Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse V. Petrillo sėkmingai įveikė T12 kategorijos 400 m bėgimo atranką, finišuodama per 58.35 sek. Pusfinalyje sportininkė buvo dar greitesnė (57.58) ir pagerino karjeros rekordą, bet iki finalo veteranei pritrūko kiek daugiau nei sekundės.
„Kovojau iki galo, bet patekti į finalą neturėjau vilčių. Norint patekti į finalą, reikėjo bėgti per 56 sek. – man tai neįmanoma. Aš patenkinta ir 57.58 sek. laiku“, – sakė V. Petrillo.
Vėliau, prabilusi apie savo sūnų, translytė sportininkė nesulaikė ašarų: „Tikiuosi, kad sūnus manimi didžiuojasi... Man tai labai svarbu. Esu translytis žmogus, ne kiekvienas svajoja apie tokį tėvą, bet aš tikiuosi, kad sūnus manimi didžiuosis ir mane palaikys.
Esu toks žmogus, koks esu. Prašau, nustokite negražiai elgtis su translyčiais. Mes turime daug ką iškęsti, nors patys kitų žmonių neskaudiname“, – sakė V. Petrillo.
Du vaikus užauginusi sportininkė pažymėjo, kad sūnus ją vis dar vadina tėčiu.
„Jis matė visus mano gyvenimo pokyčius, uždavinėjo daug klausimų ir iki šiol vadina mane tėčiu. Jis neturi vyriškos lyties tėvo, kaip kiti vaikai, bet jis turi tėvą, kuris visada bus šalia“, – kalbėjo sportininkė.
50-metė sprinterė, kuri varžosi moterų T12 klasėje, skirtoje regos negalią turintiems sportininkams, 2019 m. pakeitė savo lytį.
„Aš nusipelniau šios vietos ir noriu padėkoti Italijos paralimpinei federacijai ir Italijos paralimpiniam komitetui už tai, kad visada manimi tikėjo, visų pirma kaip asmenybe ir kaip sportininke.
Istorinė reikšmė – būti pirmąja transseksualia moterimi, dalyvaujančia paralimpinėse žaidynėse, yra svarbus įtraukties simbolis“, – kalbėjo paralimpietė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!