duomenų, jog šie žaidėjai dalyvauja lažybose ir stato dideles pinigų sumas už varžybas, kuriose patys rungtyniauja.

Teigiama, kad V. Rimkus, siekdamas reikiamų rezultatų mačuose su „Dinaburg“ ir „Zurich“, specialiai neišnaudodavo progų pelnyti įvartį.

„Jų žaidimo maniera buvo netinkama. Juk jie turėjo žaisti už savo komandą, o ne prieš ją“, – tikino dėl minėtų futbolininkų jau anksčiau įtarimų turėjęs FK „Ventspils“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į susidariusią situaciją dabartinė V. Rimkaus komanda „Ekranas“ kol kas reaguoja ramiai.

„Ekranas“ atsiriboja nuo bet kokių vertinimų dėl V. Rimkui mestų įtarimų ir pareiškia, kad klubas neturi nieko bendro su spaudoje aprašomu lažybų skandalu Latvijoje“, – savo poziciją pateikė „Ekranas“.

Visgi jei atsiras svarių įrodymų ir įtarimai pasitvirtins, klubas žada atleisti V. Rimkų.

Korupcija Italijoje

Neseniai korupcijos šešėlis vėl užslinko ir ant prestižinio Italijos „Serie A“ čempionato, kai įtarimai dėl iš anksto sutarto rezultato krito ant Veronos „Chievo“ ir „Catania“ komandų dvikovos.

REKLAMA

Likus savaitei iki šių rungtynių užsienio lažybų kontorose, daugiausiai – Didžioje Britanijoje, buvo statomi milijonai eurų už tai, kad mačas pasibaigs lygiosiomis. Vien Anglijoje už lygiąsias buvo pastatyta net 4 mln. eurų, o dar apie 1 mln. eurų – už tikslų rezultatą 1:1.

Po kelių dienų dauguma lošybininkų, tarp jų – ir Lietuvos, išėmė iš savo pasiūlos šias rungtynes kaip įtartinas, o kiti, kurie jas paliko, lygiųjų baigties koeficientą nuo maždaug 3,5 sumažino iki 1,7-1,9 ir šį įvykį leido statyti tik kombinuotuose bilietuose.

REKLAMA

Įdomiausia, kad rungtynės, kaip ir buvo tikėtasi, baigėsi taikiai – 1:1 (0:0). Pirmąjį įvartį 64 min. pelnė šeimininkai, kai pasižymėjo Sergio Pellisier, tačiau jau po 10 min. rezultatas tapo lygus, nes „Catania“ futbolininkai realizavo abejotiną 11 metrų baudinį.

Įtarimus tik sustiprina ir tas faktas, kad abi ekipas tenkino lygiosios, nes tiek „Chievo“ (13 vieta, 36 taškai), tiek „Catania“ (15 vieta, 32 taškai)  nuo iškritimo į „Serie B“ zonos buvo atsiplėšusios 7 taškais.

Pranešama, kad dėl šių rungtynių pradėtas specialus tyrimas.

Tai ne pirmasis skandalas, sudrebinęs Italijos futbolą, – 2006 metais įtarus, kad buvo papirkinėjami teisėjai ir tariamasi dėl rezultatų, vienam sezonui iš aukščiausios lygos buvo išmestas Turino „Juventus“ klubas. Tada įtarimai krito ir ant AC „Milan“, „Fiorentina“, „Lazio“ bei „Reggina“ komandų, bet jos sulaukė švelnesnių bausmių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

UEFA grasina dikskvalifikacijomis

Po paskutinių įvykių UEFA prezidentas M. Platini paragino visus Europos futbolo dalyvius susitelkti kovai prieš korupciją.

„Pažadu, kad prieš visus, kurie bus pripažinti prisidėję prie rungtynių rezultatų klastojimo ir korupcijos futbole, bus imtasi pačių griežčiausių priemonių. Kaip to įrodymas yra vieno teisėjo diskvalifikavimas visam gyvenimui, o kitų dviejų – neribotam laikui“, – į nelegalias lažybas įsivėlusio bosnio Novo Paničiaus pavyzdį pateikė M. Platini.

„Manipuliavimas rungtynių rezultatais ir nelegalios lažybos yra itin neigiamas fenomenas, kuris kelia rimtą grėsmę futbolo integralumui, todėl UEFA sieks užkirsti tam kelią ir bausti nusikaltusius. Norime pabrėžti, kad niekas, susijęs su korupcija, nebus toleruojamas“, – kalbėjo 54-erių metų prancūzas.

REKLAMA

„Jei žmonės jau prieš rungtynių pradžią žinos, kas jas laimės, niekam nebebus įdomu ir futbolas žus. Vaikai nustos žaisti futbolą kiemuose, o žmonės eiti į stadionus. Taigi korupcija – tikrai labai rimta problema. Turime visais įmanomais būdais kovoti su sukčiavimu.

Todėl kiekvienas žaidėjas, kuris bus pagautas tai darant, niekada nebežais futbolo, kiekvienas nusikaltęs arbitras niekada nebeteisėjaus, o kiekvienas susitepęs treneris ar vadovas niekada nebegrįš į savo darbą. Tokia yra mūsų valia“, – teigė UEFA prezidentas.

REKLAMA

Šiam tikslui UEFA įsivedė sistemą BETRADAR, kontroliuojančią lažybų kontorų statymus, susijusius su futbolo varžybomis visose 53-ose jos narių nacionaliniuose čempionatuose bei taurių varžybose.

„Naujoji sistema stebi lažybų kontorų statymus 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę ir 365 dienas per metus. Siekdami, kad nusikaltėliai būtų sulaikyti, bendradarbiaujame su policija ir tikimės, kad taip pašalinsime šį vėžį iš futbolo. Žinoma, tai didelis iššūkis, bet mes jam pasiruošę“, – tvirtino UEFA generalinis sekretorius Gianni Infantino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų