SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ pasiekė istorinę pergalę „Betsafe-LKL“ pufinalyje ir dėjo svarbų žingsnį finalo link. Vilniaus „Rytas“ pirmoje rungtynių pusėje sunkiau tvarkėsi su emocijomis ir po itin prasto trečiojo ketvirčio pralaimėjo savo principiniams varžovams sostinės derbyje 96:85 (28:17, 24:18,26:17,24:27).

30

Serija vyks iki trijų pergalių, o antrosios rungtynės vyks jau penktadienį. Visos šios serijos rungtynės bus žaidžiamos „Twinsbet“ arenoje, kurioje šį sezoną Čempionų lygos kovose ir svarbiausiuose „Betsafe-LKL“ mūšiuose žaidė ir Vilniaus „Rytas“.

Pirmuosius rungtynių taškus rinko Eigirdas Žukauskas, o netrukus „Ryto“ gretose pasižymėjo Marcusas Fosteris – 3:4. Tiesa, netrukus M.Fosteris užsidirbo techninę pražangą, kuri jam buvo trečioji rungtynėse, tad „Ryto“ lyderis paliko aikštę. „Wolves Twinsbet“ toliau didino persvarą (19:10), o dviženklį pranašumą kūrė R.Sulaimonas bei Regimantas Miniotas – 24:11. Taškais atsakė Martynas Echodas ir Gytis Masiulis, tačiau po pirmojo kėlinio Nedo Pacevičiaus auklėtiniai pirmavo 28:17.

Antrąjį ketvirtį solidžiau pradėjo „Rytas“. G.Radzevičius tritaškiu mažino skirtumą tik iki 5 taškų, o spurtas 11:0 lygino rezultatą – 28:28. „Vilkų“ taškų badą nutraukė R.Miniotas su K.Žemaičiu, o iniciatyvą perėmę „Wolves Twinsbet“ galiausiai po dviejų ketvirčių buvo priekyje 46:41.

Skirtumas tarp ekipų vėl ėmė augti (49:41), o Arnas Beručka neleido Javinui DeLaurier gerinti „Ryto“ situacijos. J.Tayloras tritaškiu persvarą vertė dviženkle (57:46), dar dvi atakas produktyviai išnaudojo R.Sulaimonas – 67:52. Liko 3 minutės kėlinyje, per jas „Wolves Twinsbet“ laikė kontrolę savo rankose ir pirmavo 72:58.

„Rytas“ ėmė gelbėtis ketvirtojo kėlinio starte. M.Fosterio ir J.DeLaurier metimai skirtumą švelnino iki 8 taškų (69:77), o galiausiai ataką realizavęs J.DeLaurier pelnė dar du taškus – 71:77. Tiesa, netrukus R.Sulaimonas tildė „Ryto“ sirgalius (80:71), o pastarosios komandos suolas už emocijas gavo techninę pražangą.

Baudų metimais „Rytas“ savo situaciją gerino (77:84), tuo tarpu M.Echodas pelnė dar du svarbius taškus – 79:84. Šeimininkai kabinosi už turimo šanso, bet M.Fosteris užsidirbo pražangą puolime, o R.Sulaimonas realizavo baudas – 88:81.

Liko 53 sekundės, M.Normantas gavo T.Thurmano bloką, pastarasis dar susimetė baudas, bet „Ryto“ viltį išsaugojo R.J.Cole‘as – 83:90. Baudas sumetė ir K.Žemaitis, o J.Gorhamo taškai menkai ką keitė – 85:92.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 16 (7 atk. kam., 25 n.b.), Justinas Gorhamas 15 (9 atk. kam., 0/5 trit.), Martynas Echodas 14, Margiris Normantas (3/16 metimų, -1 n.b.) ir Marcusas Fosteris – po 11.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 18, Regimantas Miniotas ir Kristupas Žemaitis (7 atk. kam.) – po 13, Christianas Mekowulu ir Jeffery Tayloras – po 11.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys

Ketvirčio pradžioje „Rytas“ pelnė 4 taškus be atsako, o skirtumas sumažėjo iki 72:62. Visgi ilgam G. Žibėno auklėtiniams iniciatyvos išlaikyti nepavyko. Tritaškiu atsakė Kristupas Žemaitis, o vėliau dvitaškį pridėjo ir Ch. Mekowulu.

Įpusėjus ketvirčiui „Rytas“ pradėjo kilti į lemiamą šturmą. Tritaškį pataikė M. Fosteris ir Javinas DeLaurier, po kurių metimų skirtumas tirpo iki 6 taškų 79:73.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms technine pražanga nubaudžiamas G. Žibėnas, emocingai rodęs teisėjui Gyčiui Viliui varžovų žaidėjui nesušvilptus žingsnius. Po teisėjo sprendimo G. Žibėnas liejo emocijas toliau ir trenkė vandens buteliuką į žemę.

Lengvą dvitaškį kitoje atakoje pelnė Regimantas Miniotas, po kurio metimo „Wolves“ artėjo prie pergalės 84:75.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms M. Echodas mažino skirtumą iki 5 taškų, tačiau E. Žukauskas iškart atsakė dvitaškiu 79:86. Kitoje atakoje taškus pelnė kamuolį puolime atkovojęs J. Gorhamas 86:81.

Vėliau R. Sulaimonas išprovokavo pražangą metimo metu ir pataikęs abi baudas didino savo ekipos persvarą iki 7 taškų.

Per likusias 49 sekundes „Ryto“ pastangų neužteko, o pergalę Vilniaus „Wolves“ ekipai įtvirtino dėjimą atlikęs Kristupas Žemaitis.

Trečias kėlinys

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dviem taikliais Arno Beručkos tritaškiais, tačiau gerą „Wolves“ atkarpą aptemdė Ch. Mekowolu už vaidybą užsidirbta techninė pražanga.

Aukštesnę pavarą antroje rungtynių pusėje įjungė ir J. Tayloras, per trumpą atkarpą pelnęs 5 taškus. Po jo metimų įpusėjus ketvirčiui pirmavo „Wolves“ 59:51. Puikią atkarpą „vilkai“ tęsė ir po G. Žibėno paprašytos minutės pertraukėlės, kai tritaškiais prapliupo R. Sulaimonas, Th. Thurmanas ir A. Žagaras. Po šių krepšininkų metimų – rekordinė „Wolves“ persvara 70:54.

Ketvirčio pabaigoje skausmingai ant gulinčio G. Radzevičiaus užkrito prasiveržimą atlikęs J. Tayloras. Po šio epizodo švedas su skausmo perkreiptu veidu paliko aikštelę.

Antras kėlinys

Antrą ketvirtį „Rytas“ pradėjo gera banga. M. Normanto ir Gyčio Radzevičiaus tritaškiai skirtumą tirpdė iki 28:23, o po to dar metant tritaškį pražangą išprovokavo M. Normantas, sumetęs visas tris baudas. Dar po vieno RJ Cole'o perimto kamuolio ir dvitaškio iš eilutės rungtynėse įsivyravo lygybė 28:28.

Sužaidus pirmas penkias antrojo ketvirčio minutes G. Žibėno vyrai toliau patikimai gynėsi, o puolime dar vieną tritaškį pridėjo G. Radzevičius. Visgi savo lyderius laisvus rado ir N. Pacevičiaus auklėtiniai ir po septinto T. Thurmano pelnyto taško „Wolves“ pirmavo 39:35.

Prieš ilgąją pertrauką abi komandos apsikeitė efektingais epizodais. Galingą dėjimą atliko Martynas Echodas, o paskutinės atakos metu R. Sulaimonas smeigė itin sudėtingą tritaškį atsilošus ir padidino savo ekipos persvarą iki 46:41.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos prastai atakavo iš toli. „Rytas“ pataikė 25 proc. tritaškių, tuo tarpu  „Wolves“ atakavo dar prasčiau (21,43 proc. trit.). Rezultatyviausiai žaidė 12 taškų pelnęs Gytis Radzevičius, o kitoje barikadų pusėje 9 taškus pelnęs Ch. Mekowulu.

Pirmas kėlinys

Geriau rungtynes pradėjo N. Pacevičiaus auklėtiniai, kurie pirmavo 6:3, o jau rungtynių pradžioje netrūko kibirkščių tarp abiejų ekipų krepšininkų.

Gindamasis antrąją asmeninę pražangą užsidirbo „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris, kuris ėmė apeliuoti į teisėjo sprendimą ir prašė pražangos puolime Jeffery Taylorui. Netrukus po to M. Fosteris buvo nubaustas technine pražanga ir sužaidus vos tris minutes greičiausiai ilgam sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Įpusėjus ketvirčiui ir toliau lengviau taškus rinko, kurie po šešių Christiano Mekowulu taškų pirmavo 13:7.

Kelinuko pabaigoje emocingai į teisėjų sprendimą apeliavo ir Margiris Normantas, kuris po visą aikštę spaudė Rasheedą Sulaimoną ir užsidirbo pirmąją pražangą. Baudas pataikęs amerikietis toliau didino savo ekipos pranašumą iki dviženklio 28:17.

Vėliau „Wolves“ persvara išaugo iki 19:10, o aikštėje kilo susistumdymas tarp Justino Gorhamo ir nejuokais įsikarščiavusio Tre'Shawno Thurmano.

Emocijos kilo po to, kai po latvio Artūro Žagaro pražangos prieš Arną Veličką „Ryto“ gynėjas mestelėjo kamuolį į latvį. Į tai iškart reagavo „Wolves“ žaidėjai, bet techninių pražangų šioje situacijoje visiems konflikte dalyvavusiems krepšininkams pavyko išvengti.

Ketvirtfinaliai

Pirmųjų rungtynių šeimininke nominaliai buvo „Ryto“ ekipa, reguliariajame sezone užėmusi aukštesnę antrąją vietą. Tuo tarpu „Wolves Twinsbet“ finišavo treti.

Ketvirtfinalyje lengviau sekėsi „Rytui“, kuris „sausai“ 2-0 įveikė Virginijaus Šeškaus treniruojamą Jonavos „CBet“. Tuo tarpu „Wolves“ ir Klaipėdos „Neptūno“ serijoje prireikė trečiųjų rungtynių, kurias užtikrintai 91:80 laimėjo Nedo Pacevičiaus auklėtiniai.

Reguliariojo sezono tarpusavio dvikovose pranašesni buvo Giedriaus Žibėno auklėtiniai, kurie iškovojo dvi pergales, tuo tarpu „Wolves“ laimėjo sykį, kai triumfavo pirmojoje šių klubų tarpusavio dvikovoje Vilniuje.